Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull első kutyának?

Pitbull első kutyának?

Figyelt kérdés

Még csak olvasgatok a fajtákról/kutyákról.

Nagyon megszerettem ezt a fajtát,de nem nagyon ajánlják elsőnek.

Szerintetek? Tapasztalatok?


2015. okt. 11. 13:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Vagy szerintetek milyen kutyus jó elsőnek? Mi ajánlott?


Kutyasuliba járnánk az biztos. Közepes termet a max elsősorban. Mozgásigény is közepes lenne az ideálisabb. Hétvégén vinném nagy sétákra. Hétköznap is mennénk nyilván,de a hétvégén több a szabadidő.


Olyan tippeket is szivesen vennék,hogy mely fajták ajánlottabbak gyerekek mellé.


Szóval valami családi kutyára gondolok.

(Gondolom nevelés kérdés is,de értitek.)

2015. okt. 11. 13:29
 2/11 anonim ***** válasza:

Miért pont pit ? Tudod-e, hogy ami valóban pit, az itthon igen kevés?

Mit szerettél meg a fajtában és hogyan?

2015. okt. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 karina11mogyi válasza:
15%
A pitbull a legjobb kutyi.nagyon szeretem.nekem is van egy.nagyon szereti a gyerekeket.minden állattal kijön.nekem vannak icipici cicák is és nem bántja.se a nyulat...stb.első kutyának kitünő.
2015. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha felelősségteljesen szeretnél vállani pitet, tudnod kell h Magyarországon NINCS normális pit tenyésztő. A Cerberosnak van pit fajtamentése, szerintem ott lenne érdemes érdeklődni.
2015. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2-es,sokat nem tudok,most kezdek informálódni,ezért is fordultam hozzátok.

Úgy szerettem meg,ahogy minél többetolvastam,illetve van pitbullos ismerősöm,de azok a kutyák igen jól szocializáltak.:) Hát így.

A másik nagy kedvenc a leonbergi. Viszont arra nincs lehetőségem.


Igazából nagyon régóta szeretnék kutyát. Egy kis keverékkel is boldog lennék.

Csak szeretnék informálódni.

2015. okt. 11. 13:46
 6/11 anonim ***** válasza:

A pit bullról annyit tudok mondani, hogy abból nem sok van ebben az országban, és marha drága fajta. Amiket látsz, azok vagy staffik, vagy inkább azok torz, 30 ezres utánzatai.

De az illatoson vagy egy ilyen jellegű keverék, [link]

És ez csak ez a telep, egy rakás másik menhelyen vanak ilyen jellegű kutyák.


Mindazonáltal, én első kutyának nem ajánlom, határozott, következetes gazdi kell hozzájuk, máskülönben a fejedre nő.

2015. okt. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy PAPÍROS jó vonalú pitet nem fognak adni első kutyának, vagy cska minimális az esélye.. A szaporítós bulltípusúaknak annyi köze van egy jó pithez mint egy tacskónak.


Kő kemény fajta, irdatlan nagy mozgásigénnyel és küzdőszellemmel. Pitet tartani nem hobbi. Életvitel.

2015. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az igaz, h hazánkban tényleg ninccs igazi ptt tenyésztő, tehát csak is külföldről tudsz ilyen kutyát szerezni, több száz ezer forintért, de én nem értem miért irogatja itt sok ember azt, h magyarországon nincs igazi pitt tenyésztő, amikor abszolút nem ez volt a kérdés...


Nos a kérdésre választ adva: A Pittbull, egy hatalmas mozgás igénnyel rendelkező, erősen domináns, kert rombolásra és agresszivitásra hajlamos fajta, főleg más hasonló nemű kutyákkal szemben (hiszen erre lett kitenyésztve). Nagyon következetes, és kemény nevelést igényel, ami nem egyenlő a testi erőszakkal! Családi kutyának is tökéletesen megfelelő lehet, egy a fajtához értő tapasztalt kutyásnak. Kezdő kutyásnak semmiféleképpen nem javaslom, hiszen nagyon nagy az esélye, h a fejetekre nőne. A pittbullnak pontosan azért olyan rossz sajnos a hírneve, mert sok ember amikor ilyen kutyát visz haza, nem tudja mivel fog együtt élni. Nem egy németjuhász, vagy egy lusta kaukázusi. Ahogy fentebb is írták és szerintem tökéletesen fogalmaztak, a pittbull egy életforma.

Milyen kutya elsőnek? Nos mivel írtad, h közepes mozgás igényűt szeretnél, így a terrier típusúak, és juhász kutyák kilőve, mert őket mozgatni kell keményen, ha nem akarok, hogy a kerted, lakásod megsemmisüljön. Olyan kutyát válassz, ami nem domináns alkatú, könnyen nevelhető, tehát nem akaratos mint pl. az akita vagy a bulldog. Fontold meg, h a kutya szőrével mennyit tudnál foglalkozni, mert ez is lehet szempont, h rövid vagy hosszú szőrű az eb. Értelem szerűen a hosszú szőr sokkal több törődést igényel, főleg vedléskor, ami lakásban maga lehet a halál. Illetve a másik fontos, h főleg mire szeretnéd a kutyát tartani: családkedvenc ügyüm bügyüm kutya, igazi házörző, vagy sport kutya (mondjuk a közepes mozgatás végett sztem ez kizárva). Ha ezeket meg tudod válaszolni, már lehet szőkíteni a kört. Így látatlanban viszont ajánlani nem tudunk.

Remélem valamelyest tudtam azért segíteni.

2015. okt. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm mindenkinek,akkor ezek alapján úgy gondolom a pitről lemondok.:)


A szőrben a rövidebb lenne ideálisabb.

Elsősorban családi kutya lenne.

Én magam nem vagyok egy sportos ember, de a kutyával szívesen csinálnék együtt dolgokat, pl túrázni vagy ilyesmi. Szóval nagyon lusta se legyen.:D

Valami középút. A nagy mozgásigényt nem hiszem,hogy ki tudnám elégíteni.

2015. okt. 12. 14:03
 10/11 A kérdező kommentje:

Egyébként régóta figyelgetem,pl az agilityt. Ilyenre szívesen mennék egy kutyával.



Csak egy nagyon pörgős kutyának nem lenne jó helyem mellettem.

2015. okt. 12. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!