Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat nem tudják sétáltatni?

A kutyámat nem tudják sétáltatni?

Figyelt kérdés

Van egy kan pitbull kutyám és csak én tudom kordába tartani.A családból mindenkit elránt,és csak húz és nem tudnak parancsolni neki.Nem fogad szót.

Létezik olyan valami nyakörv ami meggátolja a rángatást. van neki szöges fojtó nyakörve ,de akár nem is lenne azzal is elránt mindenkit.

Van ,hogy én nem tudom levinni és muszáj a családból valakinek levinni és akkor ott a baj.Mit lehetne kitalálni?

Nekem nem húz nem rángat nem ugrik meg.

Minden nap futtatom,hogy fáradt legyen és meg legyen a napi mozgása.A fő séta,futás az enyém.



2015. okt. 16. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én a haltit javaslom. A fejénél könnyebb visszafogni a kutyát, mint a nyakánál, a lovaknak sem hiába találták ki a zablát. :)

Nekem 2 amstaffom van, nem húznak ugyan, gyönyörűen jönnek pórázon, de a környéken rengeteg az idegbajos törpekutya, akik már messziről nekünktámadnak. Ilyenkor a kutyáim hajlamosak beijeszteni, ezért vettem a haltit.

Egyszerű a működése: voltaképp egy szájszíj (NEM szájkosár!), amire az áll alatt lévő karikába csatolod a pórázt. Ha kiugrik a kutya, összeszorul a pofája körül a halti, így könnyű visszahúzni. Én a két staffot ennek a kis szíjnak a segítségével egy kézzel tartok meg, amikor a büdös banya Fifikéje nekünkront. :)

2015. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ilyen az állat, az is lehet, hogy csak benned bízik, téged tisztel. A pitek amúgy is elég aktívak, rendesen le kell őket járatni.
2015. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

A többieknek is minimum annyira tökösnek kell lenniük mint neked, hogy a kutya ne akarja feszegetni a határokat. Nincsen ugyulubugyulu, meg jajjdeédi, légysziveskérlekszépen könyörgöm ne rángass... "MEGÁLLSZ B_ZDMEG ÉS AZT CSINÁLOK AMIT MONDOK" van, nem csak neked, hanem nekik is :)

Remélem érthető voltam :D

2015. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
3-as válaszoló: szépen szólottál. :) Így is van, semmilyen kutyával nincs babázás, mert ez lesz a vége. Ha a többiek tityitotyi módon vízisíznek a kutyával, nem fog szót fogadni egyiküknek sem.
2015. okt. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#3-nak igaza van, a család többi tagjának is jár a tisztelet, nem a kutyának kéne eldöntenie mi legyen. Rá kell szólni határozottan, nem ráhagyni a dolgokat, a helyes viselkedést pedig megjutalmazni. Ha kell akkor pár alakalommal menj velük és mutasd meg hogy kell, később már csak távolról figyeld őket, utána már remélhetőleg menni fog egyedül is.


A szöges fojtót olvasni is rossz volt, válts inkább haltira vagy bármire, de pont ezzel érted el, hogy a kutyád nyaka már "érzéketlen" a finomabb jelzésekre, mert megszokta a fojtót, főleg ha rosszul használtad/használtátok...

2015. okt. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Persze van az a speckó eset amikor a kutya erősebb az embernél, és ezt ő érzi is. Van egy barátnőm, vasággyal együtt 50 kiló, és egy rosszul nevelt vizslával hadakozik mostanság. Nála sajnos nem válik be a módszer amit fent említettem, mivel a kutya röhögve elrángatja bárhová ahova menni szeretne. Ha van ilyen ember a családban... hát, őt ne kérd meg hogy sétáltassa :)
2015. okt. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát igen/ én is magyarázom a családnak,hogy nincs ütyüm-bünytyüm csillagbogár,mert csak hülyül tőle.

Persze ez nem jelenti azt ,hogy nem szabad simogatni vagy megszeretgetni a kutyát.

Én is szeretgetem,,TV nézés közbe simogatom,de van helye és ha én azt mondom menjen oda akkor nincs az,hogy jaj szegény kutyával hogy bánsz,stb..

2015. okt. 16. 15:33
 8/13 anonim ***** válasza:

Persze, egy kutyát szeretni kell, jutalmazni és a családi körbe engedni, de nem babázni vele. Teljesen más a két dolog...

Ne ő legyen a világ közepe, pláne ne a család feje. El lett kapatva a többiek részéről.

2015. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Általában egy családban mindig ez van. 1 aki a gazdája,foglalkozik a kutyával. Többiek meg úgy érzik,hogy van gazdája aki "szigorú" mi kedvesek vagyunk.


Nálunk két padló cirkáló van, egyik húgomé,de nem sokat foglalkozik vele.Így mindkét kutyával én foglalkozok,etetem,sétáltatom őket.


Csak rám hallgatnak. Oké nem a kutya dönti el,de ha az ember nem tesz semmit, a kutya ha fene fenét eszik is azt az embert fogja tisztelni aki a határokat megszabja,aki irányítja,mert benne bízik. A legtöbb családban a falkavezér(vagyis gazdi áll) utána a kutya aztán a többi család tag.


Ezt családon belül nehéz elmagyarázni. Én agyf.t kapok mikor anyum sétáltatja a két kutyát,de nem szólok,mert nekem is alakul úgy a napom,hogy nem tudom levinni őket,így meg ő leviszi szívesen.Nem balhézok.Oké nálad más,mert egy erő teljes kutyáról beszélünk.


És ha gyakorolnátok,hogy ott vagy ők fogják a pórázt?

De amúgy én is a Haltit javaslom mikor a család többi tagja sétáltatja.

2015. okt. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen ez a halti jó ötlet,néztem a netten.megpróbáljuk.


Szokott kapni jutalmat ,ha valamit jól csinál. csak a kedves család összekeveri az asztalról való etetéssel.

Hiába pofázok,hogy nem etetjük a kutyát az asztalról és kutyának a helyén a helye mikor eszünk,mégis van aki ezt nem érti,hogy miért nem adhatja oda az amúgy is neki szán csontot,porcogót stb..

Mindegy nem engedek a terrorizálásnak!Nincs zsarolás,hogy szegény kutya,,

A kutyának meg van a minden napi kajája és ő kap elsőnek enni.A kutya tudná,de anyám pld.nem érti.

Rá kell ripakodjak,hogy NEM! A kutya akkor odébb megy és jön a sajnálom a kutyát szindróma.

Már azzal fenyítettem be anyámat ,ha még egyszer a szájából ad enni a kutyának akkor a kutyát fogom büntetni.(persze nem fogom),de talán célt érek vele.

2015. okt. 17. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!