Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vegetáriánusok és a vegánok...

A vegetáriánusok és a vegánok mit etetnek az állataikkal? Velük is betartatják a húsmentességet? És ha BARF-mellett dönt egy vegán, akkor ő mit csinál? :D

Figyelt kérdés
2015. nov. 5. 12:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Ismerek olyan vegetáriánust, aki BARF étrend szerint etet. A kutyájáért hajlandó húshoz nyúlni, mert tisztában van vele, hogy ragadozó állat, és szüksége van rá.

Viszont a kék közösségi oldalon találkoztam már olyan vegetáriánusokkal, akik a kutyájukat is csak zöldséggel és gyümölccsel etetik, ami szerintem nagyon nem helyénvaló. Hiszen ha egy ember eldönti, hogy vegetáriánus lesz, az az ő dolga, szíve joga, azt eszik amit akar. De a kutyának persze nincs döntési joga, ráerőltetik a vegetáriánus életmódot. Baromi önző dolog ez az ilyen gazdáktól, és egyáltalán nem tartom normálisnak. Olyan, mintha a gyerekedre, vagy akármelyik más családtagodra erőltetnéd rá ezt az életmódot.

2015. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Na, pont ez az ami érdekel. Szerintem is eléggé nagy marhaság, ha az alapból húsevő állataira ráerőlteti az ember a vega étrendet, kíváncsi voltam van-e ilyen. (Bár szerintem embernek sem egészséges, de ebbe nem szólok bele)
2015. nov. 5. 12:19
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem sokkal rosszabb a csak zöldséges etetés, mint a szutyok tápos. Megnéztétek már egy pedigrének vagy ilyesminek az összetételét? 4% hús, a többi gabona, még csak nem is zöldség, hogy vitamin legyen benne... Ha néha kap túrót a kutya, vagy tojást, szóval bármit, amiben állati fehérje van, az is megvan annyi. Szóval azért nem hiszem, hogy ez konkrétan életellenes dolog lenne, de egy aktívabb kutyával mondjuk nem lehetne megcsinálni, csontra fogyna tőle, vagy olyan mennyiséget kéne ennie, ami meg már agyonterheli az emésztését.

Szóval nyilván nem ez az ideális, szerintem elmebetegség egy ragadozót zölddel etetni, mint ahogy egy tehenet is hülyeség lenne húson tartani, de azért belehalni vélhetően nem fog a kutya, mint ahogy a teszkós tápba se szoktak belehalni, "csak" nagyobb lesz mindenféle egészségügyi probléma kockázata, nem fog olyan sokáig és olyan színvonalon élni a kutya, mint lehetne.

2015. nov. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Én vegetáriánus vagyok, de a macskáimnak hagyományos macskaeledelt adok. Ők ragadozók.
2015. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Én a tápos etetésnek sem vagyok híve, BARF szerint etetek, és a környezetemben is próbálok mindenkit erre buzdítani, mert azt tartom a legtermészetesebbnek és egészségesebbnek. Nyilván belehalni nem fog egy kutya sem abba, hogy zöldségen él, a BARFban is van zöldség/gyümölcs, én is szoktam adni a kutyámnak, de a hangsúly mindig a húson van. Az a baj, hogy a legtöbb vegetáriánus (nem akarok általánosítani, tisztelet a kivételnek) valósággal nem fogadja el azt, ha a környezetében élők húst esznek, beleértve a kutyáját is, mindenkire ráakarják erőltetni a húsmentességet.

És akkor büszkén hencegnek olyan videókkal, hogy a kutyájuk milyen szívesen eszi a zöldséget... hát, ha nem kap mást enni, persze, hogy kénytelen megenni. :(

2015. nov. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó, te is másokra próbálod erőltetni ami szerinted helyes. Persze biztos azt gondolod, hogy kedvesen/okosan csinálod, de másnak nem biztos, hogy olyan kellemes. A vegetáriánusoknak miért nincs ugyanehhez joga?
2015. nov. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Táp alatt én a minőségi tápot értem, egyértelmű, hogy ha tesco gazadaságossal etetik a kutyát akkor a zöldség is ugyanannyit ér :D

Én a BARF-ot sem preferálom kifejezetten, tudom, hogy a nyersnél jobb nincs, és hasonlók, de szerintem egy prémium táppal is jól meglesz a leendő kutyám.

2015. nov. 5. 12:54
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
6-os, gondolom arra célzol, hogy írtam, mindenkit próbálok BARF etetésre buzdítani. Egyáltalán nem szoktam erőltetni semmit, pusztán ha feljön az etetésről a téma, és látom a másik félen, hogy érdekli a BARF, elmondok neki róla mindent, amit tudok. Kipróbálja, ha bejön neki, bejön, ha nem akkor nem. Ha úgy dönt, hogy nem BARFozik, biztos lehetsz benne, hogy nem fogom erőltetni.
2015. nov. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
8-as, a mindenevőben igazad van, de ameddig az ember eldöntheti, hogy mindenevőként/növényevőként/vagy "ragadozóként" eszik, addig az általad tartott kutya/macska rád van utalva, de döntöd el mit ehet. (persze, ha a macskát hagyod vadászni akkor majd ő tudja, de ez most mindegy)
2015. nov. 5. 13:01
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem konkrétan, egy állatorvos mondta ezt:

- Nem kell a lakásból vágóhidat csinálni, csak Royal táppal kell etetni a macskát!


Akkor még nem volt kutyám, csak egy macsek, de hát kiröhögtük.


Rendszeresen adtunk neki marhaszívet, attól lett nagy és izmos.

2015. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!