Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csivavák idegbetegek?

A csivavák idegbetegek?

Figyelt kérdés
Csivit szeretnék és nem tudom hogy mennyire szoktak idegbetegek lenni.

2015. okt. 26. 16:35
 1/7 anonim válasza:
13%
Elléggé azok. A legtöbb öleb agresszív és nehezen tanítható, ez valószínűleg annak tudható be, hogy a legtöbb fajtát harc ill. vadászkutyákból korcsosították... khm! Tenyésztették.
2015. okt. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Van egy idősebb hölgy, csivavája van. ha sétáltatom a mudimat, aki egy nagyon jól nevelt kutty, általában szól, hogy kerüljük el őket. A saját kutyája miatt! A múltkor láttam, hogy felvette az ölébe, és még őrá is vicsorgott...


Ezt, ha nagyobb kutya csinálná, mindenki fel lenne háborodva, és az elaltatását követelné..rátámad a saját gazdájára? Akkor a csivavánál miért elfogadott, elnézett cselekvés ez??

Ezt nem fogom soha megérteni.


Hozzáteszem, és 1 csivaváról írtam véleményt.

2015. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 is van, okosak nagyon, könnyen taníthatóak, agilityzni járok velük. Jól neveltek és barátságosak, más csivava tartók (is)!mindig csodálják őket, pedig csak nevelés kérdése. Mivel olyan kis aranyos picikék, így sokan nem tisztelik bennük a kutyát és nem megfelelően kezelik.
2015. okt. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Olyan lesz a kutyád, amilyenre neveled/vagy nem neveled. Egyik kutya sem születik idegbetegnek. Ugyan úgy kell vele foglalkozni, mint bármilyen másik fajtával. Ők is kutyák.
2015. okt. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gom ***** válasza:
Attól is függ honnan veszed.Én ismerek olyan csivit aki egyáltalán nem olyan ahogy leírták.Persze nevelés kérdése is.
2015. okt. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem,hogy miért csodálkoznak el a csivavám láttán. Annyira **** ki van,hogy a sok ünytyümpüntyüm csivavás miatt,aki gyerekként kezeli a kutyát,nevelés nulla, emiatt a normálisabbik réteg szív. Nem a csivavák idegbetegek,hanem szimplán a gazdájuk nem nevelik őket rendesen,nem kutyaként kezelik,aztán a fejük tetejére nő. Ennyi. Se több,se kevesebb.


Az én csivavám miért nem idegbeteg? 4 éves,halál nyugodt,vidám,pusziosztó,van mellette 2 nagyobb kutya,imádják egymást,más kutyákat is és ennyi. Pedig ő is elvan kényeztetve, az ágyban mellettem alszik ennek ellenére mégis tudd viselkedni,mert nevelve van és nem volt minden ráhagyva, mondván a méretére való tekintettel. Már attól is rosszul vagyok mikor facebook-os csoportba cumit tömködnek csóri szájába... Vicc kategória. :D

2015. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha pedig a szaporítótól vásárolt 40-50 ezres csivire gondolsz akkor igen ott könnyen megeshet,hogy ideggyenge a kutya. Ezért kell megbízható tenyésztőtől vásárolni. :)
2015. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!