Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek. A kutyám és a...

Mit tegyek. A kutyám és a cicám utálják egymást?

Figyelt kérdés
a kutyám és a macskám utálják egymást és én mindkettőt szeretem de nem tudom hogy hogy békéltessem meg őket egymással.A macska volt meg előbb és nemrég kaptam a kutyust amikor először látta meg akkor átszaladt a szomszédba és szinte azóta ott él és csavarog, csak reggel és este jön át enni kérni...szegénykém nagyon lefogyott.
2010. márc. 15. 17:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
ez a baj ezt mondtam már feljebb is ezt nem szabad engedni.
2010. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Vegyél egy egy üveg sört, aztán üljenek le és beszéljék meg a dolgot :D
2010. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

:D

de komolyan

2010. márc. 17. 20:13
 14/24 anonim ***** válasza:
Össze lehet szoktatni, nekem volt egy kutyám, hoztam mellé cicát, pedig már 9 éves volt a kutya, nagyon szerették egymást. Aztán jött még egy kutya, őt kerülte a macsek egy ideig, aztán megszokta. Öreg kutyus meghalt, lett még egy új, vele is kijön a cica, aztán lett újabb cica, vele sincs gond. Igaz fajtafüggő, egy vadászkutya nem biztos, hogy elfogadja a cicát, de az én juhászaim igen. És idő kell, mert nem minden macsek kedveli a kölykök túlzott érdeklődését. De ha nincsen komoly balhé az elején, akkor csak idő kérdése a dolog.
2010. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
17:51-nek: Nem csak pici kortól lehet összeszoktatni. 9 éves kutyám imádta az új cicámat (előtte sosem volt macsekkal). Volt, hogy megvédte a szomszéd foxijaitól, mert azok megbontották a kerítést, és bejöttek(mielőtt kapom az ívet, már megjavítottuk a kerítést). Közösen harcoltak, a macsek bent állt a kutyám lábai között, és védték egymást-magukat. Egyszer idegen macska is betévedt, és nekiment enyémnek, kutyám meg leszedte róla :) Tehát létezik kutya-macska barátság.
2010. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Szia, nekem a macsekom volt 8 éves, mikor a VADÁSZkutyám 3 hónaposan hozzánk került. Nem volt semmi baj, a kutyának az elejétől kezdve a tudtára adtuk, h a macska tabu, nem bánthatja. A macsek nem barátkozott vele, de elvoltak egymás mellett, nem volt gond. A cica egy pár hónapja elpusztult, a kuty más macskát nem túr el. Nem is mernék idehozni egy kölökcicát, mert annak csúnya vége lenne.

Szerintem az volna a lényeg, hogy próbáld meg a kutyád tudtára adni, hogy nem bánthatja a macsit. Bár lehet, hogy már el lett rontva a dolog azzal, h a kuty játszana, és kergeti a cicát, benne meg persze rossz élmények maradnak meg. Nem tudom, érdemes próbálkozni... Türelemjáték, és következetesség!


Üdv, keo

2010. márc. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

utolsó!köszi, ezt úgy csináljam hogy hangosan rászólok...vagy egy kicsit megütöm a nóziját(vagy attól rossz élményei lesznek?)


köszi a többi választ is!az én kutyum labrador.És nagyon játékos:)

2010. márc. 18. 06:46
 18/24 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy ezeket a kérdéseket még akkor kellene tisztázni, amikor csak "lesz" kutya.

Éppen azért, mert helytelen irányítás mellett kialakulhat egy rossz szokás (így is lett), amiről leszoktatni a kutyát sokkal nagyobb munka, mint az elvárt viselkedésre tanítani.


Csak nagy vonalakban:

A kutyának fel kell fogni, hogy a macska a családi falka része. (Ez soha nem 100%-os, a legjobb "barátok" között is megeshet a macska életébe kerülő levadászás.) Ehhez a felfogáshoz kell egy ketrec. Ebben van a kutya, tehát a macska haza tud menni. A kutyának a legapróbb nem kívánatos megnyilvánulását is erőteljes szidással, vagy akár citromos vízzel pofánspricceléssel, letakarással kell büntetni. A ketrec a teljes közönyig (macska járhat-kelhet szükséges.


Nálunk is a kutya a későbbi jövevény, a macska heves fújtatással és karmolásos fetrengéssel menekült még kézből is, a kis porbaf..ó kölyök közeléből. Most inkább kedvétől függ, hogy tűri-e a nyalakodást és szaglászást, vagy nyekergés mellett két lábon pofánkarmolja és harapja a kutyát (amit az nem különösebben érzékel támadásnak).

Az udvar más téma, joggal óvatos bármely macska. Ott már mi sem igazán foghatjuk meg, az utcán végképp.


Nem utolsó, hogy a kutya farkmozgatása épp ellentétes állapotot tükröz, mint a macskáé, tehát nem véletlenül értelmezik félre a nem megfelelően irányított találkozók során egymást.

2010. márc. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Annyit fűzök hozzá, kedves Utolsó, hogy amikor nincs otthon a macska, a kutya számára nem látható, stb... Akkor a kutyát szeretgetni is kell, játszani, foglalkozni vele. Egyrészt ez sok-sok klassz alkalmat ad arra, hogy kutyában megerősödjön, ki a főnök. Mert előbb-utóbb el kell vele jutni oda türelemmel, hogy főnök engedélye nélkül a macsekot sem bántjuk-ahogy senkit. Ehhez nem csak fegyelmezés, hanem a kutya bizalma is kell, hogy őt szeretik, megbízhat a főnökben és a családban is. Jó dolog az azonnali (egy perccel később gőze nem lesz, miért kapott büntit...) fegyelmezés, de a vízspricc citrom nélkül is ok, nem kell, hogy maró anyag kerüljön a szemébe. De fegyelmezés mellett mindig kell éreztetni azt is vele, ha másban, egyéb dolgokban ő okos:) Pálda: ha visszahozta a labdát és odaadta, akkor azért dícséret jár, de csak ha leült, és pacsit adott, akkor símogatom meg. (Pacsi nem cirkuszi trükk: a kutya a feljebbvalójának emelgeti a mancsát csak.)

Az is igaz, hogy a macsekot látnia kell a kutyának! Úgy nem lehet megtanítani, hogy nem szabad, ha nem látja, hogy mit. Olyan ez, hogy amivel ritkán találkozunk lusz félünk tőle, az sokkal érdekesebb, mint ami természetes, hogy van. Mint egy kisgyereknél.

Kérdező! A kutyád fél a cicától, számára ő egy ismeretlen, misztikus valami. A félelmet nem fogod tudni büntetéssel kezelni! Azt csak úgy lehet, ha hagyod, hogy megismerje azt, amitől fél: amit ismerünk, attól nem félünk. Óvatosan, sok ötlettel el kéne érni először azt, hogy a jelenlétedben ne féljenek egymástól (ehhez kell a bizalom), aztán meg, hogy fokozatosan meg tudják figyelni egymást.

2010. márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Én határozottan és erőteljesen szóltam mindig rá, az orrára koppintani nem igazán tudtam, ha már meglódult a macs felé. De már mikor láttam, h nagyon figyeli és menne utána, csak a nevén szólítottam, és ő tudta, h nem szabad. Előre is kell gondolkodni, jól kell ismerni hozzá a kutyádat, és a macskádat is.
2010. márc. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!