Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves berni pásztor kan...

Dodo23 kérdése:

1 éves berni pásztor kan kutyám borzasztóan büdös. Mit lehet ellene tenni? Nagyo ázott kutya szaga van, mindig nem csak akkor amikor esett az eső.

Figyelt kérdés

2015. okt. 27. 12:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

1. Változtass az étrendjén.

2. Hatékonyabban kell tisztítani a bundáját.


A Chappi a kutyának kb. olyan, mintha te háztartási kekszen élnél :) Hasonló árkategóriában már sokkal jobbat is tudsz venni. Nézz szét egy kicsit: [link]


A bundájához meg egy normális kefe kéne. Én vaddisznósörtés kefével pucolom ki a kutyám dús szőrét, remekül kiszedi az apró szemetet, port is, sokkal jobb, mint egy sima fésű.

2015. okt. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a kommenteket!
2015. okt. 27. 21:28
 13/14 Bernissima válasza:

Bizony, úgy ahogyan annak amit mi megeszünk meg van az eredménye saját illatózásunkban és végkép tükrözödik egészségi állapotunkban, úgy az imádott kutyusunkkal is pont ez van! Persze, nem árt egy orvosi rutin kiviysgálás sem, de szerintem is a jó minöségü táp etetése és a heti légalább egyszeri ször ápolás, úgy Nektek, de föleg a kutyusnak nagyon jó eredményekhez vezet.


Nekunk csak 4 hónapos a bernink, de eleinte RC evett a tenyésztönél, ráadásul kis kocos is volt. Most már szép csillogo a bundája, sokat mozog, jatszunk, napi 2x sétálunk és nagyon jól eszi az új tápot amit mi vezettünk be neki, az Artemis medium/large breed puppy - fresh mix, nagyon jó minöségü száraz tápot. Még juti falatnak is ugyancsak a tapot használjuk, igy nincs kitéve más emésztési zavaroknak sem. Szerintem, érdemes jó tápot választani, mivel mindaz amire a szervezetüknek szüksége van, a jó tápban benne van. A táp váltása után, a szöre minösége és teste illata változott, mostanra mindenki boldog!


Sok sikert Nektek is!

2015. okt. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
A mi Bernink 7 hónapos,és kan. Bent tartjuk a lakásban, ha jó az idő sokat van azért kint is. Fürdetve van,és hetente fésüljük,hogy az avas szőrétől megszabaduljon. Emellett ACC tápot eszik,amitől gyönyörű a szőre, életerős,mozgékony kutyus, a széklete is rendben van,és egyáltalán nincs szaga. Észre sem lehet venni,hogy bent lakik velünk. Szerintem is a kaján változtass legelőször, és többször fésüld ki a szőrét. :)
2015. nov. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!