Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya a legalkalmasabb...

Melyik kutya a legalkalmasabb kezdőknek?

Figyelt kérdés
Nagy kutya, kertes házban, könnyen tanítható és játékos
2012. febr. 13. 15:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Labrador,Golden retriever,Újfunlandi, Uszkár.
2012. febr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
keverék. bemész egy menhelyre vagy állatvédő egyesülethez és megmondod, milyen kutyát szeretnél, mennyi tapasztalatotok van (vagy éppen nincs), mik a körülmények, stb. kölyök kutyát is találhatsz, sőt, fajtatisztát is, de egy növendék is jó társ lehet, és annak már a jellemét is ismerik a gondozói.
2012. febr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%
semelyik.. olvass el legaláb egy két kutyás könyvet vagy kutyákkal foglalkozó weboldalt hogy tisztában legyél a dolgokkal, nehogy te is feltegyél olyan kérdést " kis vércseppeket hagy maga után a kutyám mi baja"
2012. febr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%

Német juhász. Egyértelmű. :)

Semmi extra nem kell hozzá, nem túltenyésztett, és nagyon jó jellemű, barátságos kutya. Szereti a családot.


Van még más is, de nem szeretem a divatkutyákat. Érdekes módon Bp. külvárosi részén minden újgazdag labrador-t tart. Biztos a "Marley meg én" miatt.

2012. febr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 petrusi ***** válasza:
76%
Már bocs, előző válaszoló, de a német juhász agyon van tenyésztve!!!
2012. febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nézd, én azt mondom mint 15:28. Egyetértek vele, mert jobb felkészülten minden információ birtokában dönteni, mint mások véleményére hagyatkozva zéró tudással belevágni.

Interneten rengeteg írás van a hogyan válasszunk ki kedvencünket témában, viszont egyik sem száz százalékos csak irány mutatást ad. Ez link az egyik kedvenc leírásom, sokat tud segíteni: [link]

Elsőként őszinte önvizsgálatot kell tartanod. Hányan vagytok a családban,mennyi gyerek,felnőtt vagy idősebb . Milyen környezetbe viszed a kutyát (kertes ház vagy panel),Mennyit lenne egyedül magára hagyva?,mennyit foglalkoznál vele? , Mennyi idős a gazdi? Mennyire sportos a család? és így tovább.

Nem egyszerű dolog az biztos, és nincsen tuti beváló recept.

2012. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

5.-nél a pont! Az egyik leginkább túltenyésztett fajta.

Kérdező: Soha nem szeretem ezt a tézist, hogy ez meg ez a kutya a legjobb kezdőknek,stb. Ha ösztönösen jól neveled egy Cane Corso vagy dobbermann is lehet első kutyád. Ha rosszul akkor a tizedik kutya sem fog jól viselkedni, legyen az pitbull vagy palotapincsi. A legfontosabb, hogy tájékozódj mielőtt kutyát veszel: olvass RENGETEGET a neten a különböző fajtákról, tanításukról, idegrendszerükről. Ha ez megvan vesd össze, hogy mennyit és hogyan tudsz törődni vele. Ha kevés időd, türelmed van akkor egy nagyon kis igényű kutyát vegyél, de ebben az esetben ne várd, hogy egy Mancs lesz belőle. Ha több időd van, akkor minden kutya vevő a játékra és minden kutya türelemmel tanítható.

Én személy szerint a masztiff típusú kutyákat ajánlom (pl. a boxer,bullmasztiff, Bordeaux-i dog,ilyeneket ) ajánlom vagy a labradort.

2012. febr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 petrusi ***** válasza:

5. válaszoló vagyok:

Olvashatsz a neten a kutyák neveléséről, tulajdonságairól, kialakulásáról, anatómiájáról, "működésükről", kezelésükről, ápolásukról, szükségleteiről.

[link]

2012. febr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

5.!

ez nekem is jól jön! köszönöm! ment a zöld

2012. febr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tényleg tultenyésztett fajta sajnos,mi 17éve vettünk 2 németjuhsázt imádtam őket ők voltak az első saját kutyáim akiket felneveltem hozzáteszem hogy 12 éves voltam!!!És egyben falkavzér voltam és játszotárs,csak és kifejezetten rám hallgattak. A szukát nagykanizsárol a kant debrecen mellől vettük gyönyörű fekete volt a kan.Törzskönyves kutyák voltak a felmenők kiállitási kutyák és eredményesek voltak,

De! Már a tartásukon látszik : [link] ilyen egy mai tultenyésztett nj a régebbiek meg ilyenek voltak, [link] megjegyzem nekem az utobbi sokkal jobban tetszik,temrésztesebb. Nembeszélvve h a betegségek kialakulása a tultenyésztettség miatt van,sok gusztustalan szaporito olyan vérfertőzéseket követ el,hogy hajmereztő,nem is taglalom tovább.

2012. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!