Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi egy állatorvos havi...

Mennyi egy állatorvos havi fizetése?

Figyelt kérdés

2015. okt. 12. 14:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
igaz, hogy gép számolja a pontjaidat, hogy mindenképpen jól járj, szóval nem mondhatod, hogy te duplázni szeretnél, de készülhetsz így, ha tudod, hogy a többi eredményed kevésbé jó.
2015. okt. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

9-es 10-esnek:

a duplázásban persze igazad van, bocs...

az, hogy tavaly nem vettek fel senkit önköltségesre, nem jelenti azt, hogy idén sem indul - mint ahogy a tavalyi év kivételével minden évben volt önköltséges felvétel. Majd ha kiírják az idei listát, kiderül, de kb. kizártnak tartom, hogy ha valaki, aki jól teljesített a felvételin, odamegy a kasszához, hogy szeretne 5,5 év alatt befizetni 12 M forintot, akkor azt elhajtanák...

Nekem most pl. 3 ismerősöm készül úgy felvételire, hogy kisebb-nagyobb mértékben már kicsúsznának az államilag támogatott félévekből.

Tavaly is volt 3 jelentkező, de lehet, hogy nem voltak elég jók vagy időközben meggondolták magukat. Ennek a szaknak akár 1 éve is iszonyú megterhelés anyagilag, ha nem az állam állja, még annak is, aki "elvileg" megengedheti magának.

2015. okt. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
én valami olyasmit hallottam, hogy mivel a külfdöldi hallgatókból vígan eltartják magukat (a szent istván egyetemből is ki fognak válni) ezért nem fognak indítani, de logikus amit írsz. pontosan én sem tudom.
2015. okt. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Én nem tudom miért kell támadni. Már hogy a fenébe mennék állatorvosnak csak a pénz miatt. Alapból ez volt az álmom, csak a szüleim beszéltek rá a gyógytornára, mert szerintük ez valami elitebb szakma, kicsi voltam és hallgattam a hülyeségeikre. Azt mondták ha nem sikerülnek a vizsgáim majd haza kell jönnöm és nem mehetek más egyetemre aztán megyek elárusitónak. Mert hogy ugye nehezebb az állatorvosi, de egy gyerek akin már 1 éves korától látták mennyire odavan értük nem értem minek kell más útra terelni. Azért lennék állatorvos, hogy segitsek az állatokon. A pénz csak úgy mellékesen érdekelne, ha már kb 32 évesen fogok végezni és kb a gyerekvállaláson kell gondolkodnom.
2015. okt. 13. 15:13
 15/21 A kérdező kommentje:
Gondolkodom állatok gyógytornáján is, van is ilyen tanfolyam csak itt nálunk nem tudom mennyire van igény rá.
2015. okt. 13. 15:29
 16/21 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy közben értetlen emberekkel is kell beszélnem, jelenleg is ezt teszem.
2015. okt. 13. 15:31
 17/21 anonim ***** válasza:

"Én nem tudom miért kell támadni. Már hogy a fenébe mennék állatorvosnak csak a pénz miatt."


Szerintem nem támadott senki, de hát nem te tetted fel úgy a kérdést, hogy mennyit keres egy állatorvos?


"Azt mondták ha nem sikerülnek a vizsgáim majd haza kell jönnöm és nem mehetek más egyetemre aztán megyek elárusitónak."


Már miért ne mehetnél? Mert akkor mi lesz? Megerőszakolják magukat? De most komolyan... :) Nem tudom milyen a tanulmányi átlagod, de ha felvesznek államisra akkor nem vagy kiszolgáltatva anyagilag. De szerintem értelmes szülő amúgy sem hagyná hogy elmenjen elárusítónak a gyereke, ha megvan benne a továbbtanulási szándék és van is rá keret, az nagy köcsögség lenne tőlük.


"Mert hogy ugye nehezebb az állatorvosi, de egy gyerek akin már 1 éves korától látták mennyire odavan értük nem értem minek kell más útra terelni."


Az éremnek van másik oldala is, nyilván a szüleid is tisztában vannak vele, hogy nem könnyű ez a szakma és iszonyatosan sok pénz egy félév. Szerintem ők csak azt akarták, hogy legyen egy biztos szakma a kezedben, mert lássuk be, szerintem 10-ből 1 ember az aki le tud diplomázni az állatorvosin, annyian kiszóródnak...

2015. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
a kutyás sportok rohamos fejlődése és egyre nagyobb népszerűsége miatt szerintem egyre inkább előtérbe fognak kerülni a gyógymasszőr, fizioterápia, hidroterápia stb. jellegű dolgok, szóval szerintem nem hülyeség ebbe belefogni, ha érdekel.
2015. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs pontrendszer, a tanulmányi átlagommal simán ingyenesre bejutok, a vizsga tétel előre megvan adva, nincs ezzel gond. Elvégezni nehéz és sok idő csak ennyi a hátránya
2015. okt. 15. 13:15
 20/21 A kérdező kommentje:
Gondolkodom a terápiás dolgon is, ha el is végzem az állatorvosit mindenképp összevonom ezzel
2015. okt. 15. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!