Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a tünetek a kullancs...

Mik a tünetek a kullancs által megfertőzött kutyáknál?

Figyelt kérdés

Hétvégén rengeteg kullancsot szedtünk ki a kutyáimból (2 Beagle) kb 6-8 volt bennük, kutyánként. És attól félek hogy lesz valami bajuk, bár hallottam hogy a kutyákra annyira nem veszélyes mint az emberre a kullancs, hogy csak belázasodhat tőle. De én félek, nincs valami szer ami a kullancs "támadás" után jó?

Légyszi segítsetek


2009. jún. 3. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Előtte kellett volna figyelni arra van szer.


De, ha babéziás lesz arra CSAK injekció van.

A tünetek: Levertség, láz, hasmenés, hányás, sötété vizelet és levertség, étvágytalanság.

2009. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A babesia lappangása 3-5 nap viszont pár nap alatt halálos, tehát figyelj!

A Lyme kórnak több hét is lehet a lappangási ideje, ugyanúgy étvágytalanság levertség a jele. Elvileg piros folt is vana bőrön, csak azt nem valószínű, hogy látod.

2009. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém levert volt és nem ürített. Szombat volt. Csak hétfőn tudtuk orvoshoz vinni (nem rám szálljatok lehetőleg, gyerek voltam még..). Azt mondta más kutya ebbe belehalhat két napon belül. Ehhez képest az enyéet egy hétig álvemhességgel, megfázással kezekte, majd eszébe jutott, hogy vegyen vért. Aztán a kutyám kapott infúziót többször és vizelethajtó gyógyszert. És nem is volt olcsó mulatság, bár a pénzt nem sajnálom. Azóta a kutyám kicsit többet pisil, és 9 hónaponta tüzel (előtte félévente). A nővérem kutyáját is kullancs csípte meg, és meghalt... Veszélyes a kutyára...
2009. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi vettünk neki Kiltixet,feltétel után pár órával(az udvarról) belement egy kullancs, akkor még nem kezdett el hatni(24 ó múlva hat) a nyakörv, és bizony levert volt a kutya,nem volt kedve játszani,úgyhogy egyből mentünk dokihoz,és beadott neki egy fájdalmas injekciót :( Mondta,hogy nincs 100%-os védelem a kullancsok ellen,de én mindenképpen ajánlom vagy a nyakörvet vagy cseppeket. "Támadás" utáni fegyver csak az injekció, ha fertőzött volt a kullancs. Ja, és nekünk bevérzett egy kicsit a szeme, bár ez kutyánként változó. De ha törődsz az állattal,és kiismerted a személyiségét,akkor tudni fogod,hogy mikor nem érzi magát jól,és akkor feltétlenül keresd fel az állatorvost, meg tudja állapítani vizeletvételből,hogy van-e baja. Én a helyedben beszereznék egy nyakörvet,vagy spotokat azért,hogy legközelebb legyen egy kis védelme az ebedlinek :)
2009. jún. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A babéziára az imizolt adják, ez egy csípős ecetszagú injekció. Ez megelőző kezelés is lehet 1 hónap védettséget biztosít, de nem nagyon használják, mert eléggé fájdalmas, és a helyén gyakran duzzanat alakul ki. 2X volt babéziás a kutyám, mind a 2X azonnal felismerem. Első tünet nálunk az étvágytalanság volt, (naponta többször kap jutifalatot, hamar kiderüllt, hogy nem ok valami) utánna hőmérőzés, akkor kiderüllt lázas,akkor már sejtettem, h babézia,utánna doki, másnapra "kutyabaja" sem volt.
2009. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!