Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát javasolnátok...

Melyik kutyát javasolnátok leginkább kezdő gazdinak az alábbiak közül: szamojéd, pembroke welsh corgi, border collie, ausztrál juhász, beagle, vizsla vagy francia bulldog?

Figyelt kérdés
Miután voltam kiállításon, és utánaolvastam az egyes fajtáknak, erre a hétre sikerült leredukálni a listát, ők tetszenek a legjobban. Valakinek van valamelyikkel pozitív / negatív tapasztalata?

2015. nov. 9. 11:55
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a válaszokat! Nyilván, igyekeznék a lehető legtöbbet foglalkozni a kutyával, játszani, sétálni vinni, és kutyasuliba is. Viszont sajnos nem látom előre a következő 15 évemet, és ugye valamikor dolgozni is kell az embernek, szóval sajnos nincs rá garancia, hogy nem maradna négy óránál tovább egyedül a kutyus. Ezért nem vagyok biztos a border collieban, pedig szívem szerint őt választanám első kutyának (és az sem kizárt, hogy az egyedülinek). Láttam videokat, de gondolom, hogy nem maguktól olyanok azok a kutyák, amilyenek, nyilván rengeteget kell velük foglalkozni. Az ausztrál juhász nekem egy kicsit nehezen kezelhetőbbnek, dominánsabbnak tűnik, szemben az érzékenyebb és visszafogottabb BC-val, a vizsla pedig szertelenebbnek. Biztos, hogy a BC-nak is van legalább akkora mozgásigénye, de valahogy azok a kutyák nekem koncentráltabbnak, fegyelmezettebnek néznek ki (vagy csak én nem láttam még idegesítő, viselkedészavaros BC-t és kevésbé bepörgött vizslát). A szamojéddel, bár gyönyörű ugyan, vannak fenntartásaim. Ugyanígy a huskyval is, ami nagyon tetszik, de azért nem vennék, hogy az első adandó alkalommal meglépjen otthonról. Felnőtt kutyát pedig aztán végképp nem. A welsh corgi is zabálnivaló, mint egy zsebróka, viszont annyira nem ismerem a természetüket. Meg azt hallottam, hogy nem a legolcsóbb mulatság, és mifelénk elég nehéz hozzájutni. Mindenképp olyan kutyát szeretnék, ami értelmes, lehet vele kezdeni valamit, nem egy elkényeztetett öleb, de ragaszkodó és nem túl makacs és nem túl domináns.
2015. nov. 11. 12:47
 12/30 anonim ***** válasza:

Mi a baj a felnőttel? Nekem fél éve van egy, és olyan mintha mindig is itt lett volna. 😊

Illatosról van.


Nos borderből és vizslából is van idegbajos : Általában a 40 ezres, szaporított, nem képzett, foglalkozáshiányos kutyák ezek. Továbbra sem ajánlom első kutyának, szép amit itt leírtál, de szinte hivatásszerűen kell vele foglalkozni!


Inkább labi vagy golden. De az is kennelből.

2015. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

napról napra találkozom olyan emberekkel, akik azt hiszik, a borderek könnyen kezelhető kutyák. az indok általában az, hogy "dehát a világ legokosabb kutyái".

ki kell hogy ábrándítsak mindenkit, a border egyáltalán nem egy könnyű fajta, sőt. ha nem tudod testileg és agyilag lefárasztani, semmi baj, remek elfoglaltságokat fog magának találni, de garantálom, hogy te nem fogsz örülni. plusz egyáltalán nem biztos, hogy egyetért majd veled, kifejezetten "kiskapukeresős" kutyák, egyszerűen annyi eszük van, hogy simán sz@rrá szivatnak egy kezdő, teszetosza gazdit. az, hogy fegyelmezett, koncentrált a kutya, nagyrészt a gazdájától függ, ez tanítás kérdése is (egy vizslánál is). plusz vannak köztük kifejezetten domináns és érzékeny egyedek is, egyikkel sem könnyű, a domináns nyilván magától értetődő, egy érzékenyebbnél meg magadra kell nagyon figyelni, hogy ne nyomd el a kutyát, de közben el se kapassad, mert annak is rossz vége lesz. a legjobb kombi meg egy domináns, de érzékeny lelkű bc akivel aztán a hajadat tépheted néha.

az aussiek is hasonlóak ilyen szempintból, se egyszerűbb, se nehezebb fajtának nem mondanám (itthon főleg show aussiek vannak, némelyik ugyanaz a medve, mint a mai show bc-k, azok külön kategória....).

akkor sem lesz am egy kutyának semmi baja, ha napi nyolc órát egyedül van hétköznap. egy felnőtt kutya kibírja ezt, otthon csak aludni fog DE ehhez az kell, hogy heti x alkalommal sportolj, dolgozz vele (agility, terelés, akármi), illetve eleget kell mozgatni, tanítani stb.

