Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehet kutyánál megelőzni...

Mivel lehet kutyánál megelőzni a diszpláziát?

Figyelt kérdés
A kutyám diszpláziára hajlamos fajta milyen készítménnyel lehetne megelőzni?
2015. nov. 11. 04:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Genetikailag kódolt (génjeiben hordozza az eb), tehát megelőzni nem lehet, legfeljebb a tenyésztésből ki kell szűrni az ilyen egyedeket.
2015. nov. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy csak mentes kutyákat engednek tenyésztésbe. Mással sajnos nem.

Szüleinek, nagyszülőknek stb. megvoltak a dp-röntgentjei? Milyen eredménnyel?

2015. nov. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Adj neki kicsi kortól porcerősítőket (zöldkagylókivonatot), és biztosíts neki sok és változatos mozgást. A legjobb az úszás. Ez sem gátolja meg a kialakulását, de a súlyosságát csökkentheti.
2015. nov. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Van örökletes és szerzett diszplázia. Az örökletessel nem tudsz mit tenni, ez a tenyésztők dolga, hogy dp mentes szülőket párosítsanak, de még ilyenkor is előfordulhatnak dp-s utódok.


A szerzett dp a növekedés során alakulhat ki, helytelen táplálkozás (túlnyomás fehérjedús tápokkal, a csontok gyorsabban nyúlnak, de nem erősödnek annyira, a kutya tömege túl nagy) és a helytelen mozgatás (túlerőltetés a kutyának, túl korán kezdik el a futtatást, stb.).


Szóval a kutyát szikáran kell tartani, minél nagyobb, annál inkább. Az soha nem jó, ha egy kutya már 6-8-10 hónapos korára elérte a standard beli súlyát. Illetve fajtafüggő, de 6-9 hónapos kora előtt nem szabad elkezdeni komolyan edzeni, futtatni.

2015. nov. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó nagyon jól megírta a lényeget. Nekem német juhászom van, ötödiziglen szűrt felmenőkkel a többit nem tudtam ellenőrizni, mert csak eddig van a törzskönyvben) Kicsi korától picit soványan tartottuk, és egy kevesebb fehérjét tartalmazó prémiumtáppal etetjük. Félévente egy kúra zöldkagyló-kivonatot kap, hetente egy tojást, és egy cupákot. Egy éves korában szűrettem diszpláziára, de a szűrésig nem terheltük, nem futtattuk- Sétálni naponta vittük, de ezek sem voltak több kilométeres séták. Kutyasuliba jártunk, de pl. nem engedtem a magasugró palánkhoz, és nem frizbiztünk. Most másfél éves, kétéves koráig még junior tápot kap. Rendszeresen látja állatorvos, meg van vele elégedve:)
2015. nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor kevés az esély rá. De én olvastam valahol, hogy ha elég izmos egy kutya, akkor az sokat segít még azon is, akinek van dp-je, mert nem engedik az izmok úgy szétcsúszni a csontokat. Szóval az jó, ha kondiban van egy kutya.
2015. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! :)
2015. nov. 11. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!