Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen érvek szólnak a húsevés...

MuSky kérdése:

Milyen érvek szólnak a húsevés mellett és mik ellene?

Figyelt kérdés

ti mit gondoltok egészséges húst enni?


leírom miket hallottam eddig ebben a témában:


1.: a kína tanulmány szerint akik kevesebb húst (fehérjét) esznek azok kisebb valószínűséggel lesznek rákosak.


2.: a legtöbb boltban kapható húsban túl sok a növekedési hormon amik megbetegítenek


3.: aki nem eszik elég húst az legyengül, az immunrendszere és egyáltalán kevésbé lesz energikus, kiegyensúlyozott


arról is megoszlanak a vélemények ,hogy egyáltalán mennyi fehérje bevitel az egészséges


ti mit gondoltok?


jól jár az aki meg próbálja a húsokat halakkal szójával borsóval babbal helyettesíteni ?


esetleg úgy ,hogyha hetente csak kétszer eszek húst ?

akkor is csak csirkét vagy pulykát de egyébként csak a fent leírtakat ?



2015. febr. 3. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
A hús emészthetetlen lenne eredeti formájában , és drága is , nem tápláló . A húsipar tele rakja kémiai anyagokkal és mesterséges dolgokkal . A hal is hús , de a szója hormont tartalmaz és génmódosított a többsége . A rákot fokozza az állati fehérje többlet, eleve a civilizált országokban túl fogyasztása folyik . Unalomból is esznek és nassolnak az emberek ez se tesz jót .
2015. febr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%

Mellette az szól, hogy az ember - fogazata alapján - mindenevő.

Ellene meg az szól, hogy "jaj, szegény állatkák" :D


De az is igaz, hogy ma már a legtöbb kaja (nem csak a hús) egészségtelen, műanyag szar, úgyhogy ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy mit eszel.

2015. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%

A nemesítés is génmódosítás, csak kicsit hosszabb ideig tart, mint ahogy manapság csinálják. Szóval a génmódosított dolgokkal alapjáraton nincs semmi baj.

Mindig a mennyiség a kérdés, hogy a te szervezetednek mennyi kell.

Rengeteg tanulmány van, és képzeld miért, nem azért, hogy megtudd, mi az egészséges, hanem hogy valamit eladjanak, valamilyen életmódot. Esetleg táplálékkiegészítőket, vitaminokat, mert nem eszel húst, és ugye pótolni kell a hiányzó anyagokat.

Semmiből nem jó a sok. Ha egész nap gyümölcsöt eszel, az nem jó, túl sok a cukor, nincs ez másként a húsokkal sem.

Nem véletlenül mondják, hogy étkezz változatosan, hogy semmiből ne legyen túl sok, és lehetőleg minden fontos anyagból kerüljön a szervezetedbe.

2015. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
tamasidr.hu oldalon objektíven leírja egy orvos pro és kontra.
2015. febr. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak saját magam által tapasztalt dolgokat tudom felhozni érvként. Október óta nem eszem húst, egészségügyi problémák miatt próbáltam meg. Azóta az évek óta tartó (14 év!) bőrproblémám, amit több neves bőrgyógyász sem tudott meggyógyítani, rengeteget javult! Ilyen látványosan régebben csak antibiotikumtól lett jobb, ami pedig hosszú távon nem jó, tönkre is tette a gyomromat. Nem múlt el teljesen, de tényleg nagyon sokat javult. Valamint nincs többé szorulás, napi 2-3 alkalom mosdó garantált! Én a saját magam tapasztalatának hiszek és többé nem is kívánok visszatérni a húsevésre. Nekem csak jó tapasztalataim vannak. De mindenki maga érzi, hogy a testének mire van szüksége.
2015. febr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"aki nem eszik elég húst az legyengül, az immunrendszere és egyáltalán kevésbé lesz energikus, kiegyensúlyozott"


Ha úgy állítod össze a étrendedet, hogy nem tartalmaz elegendő vasat, B12-t, az összes esszenciális aminosavat akkor igen, de ezt a húsevő emberek is elkövetik. Én mióta vega vagyok tudatosabban viszem be ezeket.

Húsevőként volt gyenge az immunrendszerem és minden ősszel ágynak döntött a legkisebb fuvallat. Tavasszal meg az allergiától nem láttam. Ez mind eltűnt.


tamasidr.hu -t pedig én is ajánlom!

2015. nov. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!