Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky? Segítség!

Husky? Segítség!

Figyelt kérdés
Rég óta szeretnék huskyt. Nagyon türelmes ember vagyok, és nehéz kihozni a sodromból, és a nehéz kihívásokat is szeretem :) a szüleim is féligmeddig benne vannak a dologban. A családnak már van egy "öreg" lánykutyusa aki 10 éves és bichon havanese. Jól lennének e vagy ez kutyától függ? 10 szoba van a lakásunkban és egy folyosó szóval aránylag nagy házunk van viszont nincs kerítés! az egyik szomszédnál is van új kutya és neki olyan nyakörve van hogy csak egy bizonyos pontig mehet el az udvarban ha tovább megy megcsípi-megrázza a nyakörv. Ez megoldás lehet ha nincs kerítés? Ha igen akkor valaki be tudna linkelni egy linket (nem azért mert lusta vagyok csak mert én nem találtam).Meddig élnek, milyen okosak? És esetleg vásárban mennyibe kerül? Érdemes e menhelyről beszerezni, azt olvastam hogy ha onnan hozunk kutyát akkor jobban ragaszkodik hozzánk. És persze ha valakinek volt/van ilyen fajta kutyusa akkor minden negativ és pozitiv dolgot irjon le kérem :) előre is köszi:) és bocsi az esetleges helyesírási hibákért.

#kutya #husky #nyakörv #kerítés nélkül #áziállat
2015. nov. 3. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Hogy hogy jönnek ki a másik kutyától, az neveléstől függ. (Először mindig a meglévő kutyát kell megnevelni, ha nincsen).

2. Vásárban nem kapsz huskyt, csak tenyésztőnél. Amit ott árulnak, annak nincs törzskönyve, akármilyen más fajta is lehet az ősei között.

3. Fajtamentésnél (menhely) tuti, hogy nem kapsz, ha nincs kerítés. Nem jó megoldás az elektromos nyakörv. A

husky amúgy is hajlamos a szökésre, mindenképpen jó kerítés kellene hozzá.

Viszont ha úgy veszed, hogy nincs udvarotok, és csak lakásban lakik, akkor minimum napi 3 sétával éppen lehet tartani, de arra készülj, hogy hatalmas a mozgásigénye, több km-t kell futnia naponta ahhoz, hogy utána nyugton legyen és ne szedje szét a lakást.

2015. nov. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy Husky-malamut keverék mellett nőttem fel, illetve most is van egy 1 éves Husky (és valószínűleg vizsla) keverék kanom. Eszméletlen nagy energia bombák... és ahogy alkalmuk van új dolgokat felfedezni, szökni, a hívásod süket fülekre fog találni :) Mind két kutyánál ez volt. Mellettük van egy tacskó keverékem, ő nagyon jól nevelt, bármikor vissza tudom hívni...tehát nem hiszem hogy az én hiányosságaimból adódna ez. Nagyon önállóak, a parancsszavakat is általában csak többszöri ismétlésre hajtják végre. Tehát Husky CSAK szökésmentes kertbe !
2015. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van kertünk nagyon nagyon nagy. Épp ez a baj akkora hogy nagyon sok pénzbe kerülne kerítést építeni köré. utána néztem megint a dolognak. Elé jó ötletnek tünik ez a nyakörv-->Láthatatlan kutya kerítés. mert ahol végigvezetjük a drótot ott nem tud átmenni. A másik kutya nagyon jólnevelt.
2015. nov. 3. 18:01
 4/4 anonim válasza:

Nálunk nagyon régóta van husky. Ha ilyen fajtánál döntesz, akkor figyelembe kell venned néhány szempontot. Nagyon szeretne dominálni, így nem csak türelmesnek, hanem határozottnak is kell lenni, különben nem neked lesz kutyád, hanem a kutyádnak lesz embere. És abból semmi jó nem sül ki. Minden alkalommal be kell neki bizonyítani, hogy te vagy a domináns személy, és még véletlenül sem ő. (Nálunk egy német boxer van mellette, és meg kell hagyni, hogy a boxer ilyen téren sokkal könnyebb eset.) A bizalom pedig, mint minden kutyánál, nála is nagyon fontos. A miénk kifejezetten ravasz jószág. Azt mondják, a kutya mindig őszinte az emberrel. Nos, lehet hogy hihetetlennek tűnik, de a miénk remekül tud színészkedni. Nem szabad neki bedőlni. A mozgásigénye nagy, még hatalmas kert mellett is igényli a futtatást.

A huskyt csak kifejezetten határozott, domináns személyeknek ajánlom, akik biztos kézzel maguknál tartják az irányítást. Ha ilyen vagy, akkor viszont semmi akadálya. :)

2015. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!