Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van mindenkinek ilyen...

Miért van mindenkinek ilyen kutyája?

Figyelt kérdés

Én nem értem az embereket, mindenki, de tényleg mindenki amstaffal/pitbullal (nem is vágom a különbséget, na mindegy) nyomul..És az emberek 90%-a elkerül minden kutyát, mert őrült, nemnormális a kutyája. Állandóan ezt látom mindehol, hogy ilyen kölyköt keresnek, meg ez eladó, szuka pitbullra cserélném, stb, de a fajta nevét se tudja leírni. Agyba-főbe szaporítják, teljesen katasztrofális helyzetben van Magyarországon ez a fajta (fajták?)...

Oké, hogy sokoldalú, meg juj cuki nagyfejű, meg testes, de nem igaz, hogy miért másolják a többi embert, nem tudják kiválasztani a saját kutyafajtájukat? Amelyik legközelebb áll hozzá? Nem hiszem el, hogy minden embernek ez a fajta a szíve kutyafajtája.

Nekem például a német dog, kölyökkorom óta imádom, tartok is, de volt már pár kutyám, akár ideiglenesen, akár véglegesen, még is ehhez húz a szívem.


Csak már a csapból is ez folyik, az emberek 45%-a harci vérkutyázik, a másik 45% imádja (bár nem hiszem, hogy teljesen őszinte a szeretet, csak inkább felvágásból), a maradék 10% pedig semleges (mint pl. én)...

Egyszerűen felfoghatatlan, oké, hogy egyes népcsoport harcoltatni szokta, és tény, hogy nyilván sok ember van, aki tényleg ezt a fajtát választotta ki élete kutyájának, de a többség csak menőségből, nem? (nyilván aki befogadott egy altatásra váró kutyát, az pedig az adott egyed szeretete miatt, és/vagy a kutyaimádata miatt)


2015. okt. 10. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig vannak divatfajták. Hát most ez az. Persze a divatozást mindig a fajta szenvedi meg.
2015. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Arra meg nem gondoltal,hogy hiaba termetes meg igen,harcoltatni szoktak mert nemely korulmenyek kozt vad.. De o az az egyik kutya fajta amely a legjobban tudja szeretni az embert? Igen,vannak kutyak akiknek kb tok mindegy milyen gazdaja a lenyeg hogy etesse. De a pitbull igen szeretetre melto kutya,es o is viszont szeret.

Megertem,neked a nemet dog a kedvenced,az is nagyon jo. De valakinek a pitbull fajtak a kedvencei,nekem ois meg van a magam kedvence,de megse olyant tartok es egyszer szeretnek majd enis pitbullt es nem felvagasbol vagy menozesbol ahogx tre mondtad. Eleve mar az se normalis hogy menozeshez hasonlitod egy kutya tartasat..

2015. okt. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert most épp ez az aktuális farokhosszabbító trend. Régebben az uszkár és a dobermann volt ebben a helyzetben. Majd lecseng ez is, mint minden divathóbort.


Egyébként ez a tipikus "ha a Pityunak van akkor nekem is kell" felfogás. Megfelelési kényszer, nehogy kilógjon a "nyájból", ne nézzék ki. Meg persze "ha én hülye vagyok és gyenge, akkor legalább a kutyám legyen tökös".

2015. okt. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Azért van ennyi BULL TÍPUSÚ KEVERÉK (mert amiket látsz 95%uk nem Amstaff, főleg nem pitbull) mert menőnek tartják és ez a "divat".


Igazából azt sem értem miért kell mindenhol erről kérdezősködni, hogy miért tart mindneki hasonlót. Olyanok miért nincsenek hogy miért tart mindenki yorkit pl?



Amstaffom van, számomra ez a fajta "A Kutya". A külleme, a mérhetetlen szeretete, a bolondsága, a hatalmas önfejűsége miatt. Magamat látom benne.

2015. okt. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én környékemen elég sok kutyás van,de csak 1 bull terrier.

és tényleg azt csinálja amit írtál,bujkál vele a gazdája az erőben egyedül,meg fojtja a pórázzal amikor kutya jön szembe,mert elengedni nem lehet.

