Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szólnál, ha a párod el...

Mit szólnál, ha a párod el akarná inkább altatná a kutyád?

Figyelt kérdés
60 ezer forint a műtét, és azt mondta, hogy ő inkább elaltatná... A lábával van gond, az egyik ízülettel.

2015. okt. 6. 20:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám, én döntök róla. Meghallgatom a véleményét, de enyém az utolsó szó.
2015. okt. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%
Ha ez megfogalmazódott a páromban, akkor már nem lenne a párom.
2015. okt. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Azért egy kicsit mérlegelni kell a dolgot!

Attól függ mennyi idős a kutya, és műtét utàn élhet e még évekig? Ugyanis ha egy idős kutyàról van szó, és a műtét csak pàr hónappal hosszabbítja meg az életét akkor sajnos annak nem sok értelme van, egyedül az àllatorvos fog jól jàrni. Viszknt ha több évet nyerne a kutya akkor meg a kapcsolatom tenném mérlegre....

2015. okt. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 SzMHZs ***** válasza:
92%
Szerencsére nálunk elképzelhetetlen az ilyen helyzet, ugyanúgy a mindene a kutya, mint nekem. Csak abban az esetben vennénk fontolóra az altatást, ha tényleg már azzal tennénk jót a kutyának. Egy ízületi probléma nem ilyen, rengeteg kutya él vele tartalmas életet, ha meg műthető, akkor főleg. Ha nem lenne épp pénz, akkor mennék a Provident-hez is akár. A pasinak meg nem is tudom, mit mondanék, szerintem semmit, gyorsan ajtón kívül találná magát. Gondolom, tisztában van vele, mit jelent neked a kutyád.
2015. okt. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
93%

A kapcsolat menne a levesbe.

Kutya meg a műtőbe, természetesen. A kutya családtag.

2015. okt. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%

Esetünkben a kutyák biztosítva vannak,a biztosító kifizeti az állatorvosi költségeket.

Ez kb.havi háromezer forintunkba kerül.

2015. okt. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

Hát azért nem szakítanék vele,de tartanék egy fejmosást.Ha nem gondolja másképpen naaa akkor jöhet a szakítás.


Mondjuk tény,hogy egy 13-14 éves kutyát már nem műttetnék meg,mivel maga az altatás is eléggé veszélyes egy idős kutya számára.



Nekünk egyik kutyánk daganatos volt, 80 ezer ft lett volna a műtét. Kérdeztük a dokit,de ha ez kifizetjük,megműtjük akkor rendben lesz? Mondta,hogy 20% az esély,hogy a műtétet túl éli,mivel a lépén volt a daganat.De lehet,hogy pár napon-héten belül kiújul és akár abba is bele halhat annak kb 30-40 % esélyt adott,hogy túlélné továbbá ha minden jól megy nincs garancia,hogy pár hónap múlva nem e nőne vissza,esetleg áttétes lesz.


Úgy gondoltuk,hogy nem éri meg a 7 éves kutyát műtőgetni úgy,hogy eleve a műtő asztalon is csak 20% van a túlélésre. Így hagytuk. Mikor ez kiderül még 7 hónapot élt velünk,utána láttuk,hogy szenved és elaltattuk :(


Viszont nálatok a műtét utána még élhet egy csomót,szóval kb egyszeri kiadás lenne.


A másik kutyánk 6 éves volt mikor részleges ínszalagszakadása lett 30 ezer ft volt a műtét,kifizettük. 14 éves lesz februárban és minden rendben van a lábával!!


Egy ízületi műtét után míg vígan élhet a kutya.


Egy daganatos kutyánál ezt mondja akkor megértem,mi sem műtettük meg,nem voltak jó esélyei.Orvos is mondta,hogy műtét plusz lábadozással csak szenvedtettük volna.

2015. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
86%

Nehogy elaltassátok! Gondolj bele,ha az embereket is el lehetne altatni és tegyük fel valakinek az ízületével lenne gond,elaltatnád?

Nekem egy 8 éves tacskóm van,aki 2 éve lebénult porckorongsérv miatt.Akkor édesapám azt mondta,hogy inkább altassuk el...az orvos azt mondta,hogy 50-50%-a az esélye annak,hogy felépül.És láss csodát,teljesen felépült és ettől függetlenül ugyanolyan vidám mint volt :) Nem is tudom mit csinálnék ha apára hallgattunk volna...

2015. okt. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Először is a te kutyád, nem a "párod" dönt felőle. Másodszor egy ilyen "embert" én nem neveznék a páromnak. Az én kutyám súlyos beteg lett egy évre rá, hogy összejöttünk, két és fél éven át kezeltettük, lassan romlott le, és nem 60 ezerbe került, hanem nem is tudom összeszámolni, mennyibe. De nálam a kutya családtag, tehát szóba se jöhet az, hogy ne kezeltessük. A párod nem jár véletlenül magán orvoshoz sosem, ahol fizetni kell? Pl. fogorvos? Legközelebb altattasd el őt...
2015. okt. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
78%
Én az életemet is odaadnám gondolkodás nélkül a kutyáimért! De ez én vagyok... Mindenféleképpen műtesd meg mert még vígan élhet a kutyus. A kedves párodnak egy alapos fejbekólintást adnék, h juthat ilyen az eszébe. Ha köti az ebet a karóhoz, akkor fel is út le is út neki. Egy ilyen szívtelen ember mellett ne éld le az életedet.
2015. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!