Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakás, menhelyről fogadott...

Lakás, menhelyről fogadott kutya jó elsőre? Mennyit kell sétáltatni? Ivartalanítás? Több lent.

Figyelt kérdés

Hali.

Kinéztem egy gyönyörű kutyát az egyik menhelynél ám előtte szeretnék tájékozódni kicsit. Lakásunk van a kutya pedig közepes termetű. Kb. mennyi sétáltatásra van szüksége? Illetve, hogy oldjam meg a sétáltatást, ha reggel legkorábban 6:00-kor kelek. Én az esti és délutáni sétát gondoltam hosszabbra. Mennyi időt kéne kint töltenünk minimum, hogy jó legyen a kutyának?

Illetve egy Németjuhász jellegű szuka kutyáról van szó. Ajánlatos ivartalanítani? Ennek általában mennyi a költsége?


2015. okt. 25. 08:54
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hát nem nagyon szeretik őket.. Régen még kiskoromban volt egy macskánk és faluról került hozzánk (nem nagyon szokott emberekhez ott, mert nem nagyon foglalkoztak velük) és elég vad volt mindent szétszedett mikor hozzánk került úgyhogy azóta mindenki ellenkezik :/

Az ideiglenes befogadásnál kb mennyi időn át van velünk a kutya? Mert csak busszal tudunk közlekedni és így elég necces ez nekünk, ha csak ilyen 1-2 napos dologról van szó.

2015. okt. 25. 13:41
 12/13 anonim ***** válasza:
Az ideiglenes mindig változó. Attól függ mennyi idő mire gazdit találnak neki. Lehet pár hét, de akár több év is. Az ideiglenesség tényleg jó ötlet! :)
2015. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Na most azért ellenzik, mert élből utálják a kutyákat vagy csak azért, mert a macskával rossz tapasztalatokat szereztek?

A kutya nem macska.



Szerintem tökmindegy, milyen keveréket választasz, de mindenképp olyat, ami nem túl nagy mozgásidényű, lobbanékony kutya! Egy németjuhász is lehet nyugodt, kezes, lusta és egy francia buldog is lehet hiperaktív és akaratos. Tehát a fajta jellemzői mellett az adott kutya lehet teljesen más természetű. A kis testű kutyák közt is rengeteg van, aminek hatalmas mozgásigénye van (beagle, terrierek) vagy csak egész egyszerűen nagyon önfejű (pl. tacskó).


A németjuhász munkakutya, tehát sok agyi munkát igényel a mozgatás mellett, kérdés, hogy a másik fél milyen fajta volt és kiből milyen jegyeket örökölt. De ha egy nyugodt egyed, akkor miért ne? A németjuhász mellett szól, hogy elég gazdacentrikus, együttműködő fajta.

A méretet én inkább olyan szempontból nézem, hogy laza pórázos sétára kevésbé fájdalmas megtanítani egy pórázrángató mopszot, mint mondjuk egy vizslát és a kicsi kevesebbet eszik :)



SÉTA:

Reggel suli vagy meló előtt egy 20-30 perces pisilős-kakilós séta kell neki (eleinte amikor szobatisztaságra szoktatod, gyakrabban, 2-3 óránként kell levinni). Amikor hazaérsz, jöhet egy nagyobb (1-2-3 órás séta a kutya igényeihez mérve) délután, majd este is egy séta.


Ajánlatos ivartalanítani. Szukát és kant egyaránt. Én budapesti vagyok, itt a szuka ivartalanítása (komolyabb műtét) 20-30 000Ft között van általában, kan ivartalanítása 15-20 000 között.


Külkerületekben vagy más, kisvárosokban valamivel olcsóbb.


Nézd meg mindkét kutyát. De legjobb, ha nem neten nézel ki magadnak, hanem helyben a menhelyen méred fel, melyiknek a természete szimpatikus.

Én gyepmesteri telepről hoztam a kutyámat, ott sajnos nem nagyon tudtak információval szolgálni a kutyáról (mozgásigény, szereti-e a kan/szuka kutyákat, stb), de egy menhelyen valamivel jobban ismernek már egy-egy kutyát. Faggasd őket ki mindenről.



A kutyatartás hosszú távra szól és nagy felelősség, de ugyanúgy remek dolog, rengeteg szépsége van.


Az én kutyám (a sintértelepes) egy nagy huligán, pokolian rossz volt eleinte, de olyan szintű önuralomra és higgadtságra tanított engem, amit sose gondoltam volna :) Mára már nagyon jó, engedelmes, ügyes kutya :)

Ezt azért írom, hogy készülj fel, hogy bizony lehet, hogy jópár hónapig az idegeiden fog táncolni az új kutyus. Ilyenkor nem elkeseredni kell, hanem kitartóan tanítani (sokan inkább lemondanak ilyenkor egy kutyáról...).

2015. okt. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!