Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után mennyire...

Ivartalanítás után mennyire változik meg a személyisége?

Figyelt kérdés

Erős agresszió és domináns viselkedés miatt javasolta az oktató, hogy ivartalanítsuk ki.

Mikor magamhoz vettem, azért őt választottam ki a menhelyről, mert megtetszett, hogy pörög, mint egy ringlispíl, és azóta is ilyen, állandóan "dolga van", pörög, sportos, aktív.


A dominancia miatt lenne csak jó, ha lenyugodna, és sajnálnám, ha a személyisége ilyen mértékben megváltozna.

Persze ugyanúgy fogom szeretni, meg eszem ágában se lenne megszabadulni tőle vagy ilyesmi, csak kicsit félek tőle.

Tapasztalatok?


2015. okt. 15. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Némileg le fog, de nem fog az egész eltűnni, a dominanciát nem csak az ivartalanítás oldja meg.

Az csak egy része, mellé fontos a nevelés is.


Pörögni ugyanúgy fog szerintem, legalábbis én a sajt kutyámon nem vettem észre gyökeres változást.

2015. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is ivartalanítattam pont emiatt a probléma miatt. Semmit nem változott a személyisége, a dominanciája sem, csak könnyebben kezelhető lett a kutya. De ugyanúgy dolga van az enyémnek is folyton, jön megy pakol, szóval ez nem fog változni. A műtét után egy két napig aluszékony lesz majd az biztos, az altatás miatt, meg lehetnek fájdalmai, de ez hamar elmúlik és utána ugyanúgy rosszalkodni fog. :)
2015. okt. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem nem igazán,hízni viszont fog tapasztalat.
2015. okt. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem például mindkét szukám pörgősebb lett ivartalanítás után, meg újra játékosabbak.
2015. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!