Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem tart benti kutyát: a...

Aki nem tart benti kutyát: a vendég kutyáját beengeditek?

Figyelt kérdés
Ha rokon vagy vendég jön, és azt mondja, hogy nem tudja hova tenni a kutyát a látogatás idejére? Netán veszettül hullik a szőre a jószágnak? Kíváncsi vagyok, más hogyan csinálja.
2015. okt. 14. 02:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Megfordítom a kérdésed: minek visznek olyan helyre kutyát, ahol tudják, hogy nem mehet be még az ottani sem?!


Nem vagyok kutyaellenes, nekem is voltak németjuhászaim, de mindenhol tiszteletben tartottam a háziak szokásait.

2015. okt. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Oldja meg másképp a rokon. Ebben az esetben a kutya nem való lakásba.
2015. okt. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Még nem volt olyan vendégünk, aki ezt elvárná. Miért nem jó ott a vendég kutyának, ahol a másik kutya van?


Férjem barátja sokszor jön hozzánk, és mindig hozza a vizsláját, aki lakásban él vele, sőt, az ágyában alszik. De itt evidens, hogy az udvaron marad, játszik addig a miénkkel. Soha nem kérdezte, beengedjük-e a lakásba. Nekem akkor egyértelmű lenne, hogy az enyém is bejön

. Tehát kint marad mindkettő.

2015. okt. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 SzMHZs ***** válasza:
100%
Nekem ugyan bentiek a kutyáim, így bejöhetnek az ismerősöké is, amennyiben tudnak bent is viselkedni. De ha nem így lenne, valószínűleg nem örülnék, ha másét be kéne engednem. Ha nem tudja kint hagyni az udvaron, akkor esetleg egy közös séta is lehet program, ha megfelelő idő van.
2015. okt. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem feltétlenül kell megfordítani a kérdést: valaki egyáltalán nem tart állatot, valaki kutyát nem, de mást igen és vagy kint vagy bent...


Rokonaimnak van két kis termetű, benti kutyája, aranyosan, kedvesen, nem tolakodóan meg szokták kérdezni, hogy a kutyák jöhetnek-e, ha igen, megköszönik és nagyon örülnek neki, ha nem abból sincs gond, megoldják a kutyák elhelyezését arra az időre. Remélem érzékelhető, hogy nem elvárás ez a részükről :)

Még a "kutyának a kertben a helye!!" felfogású anyukám is beengedi őket, sőt, az a két kutya nagyban hozzájárult ahhoz, hogy alaposan átgondolja az egész kinti-benti kutya dolgot és megengedje, hogy a leendő kutyám bent legyen a házban.

2015. okt. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
85%

Enyém kinti-benti, ergó a vendég kutya is bejöhet, de volt már példa, hogy megkértem, maradjanak kint...max fél óráról volt szó.

Kutyám aludt már fészerben, vagy kocsiban, ha vendégségbe mentünk vidékre...ki volt fárasztva többször is, semmi gondja nem volt :)

2015. okt. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Én beengedném, de szóljanak előtte, hogy kutyabiztosra csináljam a lakást. Mert mi van ha bejön a nagy dög, ugrál a kanapén és a dohányzó asztalról leborít mindent.


Kisgyerekekkel is volt olyan problémám, hogy összetörtek dolgokat. Nem örültem amikor 2 éves kisfiú, földhöz vágta az egyik kedvenc kerámia díszemet, mert olyan jókedve volt hogy elkezdett mindent dobálni :D

Szóval jobb előre elpakolni az ilyen dolgokat, amit féltünk.

2015. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a válasz nagyban függ, a kutyától (temperamentum, neveltség, méret, szőr stb.), a gazditól (mennyire veszi észre ha nem tetsző a kutya viselkedése és mit tesz, mennyire vagytok jóban egymással stb.) és a házigazdától (mi a "gond" náluk a kutyával nincs erejük foglalkozni vele, féltik a lakást, félnek tőle, allergiás van a családban stb.). Ezek nélkül nem lehet biztosan kijelenteni, hogy beengedném, nem engedném csak az előszobába. Hiába jól nevelt és elfekszik a kutya ha a kis gyerek a családban komoly allergiában szenved a szőr miatt. Hiába mondja a vendéglátó, hogy nincs gond a kutyával, csak idő hiány miatt nincs a háznál náluk sem, ha az a kutya egy le nem mozgatott romboló, neveletlen egyed...

Olyan meg nem létezik, hogy nem tudja hova tenni. Kifogás. Megkérhet valakit, hogy nézzen rá addig, míg távol van. Ha több napra nem megoldható, akkor egyszerűen reggel megyek délután-este jövök a vendégség és kész. Be lehet adni panzióba. Lehet találkozni az ismerőssel kutyabarát vendéglőben/kávézóban egyre több helyen van ilyen. Ha nagyon gyakori a látogatás akkor egy szobakennel beszerzése, kölcsön kérése is lehet megoldás.Ha rövid a látogatás és jó az idő, akkor sétálva is lehet kint a jó levegőn beszélgetni, nem muszáj házalni. Aki kutyás tudja mit vállalt önként, ha nagyon akarja meg tudja oldani, ha adott helyre nem mehet a kutya. Max. mindig ő lesz a házi gazda és nem ő megy a másikhoz...Annyi megoldás létezik, ki van zárva, hogy egyik sem megvalósítható.

2015. okt. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Anyukám pl kint tartja a kutyáját, de a sógoromét beengedi néha. De egy olyan öreg, kistestű, nyugodt kutya, hogy sok vizet nem zavar. Szerintem másikat nem nagyon engedne be.

Én viszont beengedem a saját kutyáim, másét viszont így sem látom szívesen. Szerintem elég nagy illetlenség más nyakára odavinni a kutyát. Én sem viszem vendégségbe a kutyáim, kivéve ha kifejezetten kutyás program van. Mi az, hogy nem tudja máshogy megoldani? És ha valami más miatt kell sürgősen elmennie olyan helyre ahova nem vihet kutyát akkor mit csinál? Aki kutyát tart annak ilyenekre fel kell készülnie.

2015. okt. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dorkadió válasza:
Nálunk egy közeli rokon gyerekként tartja a kutyát. Ergo, evidens, hogy bármikor bárhova viszik magukkal. Ahova necces, oda először nem, de az este folyamán óvatosan mindig becsempészik. Kistestű, szóval előbb kézben beviszik, majd mégis lerakják. Mi nem tartunk kutyát, és semmi más állatot sem. Feltjuk a lakást, bútorokat, és megőrulunk a kutyaugatastol. De fel sem merül, hogy ne hozzák, se az, hogy mi olyat mondjuk, hogy nem szeretnénk. Abból olyan sértődés lenne, hogy mi lennénk kiosztva, meg sírás, meg minden... Azon gondolkodom, hogy tudnánk megúszni. Hipoallergen a nyomorult, szóval még csak azt se mondhatjuk, hogy allergiások vagyunk... Mikor pici baba jött, az se jött be... Van ötletetek?
2022. jún. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!