Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyánál ez vmi leépülési...

Idős kutyánál ez vmi leépülési dolog?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves kistestű kutyám aki már alig lát. Utóbbi fél évben totálisan megváltozott a viselkedése.Gondolom a látása lassan elvesztésének is van hozzá köze.

Ismerősöknek,idegeneknek nálunk és az utcán is neki ront. Sosem csinált ilyet!! Szinte egész életében el volt engedve,sosem bántott senkit,jól nevelt kutya volt.De ma már ez megváltozott,picit kevesebbet foglalkozok vele a munkám miatt,de sétálunk,trükközünk ennek ellenére.

Egyszerűen húgom barátját pl rettegésbe tartja az 5 kg-os kutya,mert itt van nálunk kijön wc-ről és neki megy, nem harapja meg,de azért félelmetes tud lenni ha egy kutya a lábának ugrik morogva,ugatva.


Családdal,nagyszüleinkkel nincs gond felénk semmi agresszió szerencsére.


Nem tudom ezt hová tenni :( elég borzasztó vele így sétálni,meg a vendégek is félnek,meg kell fogni,mert így nekik ront. Mondom ne féljenek,mert az csak ront a helyzeten,de ezt nehéz olyanoknak mondani akik félnek a kutyáktól eleve,enyémtől meg ha eddig nem is most már eléggé.


Sok kutyás ismerősöm mondta,hogy a kutyájuk haláluk előtt fél év-1 évvel kezdtek furcsán viselkedni majd szépen leépültek és vagy természetes úton elmentek,vagy annyira rossz állapotban voltak,hogy altatni kellett őket. Kicsit ettől is tartok :/


Most már alig hallgat rám,ami fura,mert eddig minden oké volt.


2015. okt. 23. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi nem tapasztaltunk ilyet. A mienk nagytestű volt, 1 éves korára teljesen megvakult, de egyáltalán nem lett agresszív. 14 évig élt velünk, de a személyisége semmit sem változott, pedig az utolsó évben már rendszeresen kellett kezelni mozgásszervi panaszok miatt.

De ettől függetlenül logikusnak tűnik, hogy a látás elvesztéséhez a te kutyád nem tud olyan jól alkalmazkodni, mint az a mi kutyánk esetében történt, és a félelem (és / vagy a fájdalom) persze okozhat agressziót).

Állatorvost kérdeztél már?

2015. okt. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ÉN is arra gondolok,hogy a látás elvesztése,mert lát vmennyit,de szerintem homályosan vagy nem tudom. Így bizonytalan lett és legjobb megoldásnak a támadást gondolja. De mondom 12,5 év alatt semmi gond nem volt vele,macskáról lehívtam!! Most meg egy emberről nem tudtam...hát nem tudom. Nevelési gondok nem lehetnek,mert nem változtattam semmit igazából. Dokinál nem voltam még ezzel. De aktuális lesz majd,rákérdezek.Bár sok mindent nem tudnak vele csinálni. Ismerősöm kutyája is megvakult,de kb 100 ezer ft volt a műtét.Most nekem erre nincs pénzem :/
2015. okt. 23. 19:17
 3/6 anonim válasza:
Szerintem valami sérülés érhette a szem környékét vagy a szemét és ezért következett be a sokkos állapota amiben most van. Én ezzel kapcsolatosan sajnos semmit sem tudok megoldásként. Szerintem próbálj meg több szeretetet "átadni" neki .
2015. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szürke hályog van a szemén :/
2015. okt. 23. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már a hallása is romlik, ez megmagyarázná azt, hogy nem reagál a parancsaidra. Máskor hogyan reagál, ha szólsz neki? A mindenkire morgás pedig szerintem is azért van, mert nem ismeri fel őket, frusztrálja, elbizonytalanítja, hogy már nem lát úgy, mint régen.
2015. okt. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Háát ha szólók neki jön oda,meg figyel. Meg ha a lépcsőházban járkálnak akkor is morog,ugat. Azzal szerintem nincs gond.
2015. okt. 24. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!