Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha félős vendég érkezik...

Ha félős vendég érkezik hozzátok, hogyan kezelitek a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, ha olyan vendég érkezik hozzátok, aki fél a kutyáktól, hogyan engeditek be a házba? Elzárjátok, esetleg megkötitek arra a rövid időre míg bemegy?

A minap jött egy barátnőm hozzánk, és bár a kutyánk alapvetően nem bánt, főleg ha én is kint vagyok, viszont nagyon hangosan ugat, és már csak ettől szegény lány halálra ijedt, amitől persze a kutyám még jobban ugatni kezdett... Dobtam neki egy labdát, mert eddig mindig el tudtam csalni labdával mindenhonnan, hogy lefoglalja magát, de ahogy jött vissza, labdával a szájában ugatott tovább... Más esetben még viccesen is nézett volna ki ahogy teliszájjal ugat, a lány viszont nagyon megijedt... Eddig meg sem fordult a fejemben megkötni vagy ilyesmi, de most elgodnolkodtam, hogy jó lenne kitalálni valamit hasonló helyzetekre... Az érdekelne, ti hogyan oldjátok meg a hasonló helyzeteket?



2015. okt. 10. 13:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Kicsukom a kertbe vagy a fészerbe. Mit kell ezen görcsölni?
2015. okt. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 bollocks ***** válasza:
55%
Nálunk a kutya családtag, ezt a vendégek tudják és tiszteletben tartják. A gyerekemet sem fogom bezárni akkor, ha valaki irtózik egy nyáladzó, síró lénytől.
2015. okt. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi elszoktuk zárni arra a 2 percre meg bejön valaki. De aztis csinálhatod h( ha van nektek ilyen) akkor az elkerített kutya hazahoz bezarod ( abba a kis kennelbe)
2015. okt. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Zárd el addig, aztán ha már bent van a vendég menj és engedd ki. Vagy kérj meg egy családtagot ha van, hogy fogja meg ameddig bementek.
2015. okt. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
62%

Úgy hogy rászólok. Ha ugat, szólok neki, hogy nincs gáz és lenyugszik. Kiskorától fogva tudja, hogy nincs felugrálás és vendég molesztálás, úgyhogy addig szépen egy helyre leültetem amíg bemegyünk a házba.


Eléggé lesülne a kép a pofámról, ha még úgy kéne bemenekíteni a vendégeket... Látszik, hogy a kutyád neveletlen, nem hallgat rád, hiába szólsz neki, nincs felette semmi kontrollod, tán még te is félsz tőle, hogy labdát dobálsz ahelyett, hogy megfognád a nyakörvénél? Nem csoda, hogy a vendégek nem mernek bemenni hozzátok, ha ti se tudjátok kezelni a kutyát ki fogja?


Nem ártana elmenned egy kutyasuliba, ott megtanítanak, hogyan kezeld a kutyád.

2015. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%

Ha látom, hogy a vendéget zavarja a kutya, most mindegy hogy mért. Van aki akkor is fél tőlük ha nem ugat.

Hát akkor arra a kis időre elzárom.


De azért elsőre megpróbálom összebarátkoztatni.

Ha ugat, lenyomom a földre és rászólok, hogy kuss.

Abba szokta hagyni. Ha nem hagyná abba, meglegyinteném a kezem, aztán behúzná fülét farkát. Néha szükség van a nevelésre.

2015. okt. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%

Ja és a másik dolog meg, hogy oké, hogy valaki fél a kutyáktól, de szerinted hogy hat az rá, ha te is úgy kezeled a kutyát, mint valami szörnyet? Ha hozzám jön valaki, nagyon jól tudja, hogy van kutya, erre fel kell készülnie. Nem elzárni kéne a kutyát, hanem megmutatni szerencsétlennek, hogy a kutya nem bánt, nincs mitől félnie, talán akkor még segítenél is neki legyőzni a félelmét, és nem azt mutatnád felé hogy meg kell kötni, mert ha nem akkor ki tudja mit művel.


Mondjuk hozzáteszem, nálunk a kutya családtag és nevelve vannak, akárcsak a gyerekek és ha azt mondom hagyja a vendéget, akkor békén is hagyja, nem kell trükköznöm.

2015. okt. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
57%
Ha jön valaki, bezárom a kutyámat. Problem solved. Mi ezen olyan nagy dolog? Nem lesz tőle semmi baja az égvilágon, attól még a nap többi 23 órájában családtag. Egyrészt nem várom el senkitől, hogy eltűrje a kutyáimat, sok ember van aki nem szereti őket, fél, allergiás. Számomra ordítóan egyértelmű, hogy egy hangosan ugató kutya mennyire ijesztő lehet egyeseknek. Neked nem az?? Másrészt azt sem szeretem ha valaki belerondít a munkámba, pl etetni próbálja vagy mit tudom én. Amúgy is olyan ember vagyok aki nem tud egyszerre több dologra figyelni. Ha vendég jön akkor 100% rá figyelek. Ha meg a kutyával vagyok, akkor rá.
2015. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Elzárom a kutyát, amíg a vendég bejön, max. akkor engedem ki, ha a vendég is felkészült rá és a kutya is lenyugodott. Ugatást, hisztit, tolakodást határozottan tiltom.
2015. okt. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
22%
13:37 nem mindenki olyan típus, hogy kötelességének tartja terjeszteni az igét. Én nem érzem úgy, hogy nekem és a kutyámnak kéne kinevelni másokat a fóbiáikból azon túl hogy az alapvető etikettet betartom. És attól, hogy a kutya családtag még nem kell folyton veled lennie. Te az egész családod egybetereled a nagymamától a kisbabáig ha jön egy vendég, mert hogy ők mind családtagok és nehogy kimaradjanak?
2015. okt. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!