Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám véresre harapdálja...

Lyutit kérdése:

A kiskutyám véresre harapdálja a kezem amikor játszunk mit tegyek?

Figyelt kérdés

A 9 hetes berni pásztor kiskutyám pár napja kezdett el ,,vadulni" játék közben és ilyenkor szinte lehetetlen leállítani. Rengeteg praktikát olvasni/hallani erre de egyelőre úgy tűnik semmi sem használ. Próbáltam megfogni a száját vagy gyengén összefogni az alsó és a felső állkapcsát, hogy ne harapjon de erre csak bevadul, kitépi magát és ismét támad. A 'nem' szóra ilyenkor egyáltalán nem hallgat és az sem segít ha sikítok és ellököm magamtól majd elfordulok mert ilyenkor ismét jön és megharap. Az egyetlen megoldásnak eddig az bizonyult ha egyszerűen otthagyom és bemegyek a házba de tudom, hogy ez hosszútávon nem old meg semmit. Egyébként rengeteget foglalkozom vele, nayon tanulékony, már ül, fekszik, pacsit ad,hempereg, halottat játszik és behívásra is azonnal jön szóval alapvetően nagyon okos és jó kutya (ezt az apróságot leszámtva), nagyon szeretem is ezért próbálnék megoldást találni a problémánkr.

A válaszokat előre is köszönöm :)



#kutya #nevelés #berni ásztor
2015. okt. 7. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem elég hatékony a tiltás. Hajtsd be a szája szélét a fogai alá, amikor harap. Fogd le a grabancánál fogva, rázd meg, és kiálts rá, hogy 'NEM!!!'

Az is jó, ha otthagyod és nem játszol vele tovább.

Másrészt, ne a kezeddel játssza vele, hanem rongyozzatok, és/vagy zsinóros labdával játszattok. Azt haraphatja, huzakodhottok vele. Meg fogja tanulni, hogy mivel lehet harapósat játszani, és mivel nem, csak légy kitartó és következetes.

2015. okt. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam már behajtani a szája szélét és hidd el, hogy néha szinte üvöltök vele és mégsem látok semmiféle ijedtséget/bűnbánást az arcán.

De köszönöm, a grabancnál megrángatást ki fogjuk próbálni :)

Mindig van nálam valami játék de amikor velem van egyszerűen nem kell neki mintha teljesen figyelmen kívül hagyná. Néha berakom a szájába mielőtt harapna de eldobja és csak a kézre megy :D De köszönöm, reméljük előbb-utóbb megtanulja😊

2015. okt. 8. 10:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy elég domináns neki. Amíg nem tisztel eléggé és csak egy jutalomfalat generátor vagy neki addig meg fog harapni. Ekkora korban már próbálgatja az erejét és hogy kit tud maga mögé utasítani.

Amikor túl erősen harap, azonnal, határozottan kell fellépni. Határozott és következetes tiltószóval és bizony fizikai ráhatással ha szükséges

2015. okt. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen ez lehet a gond :)
2015. okt. 8. 10:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit írtál, hogy nem megoldás, hogy otthagyod az igazából teljesen jó, mert olvastam egyszer itt a gyakorin, hogy valaki úgy szoktatta le róla az 1 évesét, hogy erélyesen rászólt, hogy NEM, és utána otthagyta. Kb. 1-2 hét után érezni lehetett a változást. Szerintem ami másik megoldás lehet, hogy megtanítod neki az EREZD vezényszót, vagy lehet más is, csak az legyen a lényege, hogy amikor kimondod, le kell állnia harapdálással. Ezt játékkal tudod neki megtanítani. Én erre 2 féle módszert tudok, az egyik, hogy amikor húzod a játékot, ő is húzhatja, de amikor megállsz a játékba, vagyis mozdulatlan maradsz, akkor egy idő után megunja, azt mondja játsz magadban, és elengedi, ilyenkor kell mondani pl. az EREZD vezényszót, és hatalmas dicséret. A másik, hogy cserélgeted a játékokat. Amikor elengedi az egyiket, és rákattan a másikra, abban a pillanatban kimondod a vezényszót, és hatalmas dicséret. A harmadik amire gondolok, hogy nem vagy túl határozott, és ezért meg se kottyan neki... :D De remélem hamarosan sikerül kiküszöbölni a harapdálást... :)
2015. okt. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! Ki fogjuk próbálni. :) Az nem lehet, hogy mikor így bevadul nem fogja fel, hogy mit is várok tőle? pedig kiabálok rá és amikor fel akar ugrani, hogy elkapja a kezem csak odatartom a tenyerem aminek így nekiugrik az orrával (de lehet hogy ez fáj neki). Csak nem tudtam jobb módszert kitalálni erre de ezek után csak egyre mérgesebb lesz rám (újra ugrik, máshol támad...stb de ilyenkor komolyan félelmetes arca van...mintha egy gyilkost támadna meg) és már behívásra sem annyira jön (ez mai újdonság nála) szóval az a félelmem támadt hoy minden ilyen összeveszés alkalmával romlik a kapcsolatom vele és ezt szeretném valahogy megakadályozni.:/
2015. okt. 8. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok, a te szempontodból romlik.

Érzi hogy egyre inkább félsz tőle és föléd kerekedik. Egyre jobban meghátrálsz előle, nyilván nem fog leállni. Vagy változtatsz a hozzáállásodon vagy menjen a kutya a háztól, egy ekkora kutya gyakorlatilag megeheti a gazdáját abból később sokkal nagyobb problémák lehetnek

2015. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem én egyáltalán nem félet tőle, sőt kicsit úgy is érzem, hogy pont azért folytatja márt látja hogy 'visszaverem a támadását' (ez lehet hogy hülyeség:D) és csak még idegesebb lesz. Általában addig maradok kint vele és próbálom lerendezni a dolgokat amíg azt nem látom hogy csak rontok a helyzeten. Ilyenkor bemegyek de pár perc után újra kimegyek pont azért, hogy újra próbálhassan hátha jobban sikerül. Egyébként nem értem mi a baj a hozzáállásommal de rengeteg munkámba került, hogy végre lehessen egy kutyusunk és semmiképp nem feladni szeretném hanem csak tanácsot akartam kérni, hogy miként csinálhatnám máshogy/jobban.
2015. okt. 9. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!