Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs elleni csepp mellett...

Kullancs elleni csepp mellett tehetek fel pluszba egy nyakörvet is ha erősen fertőzött (kullancs által) helyre megyünk? Vagy túladagolnám?

Figyelt kérdés
2010. jún. 8. 11:35
 1/7 Akiteki ***** válasza:
Én alapból nem bízom a nyakörvben. De sokan használják együtt a kettőt. Szerintem tedd fel és mikor hazajöttetek, akkor vedd le.
2010. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
elvileg nem szabad a kettőt együtt használni
2010. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a kiltix mellé szerintem nem kell csepp, én vettem a kutyának, kételkedtem benne hiába olyan drága, de 3 hónapja se bolha se kullancs, sőt még a szunyik se támadják
2010. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi Frontline-t szoktam venni mindig, de most meghalt sajnos egy kutyus a futtatónkból limekóros kullancstól és nagyon megijedtem.:(
2010. jún. 8. 12:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Én évek óta használom . Tavasszal-ősszel nyakörv, Adventix, sőt amikor kritikus helyre megyünk, még be is fújom.
2010. jún. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kimásolva:


Marad a rendszeres kullancsirtás. Nem korrekt dolog valamely készítményt favorizálni, de a praktikum kedvéért leírom azokat a készítményeket, amelyekkel tapasztalatom van: Nem elég hatékonyak egymagukban a nyakra-hátra adható cseppek (Promeris Duo, Duowin Contact, Practic, Advantix, Exspot, Frontline Combo). Mindenképpen egészítsük ki nyakörvvel (Scalibor, Kiltix, Preventic), vagy a hosszan hatékony spray (Frontline) is megfelelő. Azt tudni kell, hogy a spray, vagy cseppek sem hatékonyak egy hónapnál tovább, a nyakörvek, bármi áll a használati utasításukban, 3 hónapig jók. Tehát a martájékra tehető csepp, a nyakörv és a spray közül kettő is szükséges kullanccsal fertőzött erdőn. Figyeljünk meg a készítmény leírásában, hogy együtt használható-e több gyógyszer! Ha kifejezetten nem tilt el egymástól két hatóanyagot, akkor igen! Leírok egy példát az egyik hatékony kombinációnkról: Scalibor nyakörv, Promeris csepp és Exspot csepp. A nyakörvet és a cseppet pár nap különbséggel tesszük fel, a másik csepp 2 hét múlva kerül az ebre. Kéthetente hol egyik, hol másik cseppet használjuk, így mindkettő egy hónapig lesz rajta. A nyakörvet pedig háromhavonta cseréljük. Ha véletlenül csíp egy kullancs, akkor be kell adatni az Imizol injekciót: az esetleges bekerült Babesia parazitákat megöli és egy hónapos védelmet is nyújt, mert a szervezetben raktározódik. Lehetséges megoldás az is, hogy nagyon agresszíven kullancsos erdőben a gyógyszeres nyakörvből duplán teszünk az ebre.

2010. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem volt méretnek megfelelő Frontline most a boltban, így Exspot-ot vettem, örülök, hogy ez is rajta van a "jó" listán. Viszont Panzi nyakörv van és arra az van irva, hogy ne alkalmazzuk más külső élőslödő elleni készítménnyel. Vagyis az Exspot csepp mellé nem tehetem fel ezt a Panzi nyakörvet :( remélem elég lesz a csepp is! Köszönöm szépen a válaszokat!!
2010. jún. 8. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!