Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a kiskutyánkat...

Hogyan tudnám a kiskutyánkat szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
7hónapos pekingi palota pincsi kiskutya,eddig "szolt"ha wc-e kellet(oda ált az ajtohoz,toporgot)de kb.4napja semmi elözetes nélkül elvégzi a dolgát bent a lakásba.mit tegyek vele,mert ezt sokáig nem fogom eltürni,kifog kerülni az udvarra.kérlek adjatok tanácsot,hogy tanitsuk meg hogy jellezen.mikor felébred rögtön kiviszuk.....
2007. nov. 8. 06:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szobatisztaság a kutyáknak olyan lételemük, hogy legtöbbször maguktól is megtanulják. Két spánielünk már a kertben sem szívesen kakil, inkább kivárják a sétát. Az meg lehet tenni, hogyha kezd "gugyorodni" :), akkor kiteszed az udvarra és előbb-utóbb rögzül, hogy "kutya vagyok és nem sz....-ok a saját fészkembe". A kölyökkutyákhoz kell sok-sok türelem, de meghálálják.
2007. nov. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
93%
nekem egy állatorvos mondta annó, hogy ha nem tudok mit csinálni a kutyával, ha pepiszkít bele kell nyomni a nóziját,"rosszkutya!Mit csináltál?nem szabad!"szlogennel, és rácsapni a fenekére.Persze csak érzéssel...Nekem bevált mind a két kutyámnál.1 hét alatt szobatiszta lett, pedig foxi volt.
2007. nov. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Nekem sok kutyám volt és van most is 3 darab,de mindegyiket ugy neveltem szobatisztaságra,hogy étkezés után azonnal kivittem az udvarra és addig nem jöttünk be,amig elnem végezte a dolgát.Szerintem minden kutyánál ugy müködik a dolog,hogy étkezés után jön székelési inger.Mikor nagyon kicsik voltak akkor hajnali 3 órakor felkelltem és mentünk az udvarra.Kicsit kényelmetlen,de megéri.Persze nagyon fontos a pontos etetés ,mert csak ugy tud a kutya rendszert kialakitani az életében,ha mindig minden azonos idöpontban történik.Nálam este már sosem kapnak ételt a kutyák.Nincs is semmi gond velük.
2007. nov. 10. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nem tartom helyesnek, ha belenyomják a kutya orrát, az olyan udndorító, nekem sem nyomta bele anyukám az orromat a kakiba:)

a pici csapás a popóra az jó, és ha kint végzi a dolgát, egyből utána nagyon nagy dícséret:))

2007. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sztem se nyomd bele az orrát. Ráadásul ha nem rögtön csinálta, és utána szidod meg, már rég nem tudja hogy ő valamit elkövetett mert nem rakja össze a képet, még ha bűnbánó fejet is vág, csak azt érzi h szidod de azt nem tudja, miért. Szóval ha szólsz neki "nem szabad" rögtön mindjárt, fenekére is adhatsz neki, akkor jó, de később már mindegy. Figyelni kell hogy mikor csinálja, és mikor kint ügyes, akkor nagyon meg kell dicsérni. És ne csak reggel vidd ki, hanem naponta min. 2x, kb azonos időben.
2007. dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 2hónapos yorkim ahogy leraktam elé a kutyapelust odasétált és elvégezte a dolgát..próbáljátok meg ti is
2007. dec. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Igen,a kutyapelenka tényleg frankó,lehet hozzá kapni kisállat-boltokban "illóolajat" kapni,amit rá kell csepegtetni a pelusra,ő fogja a kis radarjával és odapisil ahová kell.Az én Westie-m 5 hónapos koráig használta a pelenkát,majd jelezni kezdte az ajtóban a kis próblémáit és leszokott a pelusról.

Azóta nem volt semmi ilyen próbléma vele.

2007. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
valóban nem gusztusos a kakiba nyomás de mikor én neveltem szobatisztaságra a kutyámat az 1. ilyen eset után már nem piszkított be.
2009. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!