Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát javasolnátok...

Melyik kutyát javasolnátok leginkább kezdő gazdinak az alábbiak közül: szamojéd, pembroke welsh corgi, border collie, ausztrál juhász, beagle, vizsla vagy francia bulldog?

Figyelt kérdés
Miután voltam kiállításon, és utánaolvastam az egyes fajtáknak, erre a hétre sikerült leredukálni a listát, ők tetszenek a legjobban. Valakinek van valamelyikkel pozitív / negatív tapasztalata?

2015. nov. 9. 11:55
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Igen, az aussie tök jó volna, mert szerintem egy full extrás kutya. Sokoldalú, okos, atletikus, bátor, és még házőrzésre is jó. Nekem ideális lenne. Csak hát nem épp az az igénytelen fajta, ezért komoly elkötelezettség kell hozzá...
2015. nov. 16. 11:14
 22/30 anonim ***** válasza:
minden kutyához komoly elkötelezettség kell, akármilyen "igénytelen" fajta ;)
2015. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Házőrzésre? Ha házőrzőt akarsz, akkor kuvasz, komondor, kaukázusi, közép-ázsiai, tibeti masztiff...ezek házőrzők.

Az ausztrál juhász egy nagy foglalkozásigényű pásztorkutya. Max jelez, de ennyi. NEki sosem volt dolga a házőrzés, arra megvannak a kvalifikáltabb fajták.

2015. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Mint corgi gazdi szólnék most hozzá a dolgokhoz. Kb magad sem tudod, hogy mit is akarsz pontosan, felhoztál 4 különböző kutyatípust aminek mind különböző igényei vannak. Pásztor, vadász,szánhúzó és öleb kategória. Minden kutya egyedi is gyönyörű. Az hogy pár videóban láttál nagyon okos bordereket az egy dolog. A világ legokosabb kutyafajtája. De ahhoz hogy a te kezedben is okos legyen iszonyat törődés szükséges hozzá mind szellemileg le kell fárasztani mind fizikailag. Ettől egy fokkal nyugodtabb az ausztrál juhász, nem rombolós ha egyedül van hagyva kis időre míg a border ha nincs szellemileg lefárasztva rombolhat is akár a vizsla.

A másik dolog meg ha szapitól veszel bármilyen kutyafajtát akkor vállalod a kockázatot, hogy egy ideggyenge kutyád lesz tök mind1 milyen fajta. Válogass a tenyésztők között mert a border eléggé divatkutya lett és felkapták a szapik. A másik show vonalas vagy munkavonalas bordert szeretnél mert ez sem mind1. Pont tegnap beszélgettem erről egy munka border tenyésztővel. MErt lehet hogy a show vonalas borderek szépek de munkára alkalmatlanok (nem mindegyik) csak egy iszonyat sok energiával megáldott kutyád lesz.

Hogy a saját választott fajtáról is beszéljek. A corgik és itt sem mind1 hogy pembroke vagy cardigan, bár a leírásod alapján a pembrokera gondoltál. Nagyon cukik nagyon aranyosak pörgősek is tudnak tudnak lenni de ravasz és nagyon okos kutyák.Kell hozzájuk a kemény kéz mert hallásuk néha szelektív és nem mindig csinálják meg azt amihez nincs kedvük. Könnyen alkalmazkodnak minden élethelyzethez ha panelban laksz ha kertes házban. Lépcsőzni nem lépcsőzhet a gerince miatt.Itthon 3 tenyésztő van.

2015. nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Nekem még csak dogjaim voltak (lesznek), kezdőként én a francia bulldogot, vagy a corgit választanám. Mindkettő fajtával többször találkoztam már többször. Könnyen kezelhető kutyák.

A bordert meg felejtsd el szerintem, semmilyen kezdőnek nem ajánlom, vérbeli munkakutya. Olyan mint egy dog csak kicsibe :D

2015. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

23-as: nem kimondottan házőrzésre valót, de azért az sem hátrány, ha az idegenekkel kezdetben bizalmatlanabb.

22-es: ez igaz, úgyhogy várok még vele pár hetet, amíg letisztulnak bennem a dolgok.

24-es: a corgi és a beagle is azért tetszik, mert mindkettő irtó cuki, mégsem az az öleb kategória.

2015. nov. 17. 17:17
 27/30 anonim ***** válasza:
Hát az Aussie nem nagyon lesz jó házőrzőnek, mert hogy minden idegennek annyira örülnek mintha a család egyik tagja lenne. :D Jelezni se nagyon jeleznek, csak nagyon néha, max ha üdvözölnek valakit.De nincs náluk szebb, okosabb,értelmesebb,bújósabb, szeretnivalóbb mackók a világon!!!! :D
2015. nov. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
27: nekem is nagyon szimpatikusak :)
2015. nov. 20. 09:33
 29/30 anonim ***** válasza:

Hát...Én a beagle-t választanám, de az meg annyira megy az orra meg a vadászösztöne után, hogy lehet kikészítene :D


Én a helyedben egy mutatós (már ha a kinézet annyira fontos) menhelyi korcsot/keveréket választanék, sportolni, trükközni, KUTYÁZNI akármelyikkel lehet.

Nekem is ilyenem van, bár ő egyáltalán nem mutatós, sőt, kifejezetten hülyén néz ki, de baromi jól lehet vele villogni a drága fajtatiszta kutyák gazdiai előtt mert kb. 10x engedelmesebb, mint azok :D Pedig ritka makacs egy dög. Agilityhez nagyon jó érzéke van, nyomkövetésben meg remekel. Imádom és igen, felnőttként került hozzám, szóval nem csak kölykökből lehet jó kutyát faragni!

2015. dec. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
A felsoroltak közül egyik sem elsőfajtás és egyik sem lakásba való.
2017. nov. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!