én csak a problémát és a frusztrációt érezném egy ilyen kutyával,hogy állandóan fegyelmezni kell a helyett,hogy mosolyogva nézném ahogy játszanak a kutyusok.

ha pedig valami oknál fogva szükségem lenne egy őrző védő kutyára akkor sem választanám ezt a fajtát.

2015. okt. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Oké, én értem.

De annyi ilyen kérdést olvasok itt is, hogy jaaaj kutyázik a kutyám és/vagy megmorog, stb. és leírja hogy pitbú, meg stafordsir stb..tehát nem azokat szidom, akik azért vesznek amstaffot, mert az a kedvenc fajtájuk, hanem hogy miért vállalnak magukra olyat, ami nem nekik való?

Állandóan tele van ilyen kérdésekkel itt is, meg máshol, látom a telepen, hogy sétáltatják őket, de a kutya a póráz végén rángat, meg őrjöng, meg szinte vérben van a szeme, menne rá mindenkire. A múltkor egy hapsival beszélgettem, (már amennyit tudtam), a kutya folyton nekem akart jönni, arról nem beszélve, hogy a kutyámat prédának nézte..elmondta a csávó, hogy kiskorában nem volt ilyen, meg hogy ők nevelik, de nem tudják, meg hogy "ilyen a fajta", útál minden kutyát, meg hogy nem egy cukibogyó, és megvédi őt, és sajnos attól is akitől nem kéne, stb. És persze, a legtöbb barátjának ilyen van, és az övéké is ilyen viselkedésű, mert szerintük ez a normális, hogy kutyázik, "emberezik", neveletlen, a pali alig tudta megtartani...

Engem csak ez bosszant, hogy szétkapják a fajtát, mielőtt megismerné normálisan az ország...mert ha az a kutya elszakította volna a pórázt, akkor én az intenzíven lennék, a kutyám meg a föld alatt...és annyi ilyen van, basszus nekem is tetszik a Kaukázusi, mert nagy maci, de nekem nincs kemény kezem, én megengedő vagyok, és emiatt nem fogok ilyet tartani. Sőt, az amstaff is tetszik küllemre, de nem tudnám, hogy nevelésnél mire kell figyelni...


Amúgy bocsánat, hogy feltettem a kérdést, nem gondoltam, hogy ennyi ember megkérdezi ugyanezt, és nem is találtam hasonló kérdést (bár meglehet valahogy bénán kerestem rá??:D)

2015. okt. 10. 20:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Lényegében le is írtad mi a legnagyobb probléma. Viszont azt hozzá tenném hogy néhány fajtánál, például egy adba pit-nél nem minden úgy működik ahogy azt a zöldek hiszik. Sok közülük emberes, kutyás, ami nem minden esetben nevelhető ki teljesen. Hiába a legjobb kiképzők, iskolák. Ez a fajta egy teljesen más világ, merőben más foglalkozást igényelnek, más életvitelt folytatnak velük. Sokan dobálóznak a pit bull kifejezéssel, nekik ilyen meg olyan van, az enyémet is le pitezik (amstaffom van). A legnagyobb baj hogy az emberek 95%-a nem is látott még rendes pitet.
2015. okt. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"szerintük ez a normális, hogy kutyázik, "emberezik", neveletlen, a pali alig tudta megtartani... "


Könnyebb megmagyarázni, hogy egy egész kutyafajta hülye és kezelhetetlen, mint beismerni hogy ő nem tudja úgy kezelni ahogy kéne. Sajnos ez tipikus emberi tulajdonság.

2015. okt. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kár, hogy ezekből van több. Unokatesóm például befogadott egyet, járnak iskolába is, elég nehezen kezelhető, de ő pl. altatás elől mentette, mert nem volt senki, aki befogadja az állatvédők közül..ő meg önkénteskedik. Aztán nála maradt, mert nem talált megfelelő gazdát..ezekből kéne több, nem a debilekből :(
2015. okt. 10. 21:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Egészen röviden a válasz a kérdésedre: a mérhetetlen emberi butaság, hogy ne mondjam sötétség, és hozzá nem értés miatt.

(Tisztelet a kevés kivételnek, aki valóban ismeri és szereti az amstaffot, de az ő kutyáik normálisak is).

2015. okt. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!