Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos kiskutyával mit...

10 hónapos kiskutyával mit lehetne csinálni, hogy ha egyedül marad otthon ne sírjon, nyüszítsen?

Figyelt kérdés
Idővel le fog róla szokni magától?
2014. aug. 31. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Szoktatni kell. Először pár percre lehet magára hagyni, utána egy negyed órára, majd félre, utána egy órára, így növelve az időt.
2014. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nagyon gyakori az, hogy egyedül van otthon pl 8 órákra, akkor érdemes egy társat szerezni mellé
2014. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es!

Nem, olyan hosszú időre nincs egyedül! Átlag napi max. 1-2óra.

2014. aug. 31. 20:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Fokozatos szoktatás, falkavezérség, hisztizésről tiltás. Ezek együtt működni szoktak :)
2014. aug. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a gondom, pedig a falkavezérséggel nincs gond. Póráz nélkül csinálja a feladatokat kutyasuliban. Behívható bármikor, bárhol. De ha elmegyek otthonról, akkor ordít. Úgy próbálkozok vele, hogy először csak a szobából megyek ki, az ajtó elé, ha csendben van, akkor visszamegyek és dicséret. Kitoltam az időt pár percre és eljutottunk oda aztán, hogy bárhol vagyok a lakásban, csendben elvan a szobámban. De ha meghallja, hogy megyek el itthonról ... Na akkor megy a koncert.
2014. szept. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell megdicsérni, ha visszamész. Az bőven elég jutalom neki, hogy újra láthat, de ha bepörgeted a dicsérettel, akkor azt fogja várni ezerrel, úgy meg nem lehet megnyugodni :)
2014. szept. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szeparációs .....,stb,stb. olvasd el a jann fennel könyvet. szépen le van írva benne a megoldás.

a könyvet pedig ingyenesen letöltheted a netről. a cime : tanuljunk meg kutyául.

2014. szept. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ényém is ezt csinálta, mikor kisebb voltam. Olvastam én is Fennelt, meg csináltam a trükköket, de nem vált be semmi. Aztán egy idő után megszokta, mostmár nem sír, akkorsem, ha sokáig egyedül van hagyva. Meg ami mondjuk nálunk nagyon bejött( bár nem igazán tudom miért) az az, hogy bezárjuk az egyik szobába, nem az egész lakás az övé. Most vagy mert nem lát elmenni, vagy mert így szokta meg, de amikor beküldjük a hálóba szépen lefekszik az ágyba, egy mukkja nincs. De ha kint hagyjuk még most is sírdogál, mikor elmegyünk, azt nem érti. Lehet, hogy kell neki az a rituálé, amit megszokott, hogy be a szobába és akkor tudja, hogy most neki ott kell maradni szépen csendben és majd jön a gazdi.
2014. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kisebb volt, bocsánat
2014. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

10 hónapos???!!!!!!!!


Az enyém 6 hónapos és 6órákat van egyedül otthon mert én is és a párom is 6órában dolgozunk. Már rég meg kellett volna tanulnia az egyedüllétet!!! Nagyon gyorsan meg kell vele tanítani, vagy depressziós lesz, vagy bánatbeteg!!!

2015. nov. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!