Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok mondani étrendet egy...

Tudtok mondani étrendet egy fogyni akaró 13 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 éves vagyok, 164 cm és 47 kg.

Keresgéltem az interneten, de egy olyan (egyheti) étrendet sem találtam, ami nekem megfelelőnek tűnt.

Valaki tudna mondani? Olyanra gondoltam, amiben zöldségek, gyümölcsök vannak, barna kenyér, natúr csirkemell, saláták, nem pedig tofu, meg plusz fehérje (ezt nem is nagyon értettem :DD)

Nagyon megköszönném, ha segítenétek :)

Továbbá - mivel csak gyerek vagyok- jó lenne, ha nem valami hiper szuper drága dolgokat írnátok :)))



2015. máj. 2. 18:57
 1/6 anonim válasza:

Hova akarsz te fogyni? Sovány vagy cseppcsaj.


Meg...felsoroltál x ételt, akkor miért nem tudod te magadnak összeállítani.

2015. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Komolyan megijesztesz...


Még csak azt sem lehet mondani, hogy normális a súlyod, már-már kórosan sovány vagy!


Ha kövérnek látod magad, annak két oka lehet:


1. Nem jó a testzsír-izom arány. Ezen fogyókúra csak rontana, inkább egészségesen kellene enni (de nem koplalni), és nagyon sokat mozogni! A sok fehérje és a sok zöldség a kulcs, illetve az édességek, nasi, cukros üdítők hanyagolása.


2. Ha nem a fenti állapot áll fenn, akkor viszont komoly pszichés probléma áll fenn, súlyos énkép zavarod lehet. Akkor mindenképp kérj felnőttől segítséget, mielőtt komolyabbra fordulna! Ugyanis így kezdődnek a komoly táplálkozási zavarok, mint az anorexia, vagy a bulímía.


Nincs a súlyoddal semmi probléma! Legalábbis túlsúlyod nincs, inkább ahogy írtam, ellenkezőleg!


Remélem, tudod, hogy mik a veszélyei, ha így, ezzel a súllyal kamaszkorban fogyókúrázni kezdesz?!

2015. máj. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Egyáltalán nem kellene fogyókúráznod! Egészségügyben dolgozom,szóval hidd el biztosra mondom.Még ha 60 kg lennél akkor sem lennél kövér. Max.Lenne rajtad mit fogni.

Én azt tanácsolom étkezz egészségesen de ne fogyókúrázz! Sportolj! Fuss,kerékpározz,tornázz!

Reggelizz egészséges szendvicseket. Pl. Tejes kiőrlésű zsemlét,kend meg sajtkrémmel,tegyél bele salátát,pritamin paprikát,uborkát vagy amit szeretsz és egy vékony szelet szalámit vagy felvágottat.Vagy reggelizz müzlit amit összekeverhetsz a kedvenc joghurtoddal.

Ebédre tanácsolom a sok levest. Pl. Gyümölcsleves,Tojásleves,Paradicsomleves.Főételnek ajánlom pl. a rántott sajtot zöldséges barna rizzsel vagy halrúddal. Ill. Főzelékeket.Fogyassz sertéshús helyett csirkét vagy halat.Azok nem hizlalnak.Tízóraira,uzsonnára,ebédre egyél gyümölcsöket,főtt tojást,joghurtot,joghurtost tejberizst stb.-t.

Kerüld a gyorsétteremi kajákat. Pl. Hamburger,Gyros.Ne egyél chipset,gumicukrokat.Helyettük fogyassz Győri Édes termékeket,joghurtokat.

Desszertként ideális lehet egy-egy palacsinta.De nem lekvárral vagy csokoládéöntettel hanem pl.Mákkal,dióval,reszelt almával töltve.

2015. máj. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ja és naponta 5X étkezz kisebb adagokban!

Reggeli

Tízórai

Ebéd

Uzsonna

Vacsora

2015. máj. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem tudom, én azt látom, hogy a többiek sokkal vékonyabbak én meg nem.

Heti 4 órát táncolok.

Be fogom tartani a tanácsaitokat :)

2015. máj. 2. 21:34
 6/6 anonim válasza:
Én is 13 vagyok 159 cm és 47 kg és se nem vagyok dagadt az osztályban se nem vékony. Anorexiás osztálytársam 170 cm és 47 kg ha te is ilyen akarsz lenni akkor fogyóz
2015. máj. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!