Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babézia? Vért vettek, de a...

Babézia? Vért vettek, de a leleten az szerepelt, hogy babézia negatív. A doki áthúzta, és azt írta rá, hogy pozitív. Ez normális?

Figyelt kérdés

Szombaton nem igazán akart enni, vasárnap reggel sötét színűt pisilt. A barátnőm elvitte az ügyeletre, ott kapott szurit, és levették a vért. Ma lett meg az eredmény, de a fönt leírtak miatt elbizonytalanodtunk.

Ilyen van, hogy a doktor átírja a leletet?


Ma is kapott szurit, holnap is kap még, de antibiotikumot (??) is kell szednie és a doki még vitaminokat is emlegetett...


Csak nekem gyanús egy kicsit ez a kezelés?


2015. okt. 26. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem normális. A dokit kérdeztétek? Vigyétek másik orvoshoz.
2015. okt. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, normális. A barnás vizelet önmagában a babézia biztos jele, de amúgy a wikipédia is azt írja, hogy a vérteszt lehet negatív akkor is, ha amúgy beteg a kutya.

Valami olyasmi van a háttérben, hogy durva fertőzésnél már fals negatív eredményt tud adni a teszt, mert annyira megnőnek a nemtudommilyen sejtek, hogy méretük szerint a laborgép már valami másnak nézi őket (vörös- és fehérvérsejtekről van szó, de hogy melyikkel történik mi, arra ciki, de nem emlékszem).

2015. okt. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ha babézia, pláne ha ilyen előrehaladott állapotú, akkor érdemes infúzióztatni is a kutyát, a veséi védelmében. Ismertem is olyan kutyát, akit kikezeltek a babéziából, de a betegség addigra kikészítette a veséit, leálltak, úgyhogy altatás lett a vége :/
2015. okt. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
lelkiismeretes az orvosod, ne legyen gyanus.
2015. okt. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek a válaszokat!


Nem ehhez az állatorvoshoz járnak, ez volt a legközelebbi ügyeletes rendelő vasárnap reggel.

De mivel ő kezdte el a kezelését, így természetesen hozzá mentek vissza.


Az antibiotikum normális, hogy azt is kell szednie?

2015. okt. 27. 08:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, nem hallottam még ilyenről. Kérdezd meg a dokit, hogy miért kapja.
2015. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia!


Az enyém most volt babéziás. hamar rájöttünk, csak injekciókat kapott, hármat. 2 Imizol, 2 nap különbséggel, valamint koktélban antibiotikum és gyulladásgátló. Szóval kell az antibiotikum is. Csak mivel benne van az injekcióban, sokan nem is tudják, hogy azt is kap a kutya, azt hiszik, csak Imizolt kap.

2015. okt. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kell szednie antibiotikumot is! Az én kutyám a tavasszal volt babéziás, délelőtt még a Dunában úszott, estére már nagyon levert lett. (Foresto nyakörv volt rajta, de idén nem használt a kullancsok ellen.) Szerencsére én is másnap elvittem és ki tudták kúrálni, úgy látom erre már elég jól kialakult sémák vannak. Utána még sokáig vérszegény volt, lehetett látni a nyelvén meg a nyálkahártyáján is. Én sok májat adtam neki - lehet kapni fagyasztott kacsamájat a fagyasztott állateledelek között, azt kapta nyersen, meg megfőzve is, amikor már nagyon unta. Meg kapott nyers marhanyesedéket is. Szoktak még céklát is adni ilyenkor, mert az is elősegíti a vérképzést. Meglepően gyorsan meggyógyult. Utána Bravectót kapott, azóta nem volt benne kullancs. (Igaz a száraz nyár miatt el is tűntek, majd most jönnek elő megint.)
2015. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!