Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hőfüggöny kutyaházra?

Hőfüggöny kutyaházra?

Figyelt kérdés

Szeretnék hőfüggönyt venni a kutyaházra,de nem tudom hogy jó ötlet-e.Szigetelve van a háza,dupla falu,de még az ajtóra akarok valamit ami bent tartja a meleget.Most egy ruhadarab van ott de a hőfüggönyről olvastam h jobb.Tényleg használ vagy csak pénzkidobás?

Itt találtam csak: [link]


2015. okt. 10. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Tényleg jó, nyugodtan vegyél.
2015. okt. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy kutyaismerösünk a NJ kutyajanak ugy oldotta meg, hogy telen a kutyahazban padlofütes van.

Luxusnak hangzik, de biztos hogy van vm. olcso alternativ megoldas.

Szerintem ez a legjobb

2015. okt. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi kimustrált plédet kívülről felszögeltünk az ajtaja elé, könnyen tud rajta közlekedni ki-be, és nem is annyira hideg-riged, mint egy PVC.
2015. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez a műanyag függöny jó, én házilag csináltam, annyira nem lehet jól kilátni rajta, de a fény bemegy, mert ilyen fóliát nem találtam.


Hőtükörről szedtem le az alufóliáról a buborékos fóliát (le lehet tépni, fillérekbe kerül) azt összehajtogattam 3 rétegbe, hogy vastagabb legyen, és rácsavaroztam a fára.



Fűtést én is csináltam már kutyaházba, nem magamnak, csak szeretek barkácsolni , egy ismerősömnek csináltam.


Padlófűtés nem jó. Legalábbis akkor utánajártam a témának, és nem hallottam róla jókat.

Izületi gyulladást okoz a kutyának, a természetben sincs padlófűtés, nem tudja a szervezetük kezelni a nagy hőingadozást.


Úgyhogy hasonló módszerrel, az oldalába építettem fűtést.

Az is duplafalú volt, és a belő falat felül lyukfúróval sűrűn kifurkáltam. Mögötte pedig elemekből összerakható terráriumi talajfűtő volt.

A kábelezést kivezettem hátra, ott volt az aljzat, a tető túlnyúlása alatt, hogy védje az esőtől, de a kutya se tudja tönkretenni.


Így a kutya teste nem érintkezett direktben a fűtött elemekkel, csak a langyosabb levegővel, és állítólag ez így egészségesebb nekik. Illetve csak így jó.

2015. okt. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
...ja, és a szigetelésnek alul kell a legjobbnak lenni, mert onnan kapja a legtöbb hideget, illetve ott érintkezik szilárd tárggyal, (a földdel) tehát ott adja le legjobban a környezetének a meleget.
2015. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3-as


Erröl jut eszembe, nalunk a terasz ajton van meg plusszban egy szunyoghalos ajto. Ha, a kutyy ki akar menni, akkor megall az ajtoba es keri, hogy engedjem ki.


A nyaron törtent, hogy a konyhabna volt dolgom es nem volt idöm, hogy a kuttyot figyeljem, vagy neki nyitogassam a szunyoghalos ajtot.


Kutty kiment en meg kitamasztottam a szunyoghalos ajtot, hogy ha kedve szottyan akkor barmikor be tudjon jönni.


Egyszer csak azt vettem eszre, hogy a kutyam all a teraszon a kitamasztott ajto elött es be akar jönni, de nem jön be.


Azt hitte - mert ez rögzödött meg benne, hogy ott van egy 'akadaly'.

Mondtam neki, hogy gyere be, ... de csak tovabbra is allt es vart, hogy beeresszek. Oda kellett mennem, a kitart ajtohoz es betessekelni, különben meg azota is ott allna es varna. :-)))

2015. okt. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#4

Padlófűtés nem jó. Legalábbis akkor utánajártam a témának, és nem hallottam róla jókat.

Izületi gyulladást okoz a kutyának, a természetben sincs padlófűtés, nem tudja a szervezetük kezelni a nagy hőingadozást."



Köszönöm, erre en nem is gondoltam (!!!!) Majd tovabbitom. Szerintem ök a legjobbat akarjak a kutyanak (ha, mar kint tartjak) es ezt ök sem tudjak.


Tudnal egy linket adni, ahol bövebben is tudnek tajekozodni erröl?

Thx!

2015. okt. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7!

Nem hiszem, hogy megtalálom, nem mostanában volt.

Csak a végeredményre emlékszem, illetve arra, hogy ott is ez volt az alap ötlet, és nem véletlenül lett másképp megcsinálva.

És az oldalfűtésnek se jó túl meleg. Bele kell kalkulálni a kutya saját melegét is, szóval ha azzal együtt mondjuk 5-10 fok alá nem megy a hideg, akkor az neki teljesen jó.

Természetesen alapból nagytestű, vastag bundájú kutya jöhet szóba.


De amúgy keress rá, lehet hogy találsz valamit.

2015. okt. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pl

[link]

2015. okt. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt a pokrócos megoldást a tacskónak csináltuk. Muris volt, amikor csak a fejét dugta ki a függöny mögül, és onnét figyelte az "eseményeket"!

Persze alatta volt két rétegben a kimustrált paplan, és amikor már igazán tél volt, akkor már ő is jobban érezte magát a fűtött lakásban! :))

2015. okt. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!