Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtudnák ebből így élni?

Megtudnák ebből így élni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyaiskolát nyitni, melléje egy kutyahotelt és állatfelszerelés boltot. Melléje kutyakozmetikát és ha lesz még rá időm akkor kutyafekhelyeket varrni.


Szeretnék tenyészteni, már van két törzskönyves szukám (egy 2 hónapos és egy 6 hónapos szóval még nincs meg a kellő papír és szűrés sem)


Jelenleg egy gyárban dolgozom, jól keresek, ebből vettem a kutyáimat is (külföldről). Abból szeretnék majd idővel venni egy közepes földterületet ( kb 3-4 millió forintért) és ott felhúzni az iskolát és a hotelt.


2015. okt. 12. 11:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Min. 25-30 millió forint, amit leírtál. Hiába válaszolunk mi most a kérdésedre, mire azt összegyűjtöd, lehet, már rég megváltozik a világ: iszonyat felmegy a telek ára, megszűnik a gyár, kitör a háború vagy tudomisén...

Ahol olcsón tudnál telket venni, ott esetleg nem lesz rá igény - ahol meg van igény rá (mnodjuk Pest), ott meg nem tudod megfizetni a telek árakat

2015. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom.

Nálunk az Állatorvos egyben van egy kozmetikával plusz felszereléseket is lehet venni náluk, de még azt mondta így is veszteséges.

Tenyésztő ismerősöm mondta, mire mindent megcsinál a szukájával, keresett kant, szűrte, "minősítette"kiállításokon, még a 120 ezres kölykökkel is nagyon éppenhogy pluszban van, de inkább több a kiadása mint a bevétele.

Szóval szerintem inkább lenne veszteséges mint "hasznos" , szerintem nem tudnál megélni belőle.

2015. okt. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
EGy kisvárosban lakom ( 15000 lakossal) nincs kutyaiskola, nincs kutyás szállás lehetőség, nincs futtató. Renteget a panelház ahol sok a kutya. Itt egy telek ára annyi amennyit leírtam fent, igaz abban az épület még nincs bent, de lehet, hogy megveszek egy olcsóbb de nagy telekkel rendelkező régi házat ami körülbelül 7-8 millió forint itt nálunk.
2015. okt. 12. 12:14
 4/14 A kérdező kommentje:
Amelyik fajtát én kiválasztottam abból egy kölyök nem 120 ezer-be kerül. Hanem 300 000-től 450 000-ig.
2015. okt. 12. 12:15
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor kérdés mennyire van erre igény?
2015. okt. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na az jó kérdés! Ha olcsó és jó akkor igen ( természetesen olyan szinten, hogy az nekem nyereséges legyen)
2015. okt. 12. 12:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Abból ahogy írsz, nem akarlak megbántani, de kétlem lennél ezt működtetni. Az első által írt összeget meg kellene plusszolni még elég erőteljesen, a tégla kisvárosban sem olcsóbb, mint máshol. Van valami szakértelmed, vagy te csak a tőkét adnád?
2015. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg kutyakozmetikus tanfolyamot végzek és aktívan jártam németjuhásszal kutyaiskolába még meg nem halt. ÖV és engedelmességi minden megvolt neki. Hotelhoz nem kell semmi tudás...
2015. okt. 12. 12:28
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát, pedig a kutyapanzióhoz kell ám tudás.

Nem azért, nem tudom hol laksz, de ha valami olcsó->nem biztos hogy még a befektetést is visszahozza.

Én a helyedben egy nagyobb városban próbálkoznék, egy párezer lelkes városban, ahol megoldják úgy, hogy a szomszéd ad neki enni, nincs igénye a kutyatartók többségének egy kerti dísz a kutya, mindegy mi van vele, asszondja, az nem fogja ebbe a komplexumba hordani a kutyáját, mert nem érdekli annyira a dolog, hogy pénzt adjon érte.

Nagyon sok állatbolt is egy-két-három év után lehúzza a rolót.


A tenyésztés pedig, hát nem sok olyan tenyésztőt ismerek aki csak ebből él, inkább szerelem , hobbi.

2015. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok, kérdezőnek:

egyéni vállalkozó vagyok, semmilyen költségem nincs jóformán (nem kell bérleti díjat fizetnem, stb) és így, csak az adó havi 50 ezer ft - ha van bevételem, ha nincs. + évi 50 ezer ft iparűzési adó.


Egy kutyaiskolát, hotelt, boltot, kozmetikát működtetni is kell: ez minimum 4 ember, ami alsó hangon is Neked havi 150 ezer ft bérkifizetést jelent: 113 ezer a bérminimum + az adók a dolgozók után - ez 4 emberre számolva havi 600 ezer ft!!!

Azért ezt ki is kell termelni, és akkor még nem beszéltem a berendezésekről, a szervizelésről, takarításról, adminisztrációról, stb.

Aligha hiszem, hogy egy 15 ezres városban olyan jól keresnének az emberek, hogy ezt ki tudd termelni... hacsak nem Svájcban laksz :-) De ott akkora ingatlant sem kapsz 25 millióért.

2015. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!