Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenek a tapasztalatok a...

Milyenek a tapasztalatok a laboros beagle kutyákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Majd szeretnék örökbe fogadni egy ilyen kutyát a beagle-m mellé, de mindent meg akarok tudni róluk. Ha esetleg van itt valaki, akinek kísérleti laborból kiszabadított kutyája van, kérem, hogy írja le a tapasztalatát! Azt tudom, hogy 10szer többet kell velük foglalkozni, mint egy normális kutyával, és azt is tudom, hogy mindent meg kell velük ismertetni a kerítéstől egészen a fűig, fákig, stb. De a viselkedésükre lennék kíváncsi általánosságban. Hogyan viszonyulnak az emberekhez, és más kutyákhoz? Milyen az idegállapotuk? Tudom, hogy minden kutya más és más, de szeretném tudni, hogy mire számítsak. Légyszi írjátok le a tapasztalataitokat! Köszönöm!
2010. márc. 16. 19:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
bocsi h tudatlanúl írok ide majd jönnek az okosok és meg mondják amit akarsz de én csak annyit monanék h nemes döntés szorítok , szurkolok neked h minden frankó legyen HAJRÁ!
2010. márc. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm, aranyos vagy!:)
2010. márc. 16. 20:20
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nos mint írtad változó

valószínűleg az emberekkel könnyebben megbarátkozik majd mint más kutyákkal, ha kiskora óta egy ketrecben lakott. valszeg visszahúzódó lesz a kezdetekben ideges lesz a zajokra, hirtelen mozdulatokra, megijed a tárgyaktól pl egy hirtelen kinyíló ernyőtől. ez a félelem lehetséges agresszióba csaphat át mert bizonytalan és úgy érzi meg kell védenie magát.

2010. márc. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, nagyjából tisztában vagyok azzal, hogy nehéz lesz hozzászoktatni a normális élethez. Ezért is kérdeztem, hogy milyen tapasztalatok vannak. Csak, hogy minden eshetőségre felkészüljek. Köszönöm a válaszod!
2010. márc. 16. 20:42
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Gondolom láttad már ezt az oldalt, de azért beírom, mert hátha nem. :)

2010. márc. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem, ezt az oldalt nem ismertem, én a beagle-club.hu-n szoktam nézegetni a laborosokat. Köszi, hogy belinkelted!:)
2010. márc. 17. 15:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Hogy minél többen tudjátok: MÁR NEM SZABAD kutyákon kísérletezni. (Állatv. törv.). Tudom, hogy naivitás, de nyugodtan fel lehet jelenteni az ilyen céget...
2010. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem szabad de a legtöbb cég mégis ezt teszi! Az interneten fent van azoknak a HÍRES cégeknek a listája, akik állatokon kísérleteznek! És sajnos a beagle is ezek között az állatok között van! Senki sem tudja milyen borzalmak folynak az ilyen laborokban, ezt csakis azok tudják, akik ott dolgoznak. Ezeket az állatokat szűk ketrecekben tartják és még életükben nem kaptak simogatást. Kaját is csak azért kapnak, mert élve van rájuk szükség. Rettentő sok állat szenved ilyen laborokban, majmok, kutyák, nyulak és még sorolhatnám. Én nem tudok naiv lenni, nem hiszem el, hogy a tiltás hatására nem kísérleteznek kutyákon! Mondjuk erről még nem is hallottam, hogy tilos lenne. De köszi, hogy leírtad!
2010. márc. 18. 11:39
 9/14 Akiteki ***** válasza:
Nem hallottam még róla, hogy ilyen kutyához hogy lehet hozzájutni? Bennem valahogy az él, hogy addig kisérleteznek rajta, amíg szerencsétlen el nem pusztul. Lehet, hogy tévedek, mert nem ismerek kutyát, akit ilyen helyről hoztak.
2010. márc. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mert egy állaton csak egy kísérletet végezhetnek! Amelyik kísérlet nem jár boncolással, tehát túlélik a kutyák, akkor azokat az állatokat már nem használhatják fel további kísérletekre. És ilyenkor jönnek a fajtamentők(beagle mentők), akik elviszik ezeket kutyákat és örökbe adják őket! Sajnos sok kutya nem kerül ki élve onnan, vagy ha mégis, akkor olyan sebük lehet testileg és lelkileg is, amely kihat a további életükre. De én szeretnék egy ilyen kutyát, hogy legalább egynek jobbá tehessem az életét. Ha ti is segítenétek, akkor feliratkozhattok azon az oldalon, amit az egyik válaszoló belinkelt!
2010. márc. 18. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!