Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert telik meg ilyen hamar a...

Miert telik meg ilyen hamar a kutyam buzmirigye? Ez normalis?

Figyelt kérdés
3-4 hetente ugy tele lesz, hogy ha folemeli
2015. okt. 18. 09:10
 1/4 A kérdező kommentje:
*hogy ha folemeli a farkat, rendesen atlatszik a ket orias mogyoronyi mirigy. Nem gyulladt, nem faj neki, semmi baja, csak baromi gyorsan megtelik neki, annyira, hogy ilyen gyakran se orvoshoz, se kozmetikushoz nem viszem, szoval mar kenytelen voltam en megtanulni, hogy hogy kell kinyomni..
2015. okt. 18. 09:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális... korábban is ilyen gyorsan megtelt?

Ma már létezik úgynevezett bűzmirigy feltöltés, de olyan esetet is hallottam, ahol műtéttel eltávolították a bűzmirigyét a kutyának.

2015. okt. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minel gyakrabban nyomod ki, annal gyorsabban fog ujratelitodni, ahogy azt mar tapasztalod is. Adj neki tobb csontot, hogy kemenyebb legyen a szeklete, az segiti a termeszetes urulest, es a leheto legritkabban avatkozz be, igy majd szepen visszaall a normal mukodesre.
2015. okt. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi mióta nyersen etetünk nincs probléma a bűzmiriggyel mondhatni én már vagy 2 éve nem nyomattam ki nekik,kistestűek.


Igen,amúgy nem szabad kinyomni olyan sűrűn.Oké tele van,de várni kell. Illetve kapjon csontot,kemény széklet kiszakítja és a váladék a kakival együtt ürül.

Persze azért mértékkel,mert szorulása ne legyen.


Én sem tudtam ezt. Mi is vagy havonta elmentünk,de volt mikor hiába húzták a seggüket,nem tudtuk elvinni,mert egy bűzmirigy kinyomásárért sokszor feleslegesnek tartottuk,hogy 1-2 órát várjunk a dokinál.Más dolgaink voltak végül kb 2-3 havonta ha eltudtuk őket vinni,majd megint csak ritkult ez a szám,elkezdtünk nyersen etetni és teljesen megszűnt a bűzmirigy probléma,mondom már kb 2 éve nem voltunk,nincs is tele nekik.

2015. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!