Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe spiccről tapasztalatok?

Törpe spiccről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Elosszor is csak olyanok irjanak kiknek van vagy kozeli ismerosuknek van.

Mennyire volt ugatos,nevelessel errol le lehet szoktatni nem?

Illetve en nem tenyesztotol vennek hanem interneten.Tudom hogy nem garantaltan fajsztisztak de szerintem ez nem szamit hogy most 100%-ig vagy csak 95%ig torpe spicc.Azt tudom hogy ebbol lehetnek orvosi problemak de erre se latok hogy eselyt hogy pont EMIATT.

Kerlek minden jellemzot irjatok le milyen (volt) a kutyatok:)!



2015. nov. 2. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát de, pont EMIATT lesz több százezres orvosi számlád, és akkor még örülhetsz, ha életben marad a kutyus.

De mindegy is, egy kisebb regényt tudnék ide írni, hogy miért ne netről vegyél, de már vagy százszor leírtam, és belefáradtam. Valaki majd biztos leírja helyettem. :)


Még valami. Pont ma olvastam Facebook-on, vagy a Noé, vagy a Hérosz, már nem tudom melyik menhely rakta ki, hogy szaporítótelepről mentett kis csivava féle kutyus meghalt, hiába akartak rajta segíteni. Tudod mennyi idős volt? 6 HETES!! És azt is leírták, hogy fájdalmak, kínok közepette pusztult el szerencsétlen kutya, nem "csak" békésen elaludt. Mindezt a szaporítók miatt.

Komolyan, te is ezt akarod átélni?

2015. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A törpe spitznek ismerem a jellemzőit, de sajnos azoknak a szaporított keverékeknek nem amilyet venni szeretnél.


Egyébként megfigyeléseim szerint ezeken az oldalakon a kispitzeket árulják törpének, a közép spitzeket pedig kisspitznek. Így én inkább a kispitz jellemzőinek néznék utána, mert arra van esély, hogy az általad vásárolt kutyának legyen némi köze hozzá. Arra végképp ne számíts, hogy 95%-ig fajtatiszta kutyád lesz.

Nem is értelek, nézz meg pár kiállítási képet ezekről a kutyákról utána meg a szaporítók képeit, szerinted azok a kutyák törpe spitzek?

2015. nov. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2015. nov. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem látsz rá esélyt? A szaporítók nem foglalkoznak a kutyáik egészségével, örökletes problémáikkal, így nyilván sokkal nagyobb az esélye, hogy náluk belefuss egy beteg kutyába, akire aztán ráköltheted még három TK-s kölyök árát.

A nem fajtatisztát meg úgy értettük, hogy megveszed spiccnek és lesz belőle esetleg újfundlandi (ismerős járt így, csak ő havanese-nek vette a kutyát). Nem 95% törpe spicc lesz, hanem örülhetsz, ha az anyja az volt. Az utóbbi időben két olcsó vizslával sétáltak be hozzánk a sulira, az egyik drótszőrű akart lenni, de coccolino lett, a másiknál meg angol véreb volt az apuka, egy mérettel nagyobb lesz, mint a vizsla, meg még egy mérettel nagyobb bőre van a kelleténél, meg füle, meg mancsa. Nem gáz, mert cukik, csak nem azok, aminek vették őket, igye. Pedig amikor elhozták, még annak tűntek, nyilván erre a szaporítók is figyelnek, hogy ne legyen szembetűnő a különbség. Azt mondják neked, hogy a kutya nyolc hetes, és a kezedbe nyomnak egy négy hetes nagytestű szőrös kölyköt, és nem fogod felismerni, hogy az nem spicc.

Arról nem is beszélve, hogy ha szaporítótelepes kutya, akkor kölyökkorból már hozhat magával olyan viselkedésmintákat meg előéletet, amitől nehéz lesz vele az élet.


De persze te tudod. Csak ne lepődj meg, ha mégis többe fog végül kerülni, mint egy jó helyről származó kutya.

2015. nov. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt soha nem fogom megérteni. Nem érdekes, hogy nem fajtatiszta a kutya, mégis kiad érte egy rakás pénzt... holott a menhelyek tele vannak jelképes összegért elhozható kutyákkal (pl. spicc jellegű is van).
2015. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm pont ezzel a mentalitással vett "sable törpespiccet".

Kölyökként ehhez hasonló volt: [link]


Kiderült, hogy a kölyök 4 hetes volt, azért volt még olyan pici méretű.


Felnőttként meg kb így néz ki: [link]


A szaporítóknak jó üzlet volt egy németjuhász x spicc keverékért.

2015. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, itt az első válaszban említett eset: [link]
2015. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kutyakozmetikus vagyok.Itt is látni csodákat,minek vették és nem az.


Egy tök jó példa.Egyik vendég Törpe spiccneknek vettek 30 ezerért egy kölyköt. Aztán egy 15 kg-os szamojéd keverék lett belőle.Szeretik imádják csak ők egy 3-4 kg kutyára számítottak nem pedig egy 15-re. 3-4 hetesen oda adnak egy szőrmókot azt mondják 7-8 hetes,beveszed elhozod és csodálkozol,hogy nem az lesz belőle.


De van rengeteg ilyen eset mikor Schnauzert vettek,de fajtájában is szép Pumi lett belőle.


"mini" havanesenek vettek (mini nem is létezik) és egy golden keverék lett belőle.


És mind 10-30-40 ezres kategória.


Emellett az a legtöbbnek van vmi betegsége,epilepszia,patella,légcsőszűkület.


De nyugodtan vegyél egy beteg keveréket.

2015. nov. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hat akkor elerheto aron keresek kutyat mert ezek tenyleg meggyőző indokok voltak:/
2015. nov. 2. 14:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó voltam.


Rengeteg ilyen van!

Ezért nem éri meg olcsón kutyát venni. Ha tetszik a fajta akkor inkább gyűjts még hozzá.

Nem csak azzal van a baj,hogy esetleg nem úgy fog kinézni hanem,hogy beteg lesz. Persze ez is olyan,hogy vagy beteg lesz vagy nem. De pont kifogod,akkor meg megszívod. Teljesen lutri egy ilyen olcsó kutya,mindenhogy. Jelleme se biztos,hogy hasonlítani fog a fajtához,sem a kinézete egészségügyi állapota.


Mindenki csak jót akar,még ha nyersen is írunk,mert téged akarunk megóvni ettől.

2015. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!