Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben elaltathatják,...

Ilyen esetben elaltathatják, ha ez megtörténne?

Figyelt kérdés

Adott egy kutya, aki alapjáraton engedelmes, meg minden, viszont a területét kőkeményen őrzi. Namost, ez a kutya a mi családi kutyánk, bull-típusú. Mellettünk cukimuki, viszont értelem szerűen a fajtára jellemzően, ha nem vagyunk itt, akkor bevédi a házat.

Na most ha elmegyünk egy szállodába/panzióba több napra, mondjuk télen, és megírjuk emailben, hogy kutyával megyünk, aki amúgy cukimuki mellettünk, de ha nem vagyunk ott, nem fogja beengedni a takarítót, így szeretnénk egy egyeztetett időpontot a takarításnak, hogy mindenkinek jó legyen.

Tehát emailben leírok mindent, de ha mégis bemegy a takarító és mondjuk csúnyán megsebesíti a kutyánk, akkor elvitethetik?? Illetve elaltathatják?


Nem akarjuk 2 hétre panzióba adni, mert ha mi telelünk, akkor ő is élvezze már :)

Ausztriába mennénk egyébként.

Meg van az engedelmességije.


Tanácsok, tapasztalatok? Esetleg vegyek táblát, amire ráírom 88 nyelven, hgoy ne jöjjön be, mert veszélyes kutya van?


2015. okt. 19. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Szobakennel.
2015. okt. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Szólsz a portán,hogy nem kértek takarítást az eb miatt és az ajtóra egy figyelmeztető matrica.


Ha mégis megmar valakit akkor előbb karantén,majd ...

2015. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ügyet Lenke ***** válasza:
29%
elviszed a kutyát nyaralni/telelni s bezárod a szobába...? csak kérdezem, mi a lényege ennek...?
2015. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Tulajdonképpen a bull típusú kutyák fajtára jellemzően extrém szar házőrzők :)


Szobakennel amúgy a megoldás.

2015. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha meg baleset történik, akkor az adott ország törvényei a mérvadók, nézz utána.
2015. okt. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Nekem szintén ilyen kutyám volt. Jött velem mindenhová, a 4*-os szállodákba is. A helyzet ugyanez volt mint nálatok. Az ajtóra kiraktam, hogy kutya van benn, és ne menjen be senki. Ha levittem sétálni a szobából, vagy hosszabb túrára mentünk, akkor raktam ki a 'takarítást kérek" táblát.

Kutyabarát szálláson mindenki tudja, hogy mit jelent a "kutya van a szobában" felirat. Nem mennek be, nyugi. Aki bemegy a papír ellenére, az pedig lopni akar, amit jó ha megakadályoz a kutya.

Mondjuk nálam annyi különbség volt, hogy mivel elég kemény kutya volt, ezért direkt odafigyeltem arra, hogy jó alaposan belerögzítsem a kő agyába, hogy semmilyen felesleges aggressziót nem alkalmazhat, csak nagyon szélsőséges esetben. Ez azt jelenti, hogy megállíthat, elállhatja az utat, ugathat, vicsoroghat, de támadni csak parancsra.

Hál'Istennek soha nem is volt gond. Életében 4 kemény megállítása volt, de ember soha nem sérült, mert nem harapott, csak megállíott. Szóval nálatok is ajánlanám a kutya képzését ilyen szempontból, mert nektek sem árt tudni, hogy max kikergeti vagy megmorogja a takkantó nénit és nem rágja le a lábát.

Egyébként nyugi, tényleg soha nem volt gond szállodában ezzel, pedig 7 éves koráig évente többször is mentünk és soha sehol nem volt gond.

2015. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Elég nehezen kezelhető, de egyébként erősen oktatjuk, mármint sulizunk, mozgatjuk, tanítjuk, de előző mivoltából megmaradt ez a védés..mindenben hallgat ránk egyébként, csak ugye ha nem vagyunk ott, saját döntést hoz. Ez az átka annak, hogy nem velünk nőtt fel, és élte le az 1/3 életét..

Amúgy, mivel a rácsokat külön veszélyforrásként éli meg, mindennemű ketrec/kerítés, stb kivált nála agressziót, így nincs az a panzió szerintem ami elvállalná, mert 1 nap múlva úgy hívnának fel, hogy nem tudják kivenni a ketrecből mert támad. És ez tényleg így igaz, nehéz elnyerni a bizalmát, nem dobálja mindenkinek..sok idő kell, amíg ténylegesen megbízik valakiben. És még bennünk sem bízik teljesen, nem hogy egy vadidegenben.

Amúgy körülbelül 9-16 között lenne egyedül, mikor felmegyünk a pályára. A többi időszakban velünk lenne, nem értem mi ezzel a baj...vagy talán más nem dolgozik rajtam kívül? Én napközben is magára hagyom pár órára...meg szerintem mindenki :)

Az már csak külön öröm lenne, hogy rövidebb időre hagyom magára, és korán reggel illetve este jöhet velünk sétálni:)


Amúgy én eddig úgy tudtam, hogy ez a fajta olyan, hogy csak akkor enged be embert, ha a gazdája is ott van. Na mindegy, legalább már tudom. Bár gondolom nevelés kérdése.


Köszönöm egyébként a válaszokat! :)

Remélem minden rendben lesz. :)

2015. okt. 19. 16:31
 8/10 anonim ***** válasza:

az, hogy otthon, ahol biztonságban érzi magát egyedül hagyod ennyi időre, az egy dolog, nyilván kibírja és baja sem lesz. de idegen helyen te simán ott hagynál egy amúgy is problémás kutyát? az egy dolog, hogy mi van ha rájön valami és elkezd rendezkedni, de belegondoltál, hogy ez neki mekkora stressz?

ha nem bírnám senkire bízni és tudnám, hogy ennyit egyedül lenne a kutyám, akkor szimplán nem mennék el nyaralni, pedig ő nem egy túl problémás kutya és nekem is hiányozna a pihenés, de ezt nem tenném meg vele, nem érzi magát annyira biztonságban idegen helyen, nélkülem, mint otthon. szenvedne...

ha a szobakennelt sem bírja (aminek az lenne a lényege, hogy ott jól érzi magát és biztonságos), akkor nem erőltetném ezt a témát.

2015. okt. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

De azért védi be a szobát, mert mindig, mindenhol otthonosan érzi magát. Amúgy elég sok helyen szoktunk vele járni, és mindenhol pár perc alatt feltérképezi a helyet, és elvan. Az már más, hogy idegenekkel nem fog barátkozni, de nem fog bedepressziózni vagy kárt okozni, soha nem is csinált ilyet. Többször teszteltük, és mindig csak lefeküdt és aludt, néha arrébb vitte a játékját. Ennyi. :) Ha nem akarnám, hogy jól érezze magát, bedobnám az első panzióba, oszt' csináljanak vele azt, amit akarnak. Azért viszem el, hogy velünk legyen, nem fog kárt csinálni. Mellesleg meg amúgy a legtöbb helyen van kártérítés, ha valami lenne, de még életében nem csinált kárt..sőt nem is rosszalkodott úgy igazán, kutyásan..

De az tény, hogy a sípályán nem lenne boldog. Kifagyna a popókája, az tuti, amilyen fázós..

2015. okt. 19. 18:05
 10/10 anonim ***** válasza:
te tudod, szerintem ez a kutyának nem nagy élmény.
2015. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!