Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Zorkamimo kérdése:

Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sorházban élünk kiskerttel, de mivel, hogy faluban lakunk mellettünk van egy óriási erdő és pár nagy mező ahova elvihetném sétáltatni csak akkor vinnénk be a lakásba, ha a kutya nagyon tetszik és alkalmas rá. Anyukám nem akar pincsi méretű kutyákat, mint csivava stb. Én nem szeretnék egy nagy fajta kutyát, de ami nyugott, az jöhet. Ha lehet legyen okos, nem túl igényes és gyerekbarát. Ha valami nem egyezik csak írd le kommentben és eldöntöm azt. Előre is köszönöm!

2015. nov. 11. 18:27
 1/8 anonim válasza:
6%

Szia!

Szerintem egy Border Collie, tökéletes lenne

-nem magas, és nem is kicsi

-nagyon okos, a világ legokosabb kutyája

-viszont sok törődést igényel

-nagyon szereti a gyerekeket

Remélem tudtam valamennyit segíteni :)

2015. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs konkrét elképzelésed milyen kutyát akarsz, miért nem fogadsz örökbe egy árva kis keverék kölyköt menhelyről?

[link]

2015. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Border coillet pont nem...sosem lehet elég időd rá, huvatásszerű foglalkozást igényel. Gyerekeket inkább elviseli mint szereti.

Okos...okosnak az, de úgy, hogy feltalálja magát, annak meg nem biztos hogy örül a gazdája.

Ilyen igénnyel menhelyre menj, vagy kennelből vegyél egy labradort.

Remélem tisztában vagy vele, hogy az igazi fajtatiszta kutyák, azok drágák.

2015. nov. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Menhelyről egy nem túl nagy mozgásigényű keverék.

A gyerekbarátság szoktatás, nevelés kérdése. Olyat válassz, aki fiatal, nem félős, barátságos gyerekekkel is.

A keverékek nem annyira "igényesek", mint a fajtatiszták, de természetesen őket is el kell látni megfelelően.

Minden kutya okos, nevelni kell őket.

2015. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

könyörgöm felejtsük már el, hogy a border hobbikutya :D igen, elvetemült, aktív életet élő embereknek igen, de egy border nem egy olyna kutya, akit néha elviszek sétálni amúgy meg őrzi a kertet. nem őriznek házat egyáltalán. nagyon igényesek, k_rv@ sokat kell velük foglalkozni napi szinten, mozgatni, tanítani, heti szinten sportolni, dolgozni járni velük. gyerekekkel össze kell szoktatni és reménykedni, hogy elfogadja, nem kifejezetten gyerekbarát fajta, sőt. ncsak akkor nyugodt, ha minden egyes szükséglete rendesen ki van elégítve, amúgy gödröt ás, falat bont, gyereket terel, csipked.

menhelyi keveréket ajánlok. bemész, választasz egy fiatal kiskutyát, aki már elég idős ahhoz hogy lásd mekkora lesz, már látod a vérmérsékletét, hazaviszed és boldogan éltek.

2015. nov. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én még a spánielt is tudom ajánlani, szomszédomnak 2 is van, és nagyon barátságosak, okosak és értelmesek. Nekem amúgy Ausztrál Juhádzkutyám van, az hasonló a borderhez, csak nyugisabb, és kicsit nagyobb, ja és panelban is remekül elvan, persze úgy hogy megkapja a kellő mozgást.
2015. nov. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Border Collie-t NE!!!

A labradorok nagyon gyerek barátok, de nagy a mozgásigényük. de legjobb ha elmész a menhejre és olcsóbban beszerzel egy keverék kutyust. a fajta tiszta kutyákkal tüöbb a gond öregként minden bajuk van 10-12 évig élnek míg a keverékek 13-20 évig... van 2 keverék kutyánk az 1. 16 éves semmi baja még a csontotis megrágja kicsit romlott a látása-hallása de amúgy semmi baja... m

2015. nov. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Yorkiii :) <3
2017. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!