Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tudna esetleg valaki olyan...

Tudna esetleg valaki olyan édesebb dolgot mondani (az édesebb alatt azt értem hogy desszert szerű) amiben nincsen tej, cukor és gyümölcs?

Figyelt kérdés
Anyukámnak nemrég kezdődött a kúrája egy betegség miatt,ezért hat hónapig csak olyanokat ehet amiben nincsen tej,cukor meg gyümölcs.Édeske lehet a cukor helyett.Szinte csak sósakat ehet.De mint például a leves,azt ehet csak tészta nélkül.Meg zöldséget és zsírban sült dolgokat is.Szóval az lenne a kérésem,hogyha esetleg valaki tud olyan édesebb receptet ami megfelelne neki az kérem írjon.Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. ápr. 6. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Kókuszdió, avokádó karobporral, de sok zsír van benne, vagyis növényi olaj.
2015. ápr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:/ óó....nem baj.Azzért köszönöm.Csakhát nagyon sajnálom.Az anyukám.Próbálok rajta segíteni.Én édesszájú vagyok bevallom.Magamat ismerve biztos hogy nem bírnám ki hat hónapig.
2015. ápr. 6. 23:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Az édesítőt sürgősen elfelejteném a helyedben és természetes édesítőt használnék, mint a méz (ha ehet) vagy sztévia.
2015. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Palacsinta kokusz/mandula/rizs tejből túró vagy fahéj vagy puding töltelékkel.
2015. ápr. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mahjong ***** válasza:

Szia!


Ahogy előttem is írták, cukor helyett talán a méz lehet a legjobb pótló édesítésre. Kevesebb kalória van benne, egészséges, de persze ebből sem szabad sokat nasizni.


Ami édességet tudok javasolni: zabból készült mézes keksz. Nagyon szeretem és szerintem igen laktató és (tudtommal) egészséges is.

Itt egy recept:

[link]


Amit még javasolni tudok, az a zabkása gyümölcsökkel. Nagyon finom és laktató reggeli/vacsora tud lenni. Ízlés szerint lehet bele rakni gyümölcsöket/magvakat.

2015. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!