Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tépte ki a hátsójánál a...

Miért tépte ki a hátsójánál a kutya a szőrt?

Figyelt kérdés
11éves kutyánk kitépte a hátán a fenekéhez közel a szőrt elég nagy területen meg kis fektés sebet is láttam rajta de bekentem körömvirág krémmel 2x is neki azóta nem vettem észre hogy tépné meg sebet se láttam de lehet nem néztem meg eléggé reggel jobban megvizsgálom. Mi lehet a baja? Kinti kutya szegénynek muszáj láncon lennie mert szeret szökni meg a macskákat is piszkálja az anya macska meg haza se tud tőle jönni mikor elengedjük úgyhogy általában láncon van lehet hogy bolhás lett vagy kullancs okozta? Régen kullancs volt ott neki azon a területen de az még nyáron volt. Csak nem attól lett már baja. Vagy lehetséges?

2015. okt. 2. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
bűzmirigyét nézesd meg, ott lesz a hiba valószínűleg.
2015. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bolha-és kullancsirtóval negyedévente legalább kezelni kell.

Sok minden okozhatja, régen anyumék kutyájánál pl. bolhaallergiát állapítottak meg. Vidd el orvoshoz.


Ui. nem szabadna kutyát tartósan láncon tartani, 2016-tól tilos is lesz. Neveléssel, ivartalanítással, megfelelő lemozgatással, napi sétával és persze jó kerítéssel nem fog szökni egy kutya. A macskák piszkálásáról neveléssel szintén le lehet szoktatni. Sajnos ezzel a kutyával már gondolom 11 évesen nem fogtok bele ebbe, de ha lesz még később kutyátok, akkor a kezdetektől így csináljátok, és ne kössétek meg.

2015. okt. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Nem tartunk láncon kutyát

2. Nem szaporítunk macskát. Tudod hány macska hal meg betegségben a menhelyeken? Hogy hány macskát kínoznak meg, dobják kutyák szájába? Vagy talán te tudod, hogy hova kerül, és milyen életük lesz?

3. Bolhairtóról hallottál már?

4. Orvoshoz kell vinni

5. Tanítani kellett volna az életében, meg sétáltani, foglalkozni vele, VERÉS NÉLKÜL nevelni. (tudod, veréssel legfeljebb félni fog, de tiszteletet nem fogsz kapni agresszióval) :)

2015. okt. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló kérlek ne írj hülyeségeket köszi.


Köszönöm az értelmes válaszokat most megnéztem és láttam rajta egy bolhát remélem csak bolha okozza és nem a bűzmirigyével van gond mert csak kedden rendel a doki és addig valahogy ki kell bírnia meg megint kitépett egy csomó szőrt. :( Elengedtem ma el is visszük sétálni hátha jobb kedve lesz hátha jobban érzi magát mert amúgy nagyon életvidám, eleven imádja mikor sétálni meg futni visszük remélem jobban bírja így.

2015. okt. 3. 13:37
 5/5 A kérdező kommentje:
Bolhaallergia a baja kezelés alatt van a kutya. Köszi a válaszokat.
2015. okt. 24. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!