Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy nyakörv?

Hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés
Szerintetek hámot vagy nyakörvet vegyek a kutyámnak.? Ilyen nyakörvre gondoltam: [link]

2015. okt. 28. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mégis milyen kutya, mennyi idős, mekkora, kiképzéshez kell vagy sétára, tud-e sétálni húzás nélkül...? Kicsit kevés az infó.
2015. okt. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
3 éves kistestű keverék. Napi sétákhoz kellene. Meg a hétvégi kiránduláshoz.
2015. okt. 28. 11:35
 3/11 anonim válasza:
0%

Milyen kicsi a kutyus? Ha még bébi, szerintem jobb neki a hám, utána, ahogy mar megnő, a nyakörv is elég lesz. Viszont ha nagyon buzgó, a nyakörv szoríthatja a nyakát, ha épp szaladna, amerre lát, a hámmal ilyen gondok nincsenek.

Mi is először hámot vettünk, miután kinőtte, sajnos elég gyorsan, már nyakörve van, viszont gondolkozom, hogy vegyek egy nagyobb hámot neki, mivel mikor megőrül sétáltatás közben, és nem bírom vele tartani a tempót, szorítja a nyakát, hallani, ahogy liheg.

2015. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Hám.
2015. okt. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bollocks ***** válasza:
3: talán ha megtanítottad volna neki, hogyan kell sétálni, akkor nem fojtaná magát. Ezért nem jó a hám.
2015. okt. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A nyakörvvel lehet neveli a hámmal nem. A hám a beteg, sérült, vagy tökéletesen jól nevelt kutyákra való.

A nyakörvek közül a fojtó, amit te kinéztél kiképzéshez van, nem állandó viseletre. Ha a kutya húz akkor szorul a nyaka körül a lánc és fojtja a kutyát. Szerencsés esetben így a kutya agyáig gyorsan eljut, hogy húzni rossz és megtanul normálisan közlekedni pórázon. Ezt a fajta nyakörvet nem állandó viseletre tervezték és főleg nem kirándulásokhoz. Ha ilyen nyakörvet akarsz vegyél mellé egy rendes nyakörvet is.

2015. okt. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
2015. okt. 28. 12:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod rendesen használni, úgy sincs értelme ilyet venni. Kutyausliban szokták alkalmazni, engedelmesen, ha húz, akkor rántanak rajta. De nem mindegy, hogy hogy van felrakva a kutyára..Amúgy van szövetfojtó is, szerintem az is bőven elég, de még az is túlzás egy kistestűre. Nekem eléggé zabi kutyám van, rá kell mindenféle, alap sétánál szövet nyakörv van, néha hámmal is viszem, de azzal nagyon tud húzni, szóval azt hanyagolom:D Van fojtója is, ilyen mint amit linkeltél, ez van rajta a legtöbbször ugyanis én a sétát összekötöm a kiképzéssel. meg van szöges, ez csak ritkán van rajta, inkább suliban.
2015. okt. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk mindenből van kb egy. Hám a biciklizéshez, futáshoz, autózáshoz, terápiázáshoz. Fojtó suliba (ha kell, illetve tömegközlekedéshez. Sima textil a sétákhoz.
2015. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én nyakörvet és hámot is használok évek óta.

szerintem ha a kutya nem rángat akkor édesmindegy hogy a lábad mellett előtted vagy mögötted megy (nem kell egyetérteni persze) és az is, hogy mi van rajta. hámmal is ugyanúgy meg lehet tanítani egy kutyát normálisan sétálni. én a hámot jobban szeretem (jobban látszik a hosszú szőrön este a fényvisszaverő rész, rendesen meg tudom vele fogni a kutyát, nem bántja a légcsövét), de van olyan kutya akit zavar.

én fém fojtót személy szerint csak akkor vennék, ha extrém módon rángat és a gazdi máshogy nem tudta megoldani, mert jól használva látványos eredményt lehet elérni vele és baja sem lesz a kutyusnak.

2015. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!