Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az erdélyi kopó jó házőrzőnek?...

Az erdélyi kopó jó házőrzőnek? Vagy kimondott vadász kutya?

Figyelt kérdés

2015. okt. 2. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugatni ugat, de ezt bármelyik másik kutya meg tudja tenni. Betörőt nem igazán fog fogni.
2015. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vadászkutya, nem házőrző fajta.
2015. okt. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én cáfolnám az előttem szólókat. Az erdélyi kopó igenis remek házőrző. Akiket én ismerek, azoktól bizony senki nem mer bemenni a kapun a gazda távollétében, meglehetősen keményen őriznek. Kiállításokon kérdezősködve is sok hasonló választ kaptam. Persze biztosan vannak kevésbé jó házőrzők is köztük. :)
2015. okt. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Amúgy milyen temperamentumú kutyák? Van olyan mint a német juhász?
2015. okt. 3. 08:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 5 éves erdélyi kopóm van, és Erdélyben is élek :)


A kertünk az erdő fele nyílik, így ideális választás volt.


Eredmények:

Felkergetett, igaz a többi haver kutyájával együtt egy kisebb medvét a fára, két rókát is megölt, és bár negatív eredmény, de több őzet is.


Emellett, az emberektől is nagyon jól védi a házat, bárki aki jön, előre telefonál, mert félnek tőle :))

És szükség volt erre, mert korábban lopások is voltak nálunk (az idős nagytatám egyedül volt otthon, süket volt és jöttek mentek a tolvajok)


Én csak ajánlani tudom, okos, tanítható, hűséges, bátor, minden aminek lennie kell egy kutyának :)

2015. okt. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!