Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt megteheti a tenyésztő?

Ezt megteheti a tenyésztő?

Figyelt kérdés
Vettünk egy kutyát cirka több, mint 500.000 Ft-ért. Családi házban élünk, a kutyát ennek ellenére bent tartjuk, és naponta többször visszük ki sétálni.(Főleg én, mert még tanulok, és mikor lovagolni megyek a lovammal a kutyust is viszem.) Saját fekvőhelye van, egy kartonnyi játéka, és minőségi, többféle táppal etetjük + szín vadhús. Viszont tegnap a tenyésztő "váratlan látogatást" tett nálunk. A családom vendégségbe volt, én lovaglásból tértem vissza, a tenyésztő pedig fel volt háborodva, hogy egy "büdös, dög" lóval sétáltatom a kutyát. Ezek után követelte, hogy bemehessen a házunkba. Nem engedtem be, a szüleim tudta nélkül, kértem, hogy jöjjön vissza máskor, erre megfenyegetett, hogy visszaveszi a kutyust. Megteheti?
2015. okt. 29. 11:39
1 2
 11/17 anonim válasza:
52%
Vesztek egy kutyát több mint fél milláért és a nyakatokra járkál a tenyésztő?? úgy vágnám ki, hogy lába se érné a földet. Ilyen baromságot meg, hogy visszaveheti nem írunk alá. Nem az ő kutyája semmi köze nincs már hozzá.
2015. okt. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%
Mivel a nem megfelelő körülményeket nem tudja bizonyítani, így visszavenni se tudja. Nem kell vele törődni, és innentől szerintem szűntessetek be vele minden kapcsolatot!
2015. okt. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem Magyarország, igaz?


Egyébként ezt meg lehetett volna beszélni normálisan is, attól mert mondjuk a nő fél a lovaktól és lehet félti a kutyát (az sem mindegy hogy egy bernáthegyiről vagy egy csivaváról van szó).


Egyébként amikor megvettétek a kutyát akkor nem tűnt fel, hogy ez a tenyésztő milyen ember? Nem beszéltetek erről, hogy hogy éltek, hogyan tartanátok a kutyák (van lovatok, együtt sétáltatnád, stb) vagy hogy szokott ilyen random látogatásokat tenni, referenciát nem kérdeztetek? Már csak azért, mert akinek én ennyi pénzt a kezébe nyomok, azért csak tudjam már hogy milyen ember, hogyan kezeli az eladott kölyköket és milyen a viszonya a gazdikkal.

2015. okt. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk az sem utolsó, hogy ha még kis kölyök akkor simán meglehet hogy figyelmetlen és tök véletlen agyontapossa a ló. Viszont a tenyésztő lehetne kíméletesebb is.
2015. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Eszetek ágában sem legyen visszaadni. Jól tartjátok és ezt még ha bíróságra is mennétek, fogja látni a bíró. Sőt mindenki innentől kezdve meg szánalmas lesz a tenyésztő mindenki szemében.

Amúgy szerintem így akar meggazdagodni, hogy utána újra eladja majd azt...Ha nagyon akadékoskodik, tüntesd el a kutyát pár hónapra (baráthoz akit nem ismer ilyesmi), aztán írattasd bele a chipbe hogy eltűnt, és várjatok, amíg lenyugszik...bár ehhez azért már durva kell a helyzetnek lennie:D

2015. okt. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%

MInden nap videó? Már az örökbefogadásnál sem értem, miért kell nekem hetente egy komplett sajtóanyagot közölni a kutyáról, elvégre én fogadtam be /vettem meg, immár az enyém...időszaki beszámoló még oké teljesen. NAde így belemászni az ember és állata életébe...így hogy érezzem magaménak a kutyát?


Rosszul tartjátok? Mert? Azért mert ő nem szerei a lovakat, attól még lehet jó helye a kutyának, nem kell rögtön vizionálni hogy fogja és agyontapossa a kutyát a ló. A kutya sem hülye, nem szaladgál a ló lábai alá....

Arról nem beszélve, hogy illett volna a tenyésztőnek szólnia, hogy jön, nem csak hopp beállítok, már csak azért is, hogy alkalmas legyen, ez gy tök egyenlő számomra azzal mintha titokban kukkolna a bokorban.


Nemhinném hogy megtehetné, milyen jogcímen venné vissza a kutyát? Kínzod? Nem fajnak megfelelő a tartása?

2015. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Minden napi videó és kép küldözgetés elég sok.


Én is majd tenyésztőtől tervezem venni a 2. kutyámat.


De én max pár hetente vagy havonta küldök róla fotókat,mert persze van tenyésztő ismerősöm és ők tényleg szeretik nézni a kutyáik kölykeit,ahogy felnőnek.


Mondjuk én blogot is lehet csinálok aztán azt frissítem hetente,azt nézheti a tenyésztő.Meg persze bármikor jöhet látogatóba,csak előtte hívjon fel.Meg mondjuk azért ne havonta jöjjön :D


Én a helyedben megbeszélném vele,mert ez nem túl normális dolog.Vagy a szüleid beszéljenek vele.


Így én sem érezném magaménak a kutyát,ha minden nap be kell róla számolnom,ha meg vmi miatt nem küldesz vidit vagy képet,már jön fenyegetve vagy mi? :D Ez vicc azért.

2015. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!