Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na most mi legyen?

Na most mi legyen?

Figyelt kérdés
Másfél éves westieről van szó. Az elején kullancs és bolha ellen spot ont kapott, de mivel sokat van fürdetve így attól tartottam, hogy veszít a hatásából. Ezért, illetve mert költséghatékonyabb váltottunk a nyakörvre. A kiltix mellett 2 kullancs bent bele egy kirándulás alkalmával. Megvettük a scalibort de ettől véresre vakarta a nyakát. Valószínű allergiás. Akkor most mi legyen? Olyan sok jót olvastam a scaliborról. Mit vegyek rá?
2015. nov. 13. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bravecto. Az igazi nagyágyú. Nekünk nagyon bevált.
2015. nov. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bravecto tényleg jó, csak drága.

Nekünk most Foresto nyakörvünk van, mióta hordja a kutya nem viccelek, egy darab kullancsot, vagy bolhát sem találtunk benne, és mellékhatása sincs. De gondolom kutyafüggő is, hogy kinek mi válik be.

A Foresto is drága, viszont 7-8 hónapig kitart.

2015. nov. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell annyit fürdetni. Egy spot-on 1 hónapig bírja, jó esetbe elóg 2-3 havonta fürdetni azt a kutyát.

A bőrének se tesz jót az állandó samponozás.

2015. nov. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran fürdeted, és miért? Ha allergiás, azt ki kell vizsgáltatni.
2015. nov. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ne legyen gyakran fürdetve. Az ilyen cuccok ha jól tudom, a bőrön lévő faggyúréteggel hatnak, ha meg azt folyton lemosod, akkor a világ legjobb cucca sem fog hatni, amíg fürdetés után nem termelődik vissza a faggyú.

Amúgy a spot-on is ugyanolyan hatásos kéne hogy legyen, ha kivárod a két hetet a felrakása meg a fürdetés között, hiszen az is felszívódik a bőrbe és onnan tolja ki aztán a hatóanyagot. Már legalábbis amelyiknek távoltartó hatása is van. Amelyik csak szívás után hat, annak ugye mindegy (a Bravecto is ilyen), de akkor meg van rá valamennyi esély, hogy fertőződik a kutya.

Amúgy mennyire gyakori az a fürdetés, és milyen kutyasamponnal? Mert ha kéthetente Panzi, akkor felejtsd el, tönkrevágod vele a bőrét.

2015. nov. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

A Foresto is jó, bár a mi kutyáink attól vakaróztak. De a kullancsokat tényleg távol tartja.

2015. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!