Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szőlőhegyi bitangűzőről...

Szőlőhegyi bitangűzőről tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyibe került ott egy cavalier king chars kolyok?
2015. nov. 8. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem te már 6 kérdést biztos feltettél a kennellel kapcsolatban.

Nem lenne egyszerűbb,hogy ha felhívnád a tenyésztőt és ellátogatnál hozzá? Beszélgetsz vele,érdeklődsz. Ettől függetlenül nem kell tőle venned a kutyát,ha mégsem szimpatikus. Megmondod,hogy tervezel ilyen kutyát venni és 3 kennelt néztél ki köztük az övét is,mert szimpatikusak. Aztán majd a látogatások alkalmával döntesz melyik kennelből hozol kutyát.


Én is régen beszéltem egy tenyésztőkkel,hogy rájöjjek a kiszemelt fajta illik e hozzám és egyik tenyésztő sem vetett meg mikor azt mondtam,hogy ez a fajta mégsem nekem való vagy épp másik kennelt választanék.

2015. nov. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kennel nem válaszol.Irtam e-mailt,sms-t facebook-on is de semmi.És azért nem akarok oda el látogatni mert marha messze van.
2015. nov. 8. 16:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor hívd fel telefonon őket. A kérdésedet egyébként ki lehet emelni...

És hogy akarsz kutyát venni? Párszor el kell látogatnod a kennelbe, nem fogtok telefonon üzletet kötni.

2015. nov. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Törzskönyvvel 120-150 körül van náluk kutyus. Most is hirdet a jófogáson, meg tudod nézni a kutyusokat ott is, de ez nem helyettesíti a személyes látogatást. Szerintem szimpatikus, a kutyák is teljesen jól el vannak látva náluk. A kicsik lakásban vannak tartva. Az egész család kutyaszerető. Néha van tk nélkül is kutyus, annak az árát nem tudom megmondani.
2015. nov. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig 2x-3x minimum menned kell.

Hiszen előbb a tenyésztővel kell egy alapos elbeszélgetés,mert ha netán nem talál szimpatikusnak akkor nem ad kutyát neked,hidd el a tenyésztők nagyon megnézik kinek adják a kutyáikat el.Tenyésztő ismerősöm egyszer hibázott gazda választásnál, verték,bántalmazták a kutyát amikor kiderült ez rögtön autóba pattant és elhozta tőlük!!

Ő akkor mondta,hogy csak ismeretségi körben akarja eladni a kutyákat vagy külföldi ismerősöknek,teljesen vadidegennek nem.Szerződésekben benne volt,hogy ha a kutya bántalmazásnak,rossz körülmények között van tartva akkor elhozhatja a kutyát. Nem ér annyit neki,hogy egy kutyáját tönkre tegyék egy életen át.

Bele gondolok van ebbe vmi!!!Ez az igazi tenyésztő.Aki végig kíséri a kutyái sorsát és nem csak elpasszolja,hogy gazdagodjon meg belőle.


A 2. látogatás ami nem kötelező,de jobb 4-5 hetesen lehet kiválasztani a kölyköt.Aztán 8-9 hetesen meg mehetsz érte.


Ezt ne,hogy leírd vagy mond a tenyésztőnek,hogy te nem mész el hozzá látogatóba,mert messze van. Nem fog neked kutyát adni ezt garantálom. Miért nem nézel közelebbi kennelt,ha gond a távolság.

2015. nov. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Elfelejtettem írni,hogy hívd fel. Ne üzeneteket hagyj,mert nincs mindig arra ideje,hogy e-mailt,sms-t olvasgasson. Vagy lehet kap napi 20-50 sms-t/ e-mailt nem fogja tudni őket elolvasni. Na meg tudja,hogy akinek kell kutya az hívni fogja,mert az komolyan gondolja. Nekem egy tenyésztő ismerősöm mondta akit fentebb is említettem,hogy ő se tudott minden e-mailre válaszolni. Próbált a legtöbbnek vissza írni,de mivel dolgozott,szabadidejében a kölykökkel foglalkozott,háztartással,kiállításokra járt ide oda amoda nem ült a gépnél.

2015. nov. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!