Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi lesz? Elpusztul?!

Most mi lesz? Elpusztul?!

Figyelt kérdés
Egy kis időre nem figyeltem és a kutyám megevett egy kidurrant lufit. Most baja lesz? Nagyon aggódom!!

2015. okt. 1. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát ha szerencsétek lesz kokakilja. Ha nem akkor állatorvos mütéttel kiszedi a hasából. Valszeg nem fog meghalni, nyugi.:)
2015. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
(kikakilja)
2015. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora kutya és mekkora lufit evett? Nem mindegy, hogy egy 3 vagy egy 20 kilós kutyáról beszélünk-e.
2015. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
És aggodalmadban akkor már úton vagytok az állatorvos felé, vagy legalább felhívtál egyet, ugye..?
2015. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Hát, tényleg számítanak hogy milyen méretűek a lufi és a kutya is.

Nekem ismerősöm egyszer cipőfűzőt (!!) húzott ki a kutya fenekéből (!), szerencsére átment rajta, csak nem tudta kikakálni. (de állatorvos szerint amúgy tilos kihúzni, magától kell távoznia, mert a húzással súlyos bajt lehet okozni).

Én felhívnám a dokit, sőt el is vinném. De ha megakasztja az emésztést, mert eldugul a bele, akkor nagy baj lesz.

Mindenképpen doki, inkább izguld túl, és pár hét múlva nevess az egészen, mintsem hogy pár nap múlva temetni kelljen..

2015. okt. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Majd kiszarja. A bölcs egyetlen nagy Bartos egy kotont evett meg és neki se lett semmi baja.

[link]

2015. okt. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Orvos mint opció nem játszik?

Legalább egy hívást megérne.

2015. okt. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg simán végigmegy. Amit tenni lehet: 6 órán belül észlelve érdemes orvoshoz szaladni, aki meghánytatja, akkor simán kijön és biztos nem csinál bajt. 6 órán túl paraffinolajat adni szájon át (patikában kapható) kb 3x5-10 ml-t, ez sikositja a beleket belül, segíti hogy kicsússzon. Kaját addig módjával kapjon, és az is nedves konzerves legyen inkább. Figyeld a kakit, hogy ürült-e. Ha 12-24 órán belül nem jött ki, vagy a kutya elkezd hányni, nincs jól akkor orvos. Legrosszabb esetben műtét, de szépen felgyógyulnak belőle.
2015. okt. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért lettem lepontozva.. nem hiszitek el, hogy egy lufi simán megállíthatja az emésztést, és ezzel a kutya halálát okozhatja? Mikor megmérgezték a kutyánkat, és kontrasztanyaggal az látszódott a röntgenen, hogy valami eltömíti a gyomrát, elmondta a doktornő, hogy nagyon sok olyan eset van, hogy bélelzáródást kap a kutya egy megevett valamitől, lehet az rongy, játék, stb, LUFI is akár (ezt nem mondta, ezt már én mondom), és van, hogy csak boncoláskor derül ki, hogy mi okozta a kutya halálát.

De persze, írjátok csak, hogy átmegy rajta, aztán ha itt fog sírni a kérdező, hogy mégsem ment át, akkor meg majd nézzetek tükörbe a jó tanácsok miatt.


50% azért, mert felvilágosítást adok, és mert elküldöm orvoshoz, hát ehhez tényleg sok ész kell, gratulálok a pontozóknak! :)

2015. okt. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Szia előttem szóló!


Tanuld meg, itt ha nem olyan választ írsz, ami a kérdezőnek és a nagytöbbségnek tetszik, máris zuhan a népszerűségi indexed :)


Simán lepontoznak az olyan varázsszavak miatt, hogy orvos, vagy kutyasuli. Ezeket nem lehet kiejteni, leírni, mert félelmetesek.


A kérdésre visszatérve: orvos a megfelelő válasz. Orvos, még mielőtt KOMOLY baja lesz a kutyának.

2015. okt. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!