én semmiképpen nem ajánlanék neked (legalábbis még semmiképpen) bordert, mert te magad is bizonytalan vagy még. az való bc gazdának, aki van olyan elvetemült, hogy egy pillanatra eszébe sem jut, hogy más fajtája legyen és nem az az indok, hogy "szép és okos", hanem készen áll arra, hogy egy hurrikánnal éljen együtt, aki lehet, hogy nagyon nehéz pillanatokat fog okozni néha, de minden egyes perce megéri :D

2015. nov. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

13-as válaszolónak: én is azt figyeltem meg, hogy akinek BC-ja van, ott általában az az egyetlen kutya. Legalábbis ha rendesen akar foglalkozni vele, és szeretné, hogy a kutya kötődjön is hozzá, szót fogadjon, stb. Egy kicsit talán megszállottnak is kell lenni ehhez a fajtához. Egyébként láttam videokat, hogy milyen sok trükköt meg tudnak tanulni, és a saját szememmel kutyakiállításon, hogy agility-ben és terelésben is mi mindenre képesek. Négyet láttam tehetségkutatókban szerepelni, ezek közül kettővel megnyerték a versenyt, és hazavitték a főnyereményt (az egyiket sajnos egy évvel később elütötte egy autó). Hihetetlen, hogy komplett koreográfiákat meg tudnak jegyezni, és mennyire megbízhatóak, mennyire lehet rájuk számítani egy élő showban is. Nyilván ebben azért rengeteg munka van, és nem is egyszerű megtartani ezt a szintet.

Talán egyszerűbb, reálisabb alternatívaként leginkább a beagle-re gondoltam... de egyre jobban tetszik a corgi is: nekem tök belevaló, mókás kutyának tűnik, igazi egyéniség.

2015. nov. 12. 12:53
 15/30 anonim ***** válasza:
Hát én meg pont a Beaglet nem ajánlom első kutyának, nagyon makacs, önfejű és akaratos kutyák, emellett nekik is nagyon nagy a mozgásigényük.
2015. nov. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

a borderhez valóban egy megszállott bolondnak kell lenni, mint írtam is. de elég sokan tartanak több bc-t egyszerre, nem lehetetlen, de ehhez azért marha sok energia és idő kell, pláne ha mellé még sportolni és dolgozni is akar a kutyákkal (nekem pl. most nincs időm még egyre, pedig nagyon szeretnék :( ).

corgikat nem ismerem, beaglem viszont volt és nem ajánlom őket első kutyának. mint írták többen, ritka makacs kutyák (borderek is tudnak nagyon makacsak lenni, ha kitalálnak valamit abban a nagy eszükben, nehéz őket meggyőzni az ellenkezőjéről, de a beaglek ilyen szempontból még nehezebb esetek), ugyanúgy nagy a mozgásigényük. nem biztos, hogy jobban járnál velük.

2015. nov. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Hát, akkor marad a "zsebróka" (corgi), ha egyszer sok pénzem lesz. Vagy a végén tényleg bevállalok egy bordert vagy ausztrál juhászkutyát. Elvégre is, ahogy szokták mondani: minden kezdet nehéz...
2015. nov. 13. 11:01
 18/30 anonim ***** válasza:
90%

Igen, csak nagyon nem mindegy hogy mennyire.

Ne keserítsétek meg egymás életét, hogy olyan kutyát választasz, ami nem passzol hozzád, jönnek az olyan problémák, hogy ezt és ezt csinálja, így és így viselkedik. A border, bár divatkutya, nagyon nem való mindenkinek, arról nem beszélve, hogy leginkább nem küllemre, "pofára" választunk kutyát, hanem hogy az életviteledhez megfelelően melyik kutya habitusa a legjobb, melyikkel tudsz zökkenőmentesebben együtt élni.

Én kaukázusit szeretnék, minden álmom, de kis lakásban lakom. Most egy középméretű, higgadt keverékem van, mert egy ilyen típusú kutyának tudok mindent megadni.

Érted?

Inkább azt javaslom, hogy figyeld meg az életritmusodat, és gyűjtsd ki az ahhoz passzoló fajtákat, és abból válassz. Vagy menhelyről.

2015. nov. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Idén még úgysem aktuális a dolog, addig alaposabban is utánajárok az egyes fajtáknak, tenyésztőknek, áraknak, és átgondolom melyik legyen. Továbbra is a corgi, a beagle, a border collie és az ausztrál juhász van versenyben, de szerintem a beagle és az ausztrál juhász között fog eldőlni a dolog...
2015. nov. 14. 17:39
 20/30 anonim ***** válasza:
akkor már legyen inkább ausztrál, ők könnyebben kezelhetőek.
2015. nov. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!