Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik az első jelei egy kullancs...

Mik az első jelei egy kullancs által terjesztett betegségnek?

Figyelt kérdés

Ma a kutyámban 3 kullancsot találtam, egy meg is szívta magát.

Scalibor nyakörve van pedig, még 2 hónapos sincs. Soha nem volt eddig kullancs benne, 8 év alatt, pedig volt olcsó/drága kullancs elleni szer is..

Nem ázott meg, nem fürdettem meg, még is belementek mellette, és mozogtak, mikor kiszedtem...


Tudom, hogy a babézia jele a véres vizelet..

De igazából nem tudom, hogy mikre figyeljek, minden kis dologra.

Más kérdés: Ha nem scalibor, mit válasszak?Legtöbbször amúgy pestigon csepp volt rajta, az jóval olcsóbb, mint a Scalibor...nem értem, hogy miért a drágánál mennek bele..


2015. okt. 19. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet kiszámítani...

A kullancs bele megy ha akar.

2015. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem úgy eszik, ahogy szokott. Bágyadt, netán hány. Láz is szokott jelentkezni. A véres vizelet megjelenésekor már ezek a tünetek általában jelentkeznek. Ez a babezia. Lyme kórnál sajnos akár évek múlva jelentkezhetnek tünetek. Leginkább a sántaság jellemző.
2015. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A betegség első jele, hogy megváltozik a kutya viselkedése.

Nincs olyan szer, ami teljes védelmet nyújtana.

2015. okt. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia!


Az enyém most volt babéziás. Annyi jele volt, hogy 2 napja nem evett, bágyadt volt. Én már "külön élek" a kutyámtól, anyukámnál maradt. De minden szombaton hazamegyek. Rögtön szólt anya, hogy baj van. Se véres vizelet, semmi. Elvittük dokihoz. Kiderült, hogy lázas, s az a sárga pisi túl sárga...Szerencsére megúsztuk aznap 2 injekcióval (Imizol, antibiotikum, gyulladásgátló), majd hétfőn ismétlő injekció. Szerencsénk volt, a kutya nem jutott el a véres vizeletig. Meggyógyult.

2015. okt. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és 2 kullancs volt benne..
2015. okt. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!