Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ennyi esze egy kutyának?

Lehet ennyi esze egy kutyának?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy befogadtunk egy kemény kutyát.

A helyzetet nem írnám le, mert most nem is ez a lényeg.

Hanem az, hogy suliban úgy viselkedik, mint a mintakutya, néha ki is emelik, hogy ő a legszebben teljesítő diákkutya :)

Viszont amint nem vagyunk suliban, és mondjuk véletlenül nincs rajta szájkosár, teljesen elvágják az agyát, kifordul magából.

Az a lényeg, hogy vajon honnan tudja a kutya, hogy a suliban viselkedni kell, máshol meg nem? Mert ugyanazt csináljuk vele, de éles helyzetben nem válik be.


2015. okt. 22. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben nincs semmi különös. Igen hamar rájön a legtöbb kutya, az iskolában mik az elvárások. Az oktatódat kérd meg, menjetek ki a kerítésen kívülre is.
2015. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem téged tekint falkavezérnek.
2015. okt. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kutyák 95%-nál ez van. Nekünk anno el is mondta az oktató, hogy ne legyünk csalódottak ha a kutya a megszokott közegében máshogyan viselkedik. Én a vizsgára is csak úgy tudtam vele készülni, hogy vadidegen környezetbe hordtam tanulni, mert otthon és kint pl az erdőben két külön természet volt.
2015. okt. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Marha egyszerű: nem ugyanazt csinálod :) A kutya megtanulta, hogy a sulin nincs más választása, engedelmeskedni kell, kint viszont lehet ökörködni. Ezt a leghülyébb kutya is tudja, szóval nem ész kérdése, egyszerűen csak összekötötte a sulit a jól viselkedéssel meg a melóval, kint pedig még nem sikerült kialakítanod ezt a kapcsolatot a kutyában.
2015. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A suliban nyilván te is magabiztosabb vagy, mert tudod, hogy ha rosszalkodik akkor le tudjátok rendezni.
2015. okt. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg szokszor csak az a kulcs, hogy bent rád szól a kiképző tizenötödjére is, kint meg a harmadiknál feladod, vagy csak nem tudsz odafigyelni magadra. Vagy nem mersz úgy fegyelmezni ott, ahol beszólhatnak érte. Szóval vagy figyeld meg magadat, vagy kérd meg a kiképzőt, hogy menjen ki házhoz és nézzen meg egy sétát.
2015. okt. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is rajtad múlik.
2015. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kutyával ez a helyzet sulin belül nincs gond,kívül meg katasztrófa.

Össze kötik ezeket a kutyák mint írták,nem kell hozzá sok ész :D


Oktatóddal beszélj én is ezt javaslom,hogy menjetek ki utcára,parkba.


A helyi suliba pl a városban is szoktak gyakorolni,parkokba és stb. Minden felé.

2015. okt. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!