Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik akkor ha bolhás a...

Mi történik akkor ha bolhás a szuka a szülés előtt?

Figyelt kérdés
Utcáról befogadott staffordshire jellegű szukám vemhes, nem tudom mennyi idő van még hátra az orvos körülbelül 1,5 hetet mondott. Azt sem tudom ki az apa kutya ( mivel már vemhesen fogadtam be). De bolhás a szuka és próbáltam már kiirtani belőle de egyenlőre még nem sikerült. Nagyon nagy baj ha bolhás?
2015. okt. 17. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Az orvos segítségével próbáltad, vagy csak úgy , magadtól?

Frontline spré használható.

2015. okt. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Holnap vidd el az orvoshoz és ivartalanítsd. Több okból is jobb, ha nem születnek meg a kiskutyák:


1. A bolha átterjed rájuk is, de lehet hogy már eleve halva születnek, mert a bolhák rengeteg betegséget képesek terjeszteni.

2. Baromi sok pénzbe kerül felnevelni egy almot, orvoshoz járni velük, 8 hétig etetni és foglalkozni velük, takarítani utánuk és rendbehozni a károkat amiket okoznak.

3. Keverék kölyköket baromi nehéz elpasszolni, ingyen sem kell senkinek, mert már így is túl sok van a menhelyeken.

4. Ez fokozottan érvényben van, ha mondjuk egy labrador az apa és totál mix kiskutyák születnek. De még ha hasonlítanának is az anyjukra, akkor is 95%-ban csak az ilyen gyökérfejű c_gánymajmoknak fog kelleni, menőzni, harcoltatni, viadalra, kert végébe kikötni 1 méteres láncra.

5. Ha a szuka már most is gyenge, az ellés még jobban le fogja gyengíteni, csont és bőr lesz mire letelik a 8 hét...


Úgyhogy az ő, és a magzatok érdekében inkább ivartalanítsd. Jobb ha meg sem születnek, mintha halálukig szenvednének ki tudja hol.

2015. okt. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A mamám tanyán lakik nem foglalkozik anyit a kutyával . Ez ért bolhásan szült 3 egészséges kutya született kicsit ők is bolhásak lettek de ezen kívül semmi bajuk nem volt
2015. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!