Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták...

Melyek azok a kutyafajták amik ritkák Magyarországon?

Figyelt kérdés
Jöhet kicsi és nagy testű kutya fajta is. Azért kérdezem, mert nem szeretnék olyan kutyát ami minden második embernek van pl westi. Az nem baj ha csak külföldről tudom beszerezni! Előre is köszi!
2010. márc. 17. 16:53
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az akita nem ritka.Egyik ismerősömnek is olyan van és azon kívül még sok ilyen kutyát láttam az utcán is.Ha nem zavar szerintem keverék kutyát is vehetsz, örökbe fogadhatsz stb. nekem is keverék kutyám van és bizony ritkán látni hozzá hasonló kutyát :D de mint tudjuk ennek vannak hátulütői mert hát ki tudja milyen vérmérsékletű lesz a kutya?De ha fajtisztát szeretnél én a shiba inu, a welsh corgi és a pointer fajtákat ajánlom, mert ilyen fajtájú kutyákat Magyarországon még nem láttam. :P Biztos vannak de én még egyet se láttam.:)
2010. márc. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Panelba tökéletes a lhasa apso is, belőlük aztán tényleg nincs sok...
2010. márc. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Basset griffon vendeén: [link]

Shiba inu: [link]

Basset blue de gascogne: [link]

drever: [link]

Kis münsterlandi: [link]

Kis olasz agár: [link]

Boston terrier: [link]

2010. márc. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Cardigan Corgi! :) Blue-Merle színben egyszerűen fantasztikusak:

[link]


[link]


Én még sose láttam Magyarországon.. Welsh-et sem.

2010. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Azért akadnak corgisok is M.O.-n

[link]

2010. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Vegyél Erdély-i kopót, ritka fajta és szegényt a románok ki akarták írtani mert magyar fajta volt, törvényt hoztak mindenki muszáj volt vigye az erdélyi kopóját kivégzésre, szerencsére pár tenyésztőnek sikerült megmenteni néhány példányt, nekük köszönhető, hogy nem tünt el a füld színéről ez a nagyszerű kutyafajta.
2010. márc. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
field spániel. a nagy álmom, csak épp Magyarországon nincsen egyáltalán (néha árulnak ilyen néven kutyát, de az csak vicc...)
2010. márc. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 17. 21:45
 29/41 anonim válasza:
67%

Szia!

Whippet pl nincs mindenkinek, és nagyon jó kutya! Tudok is neked ajánlani ilyet, pü-ben megbeszélhetjük, vagy írj mailt!

2010. márc. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 Akiteki ***** válasza:
100%

Whippet sajnos már minden sarkon terem, az agármentők is tele vannak velük.

Mondok egy fajtát, ami igazán ritka: Izlandi pásztor. 1 db van belőle, de nem adom! :)) Ő a tökéletes kutya.

2010. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!