Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vendég jött, kutyám hisztizett...

Vendég jött, kutyám hisztizett. Jól csináltam?

Figyelt kérdés

Nagymamámmal lakunk együtt és beállított az egyik öreglány ismerőse, kutyám a szobában hangos csaholásba kezdett. Kinyitom az ajtót, kutya látja hogy idegen van kint, lábnál maradt ugyan de hiába szóltam rá hogy hallgasson csak ugatott, elég vadul, borzolt is, nagyon nem akarta abbahagyni, úgyhogy a kezemben levő könyvet lecsaptam mellé a földre ettől azonnal elhallgatott. Szép nyugodtan kisétált velem a nénihez, amikor morgott elég volt megmutatnom neki a könyvet, elhallgatott. Szép nyugodtan körbeszaglászta az öreglányt, elhívtam onnan és megdicsértem.


Tudom, hogy a vendégnek nem kéne tudomást vennie a kutyáról meg ilyenek, de hát....se a nagyim se az ismerősei nem partnerek az ilyesmiben :/


Jól csináltam szerintetek?



2015. jan. 8. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, valahogy át kell hatolni azon a bizonyos "vörös ködön", ha leszáll... :) Szerintem jól csináltad. A sehall-selát állapotban levő kutyákat nem elég szépen kérni, egy váratlan zaj nagyon hatékonyan kizökkenti őket. Tökmindegy, hogy taps, kavicsos flakon, összecsavart újság vagy földhöz vágott könyv.

(Mellesleg lehet, hogy a néni boszorkány! :) ;) )

2015. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök kutyáról van szó?Szerintem jól tetted végülis, tudnia kell a rendet és, hogy te vagy a főnök.


Ez még nem megfélemlítés szerintem.

2015. jan. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem a kutyát csapod meg addig nincs probléma. Ha a határozott hangon való rászólás nem segít akkor másképpen tényleg nem lehet kizökkenteni. A lényeg, hogy ne bántsd ilyenkor, hanem ahogy tetted is, valami mással téritsd észre. A legrosszabb amit sokan tesznek az az, hogy belerúgnak. Na az már valóban túlzás.
2015. jan. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól csináltad. Magasabb ösztönállapotban erősebb gátlás/tiltás kell. Nyilván nehezebb letiltani egy ilyen szituban, mintha csak egy fűszálat szeretne megszagolni...


Viszont ezzel feszültséget is raksz a kutyába, így nagyon fontos, hogy amint abbahagyta, amit csinált, dicsérd meg, ez nagyon fontos, hogy ne gyűljön benne a feszkó - ez később problémákhoz vezethet.

2015. jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is jol tetted, amig nem öt bántod csak "megijeszted" vagy kizökkented addig nincs gáz:)
2015. jan. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A kutyát nem bántom természetesen, csak tényleg nem akarta befogni :D Direkt azért is engedtem oda a nénihez meg rádicsértem a rendes szaglászásra, hogy ne rossz élménynek maradjon meg, a szobában utána kicsit játszottam is vele.

2015. jan. 8. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!