Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg fázik? Miért remeg,...

Tényleg fázik? Miért remeg, ha még nincs is hideg?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves tacskó-spániel keverék kutyánk, aki kinézetre teljesen tacskó, csak kicsit hosszabbak a lábai, 12 kiló. Tavaly télre csinát neki a férjem egy olyan házikót, amiben van fűtés is, használta is a kutyus. Viszont megszokta nyáron, hogy a bejárati ajtó mellett alszik, ezért kapott egy kutyakosarat. Most viszont nem megy már le a fűtött házba, az ajtó előtt a kosárban didereg, vagyis egyfolytában remeg, pedig még nincs is az a nagy hideg. Ha nem rakom le neki a kosarat, hogy menjen inkább a házába, akkor sem megy le, hanem ugat, nyilván kéri a kosarát. Tudom, elszúrtam valószínű ezzel a kosárral a dolgot. Hogyan vegyem rá, hogy a házát használja? Betettem a kosárból a plédjét a házába, de kihúzta és az ató elé hozta...

2015. okt. 11. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fázhat. Az én kutyám is rá van csavarodva a radiátorra, pedig előző gazdájánál kikötve élt, fedél nélkül..

Sok kutya kihúzza a rongyot,hiába fázik..igaz, mi szalmát teszünk a kutyaházba, ha kint van, abban elvan. De a kosárba nem is tudom mit lehetne, hogy ne húzza ki.

Ideges nem lehet? Nem érte valamilyen inger? Akár egy macska szaga, hangok, ilyesmi...vagy félelem valamitől..

Próbálj meg mást tenni a kosárba, párnát mondjuk.

2015. okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

dobj be neki jutifalatot a házba, hátha utána megy

ha az enyém nagyon nem akar bemenni télen este, akkor ez mindig beválik

2015. okt. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom, hogy kihúzta a rongyot a házból. A kosarából raktam oda a rongyát, jelezve, hogy ott az új helye :-) Amúgy a kosárból nem szedi ki a plédjét, de egy nyitott kosár azért télen hideg lesz.
2015. okt. 11. 16:53
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Igen, valószínűleg fázik. De azért van az ajtó előtt, mert minél közelebb akar lenni hozzátok, megszokta hogy hallja a hangotokat, lépteiteket, még ha csak kintről is, de nem olyan távolról, mint a házából. Szegény csak rosszul viseli a hiányotokat, inkább didereg. Ha már nagyon fázik be fog menni a házába. De én személy szerint bevinném a házba, azért nem egy 40 kilós kutyáról van szó.
2015. okt. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!