Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ellés után sem eszik tápot a...

Ellés után sem eszik tápot a kutyám. Normális ez?

Figyelt kérdés

Régebben Flatazort kapott egy kis házi kajával keverve, aztán a vemhessége alatt nem volt hajlandó megenni. Próbáltunk más tápokat is, de semmi. Csak a házi kaja csirkemell filével. (Külön főzök neki, tehát nem fűszeres az ővé!)

Már megellett. 1 hetesek a kicsik, de még mindig nem eszi meg a tápot. Vettem neki kölyökkutyának valót de azt sem!

Elég energiája lehet így a szoptatáshoz??

Naponta 3x kap enni most, de aggódom miatta!

Az állatorvos szerint nem lesz baj.

Valakinek valami tanácsa van esetleg?


2010. márc. 19. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én szukám sem ette a tápot a vemhessége utolsó 2 hetében, és ellés után kb. 3 hétig. Nem tudom mi a magyarázata, de minden elléskor ez volt. Utána egyszercsak megint megette. Addig én is húst, tejet, tojást adtam neki, azt nagyon szereti. Szerintem később meg fogja enni a tápot is, most kényeztesd egy kicsit.
2010. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Húst és tojást adok neki én is, de tejet nem merek, mert félek hogy meghajtja, és akkor azt a kevés energiát sem tudja felvenni. Nagyon köszi! Most egy kicsit megnyugodtam!
2010. márc. 19. 13:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem bolti tejet adok neki én sem, hanem eredetit friss fejésből. Fel kell főzni, és akkor nem hajtja meg a kutyát. Nekem a kölykök is (4 hetes mindennap kapnak tejet, mindig csak főzve, soha nem volt hasmenésük.
2010. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szóval 4 hetes koruktól mindennap tej is, tojás is. Bocs, ez kimaradt.
2010. márc. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
A tej felfőzve sem jó! A kutyák a tejcukrot nem tudják emészteni.
2010. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
100%

Most még sok tejet kell produkálnia. Biztosan nincs semmi baja, hogy nem eszik?

Én kecsketejet szoktam adni a kismamáknak, vagy állatorvosnál kapható kutyatápszert. Van olyan kutyám, akinek kell egy kis ízesítést belekeverni, különben nem issza meg. Néhány csepp kávé vagy kakaó, akkor imádja.

Mindegy mit, de egyen, mert nem lesz elég teje. Drukkolok!

2010. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Összefőzni nem próbáltad? Tehát a tápot hússal, tojással, így átveszi az ízét, és talán szívesebben venné. Lehet kapni kiegészítő vitaminokat, érdemes lenne befektetni rá, mert a szülés-szoptatás nagyon meg tudja viselni a szuka szervezetét. Érdeklődj a dokidnál, mit ajánl, és egyszerűen le kell dugni a torkán (van olyan amit kimondottan szeretnek, enyémek ha meghallják a zacsi csörgését, már sorba állnak érte).
2010. márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Eszik, de csak házi kaját! Főzök neki csirkemellet, tésztát. Meg azt mondták, h a rántott leves a legjobb neki. Szóval naponta csinálok neki ilyet, egy pici sóval, és abba rakom a husit, a tésztát, meg a tojást. Szóval van benne kaja, csak attól félek, h ez nem tartalmaz elég energiát neki! Nagyon szépen köszönöm a segítséget meg a drukkolást!
2010. márc. 19. 15:27
 9/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam összefőzni is, de úgy meg leeszik róla minden mást, és ott marad az ázott táp :)

Vitaminokat kap, de ha így folytatódik akkor kipróbáljuk a tápszereket!

Bár az orvos azt mondja, ha éhes lenne, akkor megenné a tápot is!

Egyébként élénk, jön-megy, gondozza a kicsiket, tehát jól van!

2010. márc. 19. 15:31
 10/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Ha a levest megeszi husival, tojással, annak elégnek kell lennie. Ha a kicsik nem sírnak folyton és dagadnak, akkor teje is van. Kicsit finnyás a drága és most élvezi, hogy válogathat. Add neki, amit szeret, aztán majd ráértek visszaállni a tápra, ha már nem szoptat. Jó babázást!
2010. márc. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!