Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajtát javasoltok...

Milyen kutya fajtát javasoltok kezdőknek?

Figyelt kérdés
Eddig még soha nem volt saját kutyám, gyerekkoromban a nagyszüleimnek volt egy kis tacskójuk, vele nagyon sokat foglalkoztam, tanítottam ha volt időm. Most családi házban élek és szeretnék venni egy kölyökkutyát, de nem tudom eldönteni, hogy melyik fajta lenne a legmegfelelőbb. Minden nap tudnám sétálni vinni több órara, van egy nagy park tóval a kutyáknak itt a közelünkben szóval az nem lenne gond. Ha el kellene mennem egy pár órára akkor kellene csak egyedül hagynom a kertben vagy a házban, de többnyire egész nap tudnék vele foglalkozni. Egy közepes méretű kutyát szeretnék. Tetszik a shiba inu de sokaktól hallottam, hogy nagyon makacs fajta és ez egy kissé elbizonytalanított, de gondolom ez is nevelés kérdése. Szívesen várok ötleteket és tanácsokat azoktól, akik már tapasztalt kutya tulajdonosok. Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. nov. 12. 14:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, körbenéztem a közeli menhelyeken es az egyikben találtam egy labrador keveréket, 7 hónapos, képen egészségesnek néz ki én csak attól tartok, hogy valami gond lehet vele. Miért adna be valaki egy 7 hónapos egészséges kutyust menhelyre? Most 20 kg és közepes nagyságú, gondolom mivel labrador keverék, ezért ennél sokkal nagyobb nem lesz. Mi a véleményetek erről?
2015. nov. 13. 11:10
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Miért ad be valaki éveken át gondozott és szeretett kutyákat menhelyre? Miért hagy ott valaki évi két alom kölyökkutyát egy elhagyott bozótosban elpusztulni? Az emberiség még nincs azon a fejlettségi szinten, hogy minden cselekedetében ésszerűséget lehessen találni.


Látogasd meg a kutyust, és ha úgy érzed, hogy összeilletek, akkor sok szerencsét hozzá. :)

2015. nov. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%

Legesélyesebb, hogy már nem cuki kölyök, elkezdett kamaszodni, megunták. Rosszul mérte fel a régi gazda az idejét-energiáját, esetleg anyagi lehetőségeit. Vagy történt valami, családi probléma, allergia, munkahely elvesztése, költözés. Sok dolog lehet, amiről nem tehet a kutya, nem kell feltétlenül valamilyen hibájának lennie, sőt ez a legritkább.


De mindenképp kérdezd ki róla a gondozókat, ismerkedj meg vele, ez amúgy is erősen ajánlott örökbe fogadásnál. Ha normális a menhely, a negatívumokat nem szokták elhallgatni, nem érdekük, mert úgyis oda pattan vissza a kutya, ha nem jól adják örökbe.


A labi mixek általában inkább energiabombák, hebrencsek, de jó fejek, legalábbis nekem ez a tapasztalatom, bár keveréknél kár fajtajellemzőket keresni. Tényleg meg kell nézni személyesen.


Nekem nagyon szimpatikus, hogy alaposan megfontolod a bekutyásodást (alapnak kéne lennie, de mégis ritka ez sajnos), drukkolok :-)

2015. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A kutya a család tagja, nem azért kellene megvenni őket mert jaj de cuki amikor meg csak pár hetes és aztán később meg lepattintani őt egy menhelyre vagy csak kidobni az utcára mert már nem kell. Számomra ez egy olyan döntés amit jól meg kell fontolni mert ez jobb esetben a következő 10-15 évre szól és mindenre kell gondolni. Már tervezem egy pár éve, hogy veszek egy kutyust, sok kutyatulajdonossal beszéltem a tapasztalataikról mert én csak szeretném ha a legjobbat kapná tőlem. De még így is kissé tartok tőle, hogy hova teszem ha netán el kellene mennem hosszabb időre, ilyen esetre is fell kell készülnöm, hogy legyen valaki akire rábízhatom.
2015. nov. 13. 13:20
 15/16 anonim ***** válasza:
Bármilyen fajtát is választast,egy könnyen kezelhetö fajtát is el lehet rontani. Fontos hogx,kezdetekben tudja h ki a falkavezér, mit szabad,mit nem. Én labradort vennék a helyedben, v golden retrivert, uszkárt...
2015. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
én személy szerint keveréket javasolnék, nekünk mindig az volt. és mivel kezdő vagy, kisebb testűt javasolnék, mondjuk egy tacsi keveréket, pl. :)
2015. dec. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!